HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ďalší z partie majstrov sveta je už štyridsiatnik
zdroj: jäzva

Ďalší z partie majstrov sveta je už štyridsiatnik

Majster sveta z roku 2002 Róbert Petrovický oslavuje v sobotu 26. októbra štyridsiate narodeniny. Rodák z Košíc je stále ešte aktívny hráč, momentálne pôsobí v materskej Dukle Trenčín v slovenskej extralige

Majster sveta z roku 2002 Róbert Petrovický oslavuje v sobotu 26. októbra štyridsiate narodeniny. Rodák z Košíc je stále ešte aktívny hráč, momentálne pôsobí v materskej Dukle Trenčín v slovenskej extralige. Petrovický nebude na piatkový prednarodeninový zápas v Košiciach spomínať v najlepšom, keďže ho tvrdou strelou trafil do krku spoluhráč Richard Lintner.

Petrovický vystriedal počas kariéry množstvo klubov. Z Dukly Trenčín, ktorej je odchovancom, sa vydal do sveta v roku 1992. Hral v zámorí, Švédsku, Švajčiarsku, Česku, KHL i Fínsku. Celkovo si obliekol dresy 22 klubov. V NHL nastupoval za Hartford Whallers (draftoval ho v roku 1992 z deviateho miesta), Dallas Stars, St. Louis Blues, Tampa Bay Lightning a New York Islanders. Zo zámorskej profesionálnej súťaže odišiel v roku 2001 s bilanciou 208 zápasov, 27 gólov a 38 asistencií. Slovenskej reprezentácii pomohol v roku 1995 k postupu do elitnej kategórie majstrovstiev sveta, nechýbal ani pri premiére v roku 1996 vo Viedni. Slovensko reprezentoval aj na MS 1998, 2001, 2002 a 2008, keď bol v Kanade kapitánom mladého výberu. Hral aj na ZOH 1998 a 2002, pamätné sú jeho smutné slzy po neúspechu v Salt Lake City 2002, ktoré o tri mesiace neskôr vystriedali radostné po zisku titulu majstra sveta v Göteborgu.

Petrovický je šikovný a kreatívny center schopný hrať na oboch koncoch klziska. Je skvelý tímový vodca. V KHL si obliekol v dvoch sezónach dres Dinama Riga. V posledných dvoch súťažných ročníkoch pôsobil v Komete Brno, kde si ho fanúšikovia veľmi obľúbili. V tejto sezóne pomáha Dukle Trenčín.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk