HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Mladé pušky Košíc využili príležitosť
zdroj: jäzva

Mladé pušky Košíc využili príležitosť

"Musím ich pochváliť. Hrali veľmi dobre a presne to sme potrebovali. Trochu zrýchliť hru a unaviť súpera," hovorí na margo mladých pušiek Martin Štrbák

Prekvapivý ťah trénera Antona Tomka vyšiel. Pred nedeľňajším stretnutím proti Piešťanom nemohol košický kormidelník v útoku počítať s maródujúcimi oporami Marekom Svatošom, Ladislavom Nagyom a Dušanom Pašekom a na tribúnu zaradil i "nitriansky" tandem Marek Slovák - Tomáš Hrnka. Do boja poslal naopak mladé pušky Matúša Matisa, Petra Boltuna a Olivera Jokeľa, ktorí spoločne vytvorili štvrtý útok "oceliarov". Príležitosť v tretej formácii dostal i z Bardejova povolaný Ondrej Gmitter.

Vykonané zmeny sa ukázali ako prospešné. Útok mladíkov nielenže odviedol požadované, hneď pri svojom prvom striedaní ale dokázal i skórovať.{+r112062,200x131}

"Som rád, že mi to tam padlo, ale pochváliť musím celú našu päťku. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. To bol aj náš cieľ, veď nehrávame pravidelne a tak sme chceli pomôcť mužstvu. To, že som strelil gól hneď v prvom striedaní mi dodalo veľkú chuť. Teraz by to malo byť už len lepšie," usmieval sa po víťazstve 4:2 útočník Peter Boltun, ktorý zaznamenal svoj prvý presný zásah sezóny vo svojom treťom vystúpení.

"Musím ich pochváliť. Hrali veľmi dobre a presne to sme potrebovali. Trochu zrýchliť hru a unaviť súpera. To sa im darilo a ostáva dúfať, že v tom budú pokračovať," vyslovil sa na adresu mladíkov kapitán Košíc Martin Štrbák.

Spokojný bol zaiste i tréner Tomko, veď štvrtý útok rozhodne nesklamal. "Tréner nám vravel, že od nás očakáva bojovnosť a zrážanie. Snáď sme to splnili a gól je bonusom navyše. Aj keď bol z kategórie šťastných a do bránky sa po teči v podstate dokotúľal," pokračuje 20-ročný michalovský odchovanec Boltun. Jeho spokojnosť by pochopiteľne znásobila nominácia na ďalšie stretnutia. "To je vždy vec trénerov. My mladí sme vďační za každé striedanie a radi by sme si postupom {+l112057,200x165}času vybojovali miesto na ľade. Nebude to ale ľahké, veď v tíme je veľa kvalitných a oveľa skúsenejších útočníkov."

Okrem Boltuna sa z premiérového gólu aktuálneho ročníka potešil i Martin Štrbák. Do konca prvej tretiny ostávalo šesť sekúnd a zásluhou jeho strely využili domáci hráči presilovú hru. Gól do šatne sa napokon ukázal ako víťazný.

"V presilovke sa odrazil puk do strany a keď sa dostal na moju hokejku, tak som vedel, že musím čím skôr vystreliť. Bolo jasné, že do konca ostáva málo času a tak nemalo význam niečo vymýšľať. Proti mne už štartovali hráči, ale urobili to tak nešťastne, že zakryli výhľad svojmu brankárovi a keď sa mi ich podarilo obstreliť, tak nemal šancu. Som rád, pretože ten gól sa ukázal ako dôležitý," vyslovil sa na margo svojho gólu 38-ročný nositeľ skúseností defenzívy HC.

Prvá tretina vyhratá v pomere 3:1 východniarov mimoriadne potešila, veď práve úvody zápasov im doposiaľ nevychádzali. "Je to tak. Vieme, kde nás topánka tlačí a zlepšiť sme potrebovali hlavne tie naše prvé tretiny. Snažili sme sa preto hrať od úvodu jednoducho a s nasadením. Dohrávali sme súboje, vytvorili si tla{+r112078,200x126}k a prišli i šance a góly. Dôležitá bola početná streľba. Tá je základ. Sami sme sa presvedčili, že s dvadsiatimi strelami to ide ťažko a strelíme tak jeden gól. Ak ich ale vyšleme štyridsať, máme šancu na vyšší počet."

Niečo vyše 3300 divákov nepredstavuje na Košice uspokojivé číslo, prítomné hlasivky ale vytvorili veľmi solídnu kulisu, ktorá prejavovala svoju vďačnosť za hru predvádzanú "oceliarmi". Výkon tribún ocenil i Štrbák. "Diváci sú v poslednom čase skvelí. Priali by sme si, aby ich bolo viac, ale tešia nás i v takomto počte. Som rád, že my sa im odvďačujeme víťazstvami."

V kontraste s peknou atmosférou pôsobil záverečný piskot fanklubu pri schádzaní hráčov z ľadu. Kotlu z A11 sa nepáčilo, že na rozdiel od minulosti už hráči po zápase neabsolvujú čestné kolečko, ale zdravia ľudí zo stredového kruhu. "Neviem čo by som k tomu povedal. My sme sa postavili do stredu a poďakovali všetkým divákom na všetkých stranách. Počul som tam nejaký piskot, ale neviem kto to bol a čo k tomu povedať," reaguje na vzniknutú situáciu kapitán Košíc Martin Štrbák.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk