HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na ľadoch súperov stráca líder suverenitu
zdroj: jäzva

Na ľadoch súperov stráca líder suverenitu

Piatková repríza posledného finále predstavovala pod Pustým hradom zároveň súboj dvoch tímov z protipólov tabuľky. Rozdiel dvadsiatichdvoch bodov bol ale doslova neviditeľný

Piatková repríza posledného finále predstavovala pod Pustým hradom zároveň súboj dvoch tímov z protipólov tabuľky. Rozdiel dvadsiatichdvoch bodov bol ale doslova neviditeľný a s odhodlaním ukončiť svoju mizériu hrajúci majster dokázal skrotiť bodové ambície lídra súťaže. Oceliari potvrdili, že na klziskách súperov nie sú ani zďaleka takí suverénni ako doma a zatiaľ čo v Steel Aréne utrpeli doposiaľ iba jedinú porážku, vonku schádzali z ľadu so sklonenými hlavami v štyroch z ôsmich prípadov.

"Tak ako to už vo vyrovnaných zápasoch býva, rozhodli nepremenené šance," zamyslel sa nad príčinami prehry 1:3 útočník Gabriel Spilar. "Mňa mrzí hlavne tá moj{+r109448}a pri pri piatich proti trom, kedy som tam mal prázdnu bránku. Mrzí to, ale zároveň nič nemení na fakte, že sme vonku opäť prehrali. Nejako to nevieme zlomiť a na ľadoch súperov si nevieme vytvoriť víťaznú šnúru. Je to len na nás. Musíme sa poučiť a ísť ďalej."

Vo vyrovnanom zápase akoby rozhodla väčšia túžba po víťazstve. Zvolen jednoducho potreboval víťazstvo tak akútne, ako chorý liek. A pre jeho zisk urobil všetko. Zverenci Júliusa Šuplera do bodky potvrdili chýry o stúpajúcej forme, ktorú tentoraz pretavili v zisk troch bodov.

"Zvolen má výborné mužstvo a podľa mňa pôjde už len hore," ocenil kvalitu súpera najlepší strelec Košíc. "Hral sa výborný fyzický hokej s množstvom korčuľovania a poctivým bránením. Tak ako som už povedal, rozhodlo premieňanie šancí, ktoré mali obe strany v porovnateľnom množstve."

Ďalšie zakopnutie východniarov umožnilo prenasledovateľovi z Nitry skresať stratu na čelo už len na púhe dva bodíky. Košičanov čaká v nedeľu derby proti Popradu a veľmi dobre vedia, že ak chcú stráviť reprezentačnú prestávku v súčasnej pozícii, nesmú pripustiť zakopnutie.

"Teraz už potrebujeme myslieť len na nedeľu a Poprad. Čaká nás derby, v ktorom chceme uspieť. Pre našu psychiku bude dôležité, aby sme strávili reprezentačnú prestávku na prvom mieste tabuľky. Všetci naokolo to od nás očakávajú a my to vnímame rovnako," dodal Spilar.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk