HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Steel Aréne nedohrali dvaja zo šiestich majstrov sveta
zdroj: jäzva

V Steel Aréne nedohrali dvaja zo šiestich majstrov sveta

"Neviem či to niekto tečoval, alebo išlo o priamy zásah do Robovho krku, okamžite mu ale začali tŕpnuť prsty na rukách. Ten pohľad bol strašidelný a v momente som si prehodnotil všetky priority," hovorí Lintner

Piatkový súboj 15. kola Tipsport extraligy v košickej Steel Aréne mal doslova hviezdne obsadenie. Na ľade sa divákom predviedla šestica majstrov sveta a hlavnou hviezdou sa stal dvojgólový víťaz Stanleyho pohára. Z poltucta göteborských šampiónov ale dohrali stretnutie až do konca iba štyria. Pri zraneniach domáceho Ladislava Nagya i hosťujúceho Róberta Petrovického pritom mrazilo. {+r111959,200x125}

"Jéžišmária, na to nechcem ani spomínať!" prezentoval svoje pocity z momentu zranenia svojho kapitána obranca Dukly Richard Lintner. Práve po jeho strele padol Petrovický na ľad a v prvých sekundách išlo doslova do tuhého. "Dostal som tam puk a vystrelil z prvej. Neviem či to niekto tečoval, alebo išlo o priamy zásah do Robovho krku, okamžite mu ale začali tŕpnuť prsty na rukách. Ten pohľad bol strašidelný a v momente som si prehodnotil všetky priority. Nebolo mi všetko jedno a mám veľkú radosť z toho, že Robo vyzerá tak ako vyzerá."

"To bol veľmi nepekný moment. Ja som bol od toho ďaleko, ale Citrón (Richard Lintner, pozn. red.) mi vravel, že Robo sa tam vtedy triasol a bol celý bledý. Každý z nás mal strach a v tej chvíli som sa vykašľaľ na celý hokej," vyjadril nepríjemné pocity zo zranenia spoluhráča brankár Ján Lašák, ktorého doplnil útočník Rastislav Pavlikovský. "V prvej chvíli sme nevedeli, čo s ním je a mali sme strach. Je to veľká škoda, veď už na začiatku sme stratili Ondreja Mikulu a po tvrdom faule kolenom nám vypadol i Novajovský. Ten zákrok na neho bol na odobratie registračky!"

{+l111957,200x133}Bolestivo zasiahnutý Róbert Petrovický by mal byť našťastie v poriadku. Pár minút po stretnutí zamieril s neprehliadnuteľnou hrčou na krku v sprievode doktora Jozefa Kubašovského do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Cesta na magnetickú rezonanciu čaká i domáceho Ladislava Nagya. Ten nedohral po nešťastnom strete s vlastným spoluhráčom.

"Pri snahe dostať sa k odrazenému puku pred bránkou som sa nešťastne zrazil s Rišom Jenčíkom. Prehlo mi koleno a v prvom momente som sa bál vážneho úrazu. Bolí to stále a zajtra ma čaká odborné vyšetrenie, verím ale, že to nebude nič roztrhnuté. Snáď pôjde len o nejaké natiahnutie a vrátim sa čím skôr. Nejaká dlhá prestávka je to posledné, čo by som si teraz želal," vyslovil sa pre hokej.sk Nagy.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk