HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Školiak krúti hlavou nad nezmyselným rozpisom súťaže
zdroj: jäzva

Školiak krúti hlavou nad nezmyselným rozpisom súťaže

"Po dlhej nočnej ceste cez celú republiku nás čaká už v stredu dvadsiatka. Niekedy nad tým stojí rozum. Tam a späť nacestujeme tisíc kilometrov a nastúpime proti energiou nabitým mladíkom," hovorí R. Školiak

Skalica rozbehla sezónu celkom nádejne a pohybovala sa v najhornejších poschodiach tabuľky, postupom času ale začala upadať. Viaceré zápasy ukázali nezrelosť mladučkej obrany a ani koncovka tímu neraz nepripomínala predošlé roky. V posledných jedenástich kolách uhrali zverenci Josefa Tureka iba tri víťazstvá a v utorok inkasovali ďalšiu nepríjemnú psychickú ranu - v košickej Steel Aréne prešustrovali dvojgólový náskok a v priebehu necelých desiatich minút zažili päťgólový uragán.

"Košice mali veľmi dobrý začiatok a Miro Lipovský pochytal v úvode päť čistých gólových šancí," pustil sa do hodnotenia prehry 4:6 najproduktívnejší hráč H{+r112360}K 36 René Školiak. "V závere tretiny sa nám podarilo streliť dva góly, ale nimi sme súpera skôr vydráždili a nakopli ho. Prišlo desať hluchých minút, počas ktorých sme nepokrývali priestor a Košice to využili. Rozkrútili kolotoč a my sme k ich hráčom nepristupovali. Majú veľkú útočnú silu a ak prehrávate o tri góly, tak sa vracia do zápasu len ťažko. Vyhrali zaslúžene, nás musí mrzieť to, že sme nedokázali využiť dvojgólový náskok."

Záhoráci zaostávali za aktívne korčuľujúcim súperom počas celého stretnutia. Výsledok prvej tretiny 0:2 je zavádzajúci, veď ak by bolo po prvých šiestich minútach 3:0, nemohli by hostia povedať ani slovo. Dá sa ospalý úvod vysvetliť najdlhšou cestou v rámci extraligy? "Možno to malo nejaký vplyv, ale my sme silný úvodný nápor očakávali," zamyslel sa Školiak, ktorý vzápätí upriamil na jeden z klasických extraligových nezmyslov. "Nechápem rozpis súťaže, veď po dlhej nočnej ceste cez celú republiku nás čaká už v stredu dvadsiatka. Niekedy nad tým stojí rozum. Tam a späť nacestujeme tisíc kilometrov a nastúpime proti energiou nabitým mladíkom. Z istého pohľadu to pre nás bude možno ešte nepríjemnejší zápas ako v Košiciach."

Školiakov prvý útok s Miroslavom Lažom a Petrom Obdržálkom sa postaral o dva zo štyroch gólov Skalice, skúsený 34-ročný odchovanec Liptovského Mikuláša ale {+l112309}nešetrí kritikou do vlastných radov. "Každý musí začať od seba a sebakriticky musím povedať, že náš útok dostal v posledných šiestich zápasoch priveľa gólov. Vieme, na čo je naša formácia v tíme a aj keď nejaké góly dáme, celkový efekt sa tými inkasovanými míňa."

Slová Školiaka dokumentuje fakt, že traja jeho spoluhráči z formácie zaznamenali po tri mínusové body, on a obranca Lukáš Kozák dve mínusky. Na vyplakávanie ale nie je čas a tak ako už motor skalickej ofenzívy uviedol, po minimálnom priestore na oddych čaká bielo-zelených už dnes výber Orange 20. V pamäti pritom určite majú šokujúcu prehru z prvého vzájomného zápasu.

"Čokoľvek iné ako tri body by zrejme v šatni vyvolalo zemetrasenie. Chceme teda určite vyhrať a ako extraligové mužstvo musíme mať nejaké sily ušetrené. Aj keď hráme na tri útoky. Čoskoro je tu reprezentačná prestávka a tak sa jednoducho musíme vyšťaviť. Čakajú nás tri stretnutia doma a tak budem smelý - chceme získať deväť bodov a priazeň našich divákov," naznačil najbližší plán Skalice René Školiak.

 

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk