HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lušňák vyzýva spoluhráčov - musíme sa prebrať, takto to ďalej nejde!
zdroj: jäzva

Lušňák vyzýva spoluhráčov - musíme sa prebrať, takto to ďalej nejde!

"Môžeme si hovoriť, že v ďalšom zápase to už bude lepšie, ale to si len budeme sami sebe klamať. Pokiaľ si nevstúpime do svedomia a každý nezačne od seba, tak sa nikam nepohneme," apeluje Lušňák

Víkend na východe Slovenska sa niesol v znamení krásneho jesenného počasia, pre hokejistov Piešťan ale išlo o ponuré tri dni. Bezprostredne po piatkovej prehre 4:6 v Poprade sa presunuli do Košíc a tam utrpeli ďalšiu porážku 2:4. Doplatili pritom predovšetkým na nevydarenú prvú tretinu a vôbec  nevyužili možnosť pripravovať sa v dejisku zápasu bez nutnosti dlhej cesty skrz republiku.

"Vidíte, mali sme dostatok času na oddych a asi to nestačilo. Prvú tretinu sme odohrali otrasne. V útoku, v obrane i v strednom pásme," netajil rozhorčenie z výkonu svojho tímu autor druhého gólu Havranov Patrik Lušňák. "Od druhej sa to zlepšilo, ale to už sme strácali. Opäť sme raz doplatili na hrubé chyby v obrane a práve to je oblasť, ktorú potrebujeme výrazne vylepšiť."{+r110475}

Barlolámačom úplne prestala fungovať najsilnejšia zbraň z nováčikovskej sezóny - skalopevná hra v obrane. Ak nevezmeme do úvahy vložený súboj proti Orange 20, tak v posledných troch zápasoch proti klasickým súperom inkasovali až štrnásť gólov. Vo všetkých troch prípadoch sa pritom v bránke vystriedali obaja gólmani Tomáš Tomek i Jozef Ondrejka.

"Na brankárov to nemôžeme hádzať. Nikto nemôže vychytať päťdesiat výborných zápasov. My im jednoducho nepomáhame. Musíme sa zobudiť, pretože nikto nám nič zadarmo nedá. Neviem čo je to s nami. Pokiaľ sa nepreberieme, tak neviem ako to bude pokračovať ďalej," uvedomuje si potrebu budíčka 24-ročný odchovanec ŠHK 37. Ani on sám nechápe, kam sa podel povestný piešťanský betón. "Nedokážem si to vysvetliť. Keď som toto mužstvo sledoval pred rokom v play-off, tak to bola taká defenzíva, cez ktorú sa nevedel dostať nikto. Všetko bolo perfektne zabezpečené. Z toho potom pramenili protiútoky a naše góly. Neviem či sme to zabudli hrať, alebo sa teraz všetci snažíme hnať do útoku. Musíme si to dať do poriadku v hlavách, pretože takto to nejde."

Výkony a výsledky Piešťan sú veľmi kolísavé. Počas uplynulého týždňa vybojovali tri víťazstvá, ten aktuálny ukončili s bilanciou troch prehier. Pôjde sínusoida opäť nahor? "Dúfam!" želá si Lušňák. "Snáď sa to opäť otočí a začneme vyhrávať. Hlavne doma, pretože nie je možné, aby sme mali po toľkých domácich dueloch tak málo bodov. Takto si vyháňame divákov, ktorí sa od nás odklonia. Doplácame na kŕčovitosť a azda i z prílišného chcenia prichádzajú chyby a následné trápenie."

Pozitívna zmena ale sama od seba nepríde. Havranov čaká v utorok cesta do Nitry a spod Zobora sa body nevozia. Obzvlášť s deravou obranou nie a súčasná nálada v žlto-modrej šatni veľa dôvodov k optimizmu nedáva. "Keď sa prehráva, tak je nálada zlá. Môžeme si hovoriť, že v ďalšom zápase to už bude lepšie, ale to si len budeme sami sebe klamať. Pokiaľ si nevstúpime do svedomia a každý nezačne od seba, tak sa nikam nepohneme," vyslal apel do vlastných radov Patrik Lušňák.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk