HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomas prišiel pod Dubeň so streleckými hokejkami
zdroj: jäzva

Tomas prišiel pod Dubeň so streleckými hokejkami

"Priznám sa, že sa mi o tom ani nesnívalo, keď som do Žiliny prichádzal. Asi som mal pod Dubeň prestúpiť skôr. Možno pred desiatimi rokmi," hovorí Tomas

Sezóna už bežala na plné obrátky, zatiaľ čo sa útočník Roman Tomas ešte len individuálne pripravoval v rodnom Poprade. Čakanie na angažmán napokon ukončila ponuka zo Žiliny a dnes už vie, že to bol dar z nebies. Taký vydarený štart na novom pôsobisku ešte vo svojej kariére nezažil.

"Veruže nie!" usmieva sa 33-ročný útočník, ktorý nasúkal v piatich stretnutiach s vlkom na hrudi už deväť gólov. "Naozaj si to užívam. V šatni panuje super atmosféra a azda ma omladilo i narodenie dcérky. Priznám sa, že o niečom takom sa mi ani nesnívalo. Asi som mal pod Dubeň prestúpiť skôr. Možno pred desiatimi rokmi. Ale sranda bokom - v Žiline som našiel skvelých spoluhráčov bez ktorých, by to jednoducho nešlo. Klobúk dole pred nimi."

Napriek nízkemu počtu odohratých zápasov už dýcha v tabuľke kanonierov na chrbát Arnemu Krotákovi. V "popradskom" útoku s Dávidom Bucom a Petrom Kloudom sa cíti ako ryba vo vode a jeho nedeľňajší hetrik proti majstrovskému Zvolenu bol už druhým v tejto sezóne.

"Každý gól poteší, dôležité však je, aby som gólmi pomáhal mužstvu a aby sme vyhrávali. Len vtedy totiž tešia," upozorňuje Tomas, ktorý patrí medzi najskúsenejších hráčov v kádri MsHK. Okrem presných zásahov sa tak snaží pomáhať i cennými radami. Sám veľmi dobre vie, že pred žilinským tímom je ešte dlhá cesta a cennou lekciou bol i spomínaný posledný zápas. Vlci viedli už 3:1, víťazstvo ale napokon ratovali až v predĺžení. "Tretiu tretinu sme odohrali zbytočne ustráchane. Máme mladé mužstvo, ktoré sa zdokonaľuje každým zápasom. Vyzreté tímy by takýto náskok asi nepustili, ale to je súčasť učenia. Verím, že v závere sezóny budeme podobné momenty zvládať lepšie."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk