HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dvojgólový Spilar poslal víťazstvo do neba
zdroj: jäzva

Dvojgólový Spilar poslal víťazstvo do neba

"Som veľmi rád, že sme vyhrali a toto víťazstvo venujeme Viliamovi Belasovi. Niektorí z nás ho poznali, iní nie, všetci sme ale na neho mysleli," hovorí Gabriel Spilar

Košice našli prekvapivého kanoniera. Niežeby sme niekedy pochybovali o kvalitách útočníka Gabriela Spilara, veď 32-ročný odchovanec "oceliarov" bol vždy brilantným korčuliarom a technikom. Koncovka ale nebola nikdy jeho silnou stránkou a jeho doterajšie dvadsaťpäťgólové maximum sa dátuje ešte do sezóny 2006/07. Do aktuálneho ročníka ale vstúpil parádnym spôsobom. Po odohratí osemnástich zápasov má na svojom konte rovných desať gólov a to je už teraz viac, než v kompletnej uplynulej sezóne.

"V prvom rade musím povedať, že dostávam skvelé prihrávky od spoluhráčov," reaguje na streleckú formu Spilar. "Stačí sa mi dostať do pohybu a šan{+r112258}cí je dostatok. Postupne sa nám vracia pohoda a moje góly sú jej odrazom."

Posledné dva presné zásahy adresoval v utorok brankárovi Skalice Miroslavovi Lipovskému, ktorého vyhnal v 34. minúte z bránky. Na hokejke mal ale i hetrik, veď do vyložených príležitostí sa dostával cez priepustnú defenzívu Záhorákov na počkanie.

"Určite som mal v hlave i hetrik, ale hlavné je, že sme vyhrali. Tri góly by boli krajšie, ale možno prídu v iný, vhodnejší čas," pousmial sa útočník Košíc, ktorý už dýcha na chrbát najlepšiemu strelcovi Tipsport extraligy Arnemu Krotákovi.

Spilarove góly boli tentoraz pre východniarov veľmi dôležité. Do zápasu síce vstúpili náporom, nevyťažili z neho ale nič a v poslednej minúte prvej tretiny inkasovali dva góly. "Áno, situáciu sme si skomplikovali nepremenenými šancami z úvodu zápasu. Potom sa k tomu pridali tie dva góly. Počas celého zápasu sme ale mali prevahu a konečne sme hrali po celý zápas vo výbornom pohybe. Som veľmi rád, že sme vyhrali a toto víťazstvo venujeme Viliamovi Belasovi. Niektorí z nás ho poznali, iní nie, všetci sme ale na neho mysleli a tá nešťastná udalosť nás hlboko zasiahla," nezabudol pripomenúť dôležitý motív piatkového stretnutia, ktorý bol venovaný v nedeľu zosnulému autorovi majstrovského gólu "železiarov" z roku 1986.

Studená sprcha z konca prvej dvadsaťminútovky v každom prípade zabrala na Košičanov tým najlepším možným spôsobom. V druhej tretine im stačilo na päťgólový uragón necelých desať minút! "Vypýtali sme si to svojim pohybom. Doslova sme ich ukorčuľovali a ukázali sme správnu cestu. Musím povedať, že za stavu 0:2 sme nepanikárili, pretože sme mali milión šancí a vedeli sme, že sa to dá otočiť. Prišiel jeden, druhý, tretí gól a to sme už boli na koni. Dôležité je, že sme ukázali charakter," cení si prístup tímu Spilar.

Sériu troch domácich výhier potvrdili zverenci Antona Tomka pozíciu lídra tabuľky a tú plánujú do blížiacej sa reprezentačnej prestávky ešte zveľadiť. V piatok vycestujú do Zvolena a v nedeľu hostia Poprad.

"Teraz potrebujeme zvládnuť ešte zvyšné zápasy pred reprezentačnou prestávkou, pretože po nej nás čaká veľmi náročný program s väčšinou zápasov na ľadoch súperov. Nebude to teda jednoduché. Nehovorím to ako frázu, ale Zvolen má naozaj výborné mužstvo. Prišiel tam skvelý tréner Šupler a ich posledné miesto v tabuľke je klamlivé. Určite pôjdu hore! Ja samozrejme verím, že ešte v piatok ich podržíme dole a budeme úspešní," dodal v súvislosti s najbližším programom Gabriel Spilar.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk