HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zuzin sa konečne dočkal, triumf nad lídrom pomasíruje psychiku
zdroj: jäzva

Zuzin sa konečne dočkal, triumf nad lídrom pomasíruje psychiku

"Verím, že toto bol ten správny impulz, ktorý sme potrebovali. Chceme ísť už len nahor," hovorí Peter Zuzin pre hokej.sk

Keď to nejde mužstvu, trápia sa i jednotlivci. Zvolenský útočník Peter Zuzin o tom vie svoje. Po vlaňajšej parádnej sezóne korunovanej ziskom titulu majstra Slovenska sa mohol pýšiť prekonaním dvadsaťgólovej méty, o to viac ho museli bolieť nezdary z úvodu tej aktuálnej. Piatkový štart proti Košiciam bol už jeho šestnástym v tomto ročníku, pri jeho mene ale svietilo len deväť asistencií. Presný zásah žiaden. Dušičkový podvečer mu ale konečne doprial. Vo finálovej repríze prekonal Alexandra Hyláka hneď dvakrát, pridal k tomu i nahrávku pri presilovkovom góle obrancu Juraška a mierou vrchovatou tak prispel k mimoriadne cennému víťazstvu 3:1. Svoje pocity prezentuje čitateľom hokej.sk v nasledujúcom rozhovore...

Peťo, na prvé góly sezóny si čakal pätnásť zápasov. Aký veľký kameň spadol z tvojich pliec po piatkovom zápase?{+r110731}

Čakal som naozaj veľmi, veľmi dlho. Som preto veľmi šťastný a určite to pomôže mojej psychike. Tie strelecké neúspechy ma už zožierali. Radosť znásobuje skutočnosť, že sme porazili lídra tabuľky a snáď sme sa všetci konečne chytili.

Čo ti dodalo potrebný pokoj na hokejku? Dušičková atmosféra, alebo nominácia medzi náhradníkov pre Nemecký pohár?

Neviem, myslím si, že som nerobil nič inak ako inokedy. Prvý gól bol v podstate veľmi šťastný a to ma naštartovalo a psychicky uvoľnilo. Pri druhom som vystrelil a puk prešiel Hylákovi pomedzi nohy.

Zvolen porazil Košice zaslúžene a bol odmenený za badateľnú túžbu po víťazstve. Nič iné ako tri body ste si už zrejme nepripúšťali. Je to tak?

Presne tak! My sme chceli vyhrať už v Žiline či v Poprade. Tam sme viedli 3:0 a nezvládli sme to. Dostali sme blbé góly, v nájazdoch sme triafali tyčky. Verili sme, že to šťastie sa nám nemôže donekonečna odvracať. Všetci totiž poctivo pracujeme a pod vedením nového trénera sa zlepšujeme po kondičnej i hernej stránke. Chýbali tomu už len víťazstvá. Som rád, že sme sa chytili na najsilnejšom možnom súperovi a teraz by sa nám malo hrať v nedeľu proti Nitre oveľa lepšie. Bol to dobrý krok správnym smerom.

V zápase ste pritom prehrávali. Nabudil vás inkasovaný gól ešte viac?

Osobne som ostával pokojný a myslím si, že nikto z nás po ňom nevešal hlavu. Vedeli sme, že nič nie je stratené a zápas otočíme. Dovolím si povedať, že všetci chalani vložili do hry maximum a ukázalo sa to napríklad pri obetavosti v oslabových hrách. Perfektne sme sa tam hádzali a toto víťazstvo sme si zaslúžili.

Porazili ste lídra, v nedeľu príde na rad druhá Nitra. Víťazný finiš pred reprezentačnou prestávkou by bol tou najlepšou odmenou za odvedenú prácu a motiváciou do ďalšej fázy sezóny...

{+l110719}Samozrejme. Teraz sa nám už bude hrať lepšie a verím, že víťazstvom nad Košicami sme prilákali divákov. V nedeľu ich chceme potešiť opäť a dodať si ďalšiu dávku sebavedomia. Potrebujeme, aby sa nám už konečne zadarilo vo viacerých súbojoch po sebe.

Nitra má ale momentálne azda ešte lepšiu formu ako Košice!

To je pravda a práve preto musíme začať ešte lepšie ako v piatok. Verím, že budeme hrať s väčším sebavedomím, ale nemôžeme podľahnúť pocitu sebauspokojenia. Nesmieme vymýšľať nejaké kraviny v obrane a dovoliť si napríklad zbytočné vylúčenia. Poctivo sa pripravíme a začneme opäť od nuly. Chceme vyhrať!

Prichádza reprezentačná prestávka vhod, alebo sa práve rozbiehate a bolo by lepšie, ak by pauza neprišla?

Prestávka nám pomôže. Stále máme na čom pracovať a takto získame potrebný priestor pre prácu. Naberieme nové sily, popracujeme na kondícii i technických veciach. Táto pauza nás nemôže pribrzdiť, ale práve naopak, môže nám opäť pomôcť. Teraz potrebujeme zvládnuť Nitru a potom zamakať tak, aby sme stúpali už len nahor.

Aké to bolo, vidieť svoj tím po sedemnástich kolách na poslednej pozícii tabuľky?

Veľmi nepríjemné! Najviac nás mrzelo, že sme strácali fanúšikov. Nechcem nikoho urážať, ale my jednoducho nemôžeme prehrávať doma so súpermi ako je Martin. Vlani sme ho s prehľadom porážali. Každého z nás mrzeli negatívne reakcie našich priaznivcov a nebolo príjemné čítať články s titulkami o ďalších zlyhaniach majstrov. Zdvihnutý prst prišiel i zo strany vedenia a sami sme veľmi dobre vedeli, že potrebujeme vyhrávať. Stále nie sme ani zďaleka tam, kde byť chceme, veľmi ma ale teší posledné víťazstvo nad Košicami. Ani si totiž nechcem predstaviť, že by sme opäť prehrali. To by už bolo poriadne ubíjajúce. Verím, že toto bol ten správny impulz, ktorý sme potrebovali.

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk