HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košickí mladíci si pripomenuli juniorské časy
zdroj: jäzva

Košickí mladíci si pripomenuli juniorské časy

"Mladí chlapci odohrali parádny zápas. Klobúk dolu pred nimi!" zhodnotil výkon štvrtej formácie v zápase proti Popradu brankár Alexandr Hylák.

Nie je tomu tak dávno, čo spoločne tavili defenzívy súperov a kráčali od jedného majstrovského titulu k druhému. Mladíci Matej Hinďoš, Peter Boltun a Oliver Jokeľ tvorili hlavnú útočnú silu generácie, ktorá získala sériou dorasteneckých a juniorských prvenstiev prívlastok zlatá. V nedeľu spoločne zažiarili v extraligovom tíme Košíc. Michalovskí odchovanci Hinďoš s Boltunom strelili po góle, Jokeľ im obom asistoval a aby toho nebolo málo, presný zásah pridal i ďalší člen bývalej juniorskej partie - obranca Miroslav Macejko.

"Naozaj som sa miestami cítil ako v juniorských časoch. S Oliverom Jokeľom a Peťom Boltunom sme sa zišli opäť v rovnakom zložení, ako keď sme zí{+r112497,200x140}skavali tituly. Pravda, teraz sme najmladšími v tíme a nie jeho lídrami ako vtedy. Bojujeme o fleky, zrážame sa, napádame. Snažíme sa v prvom rade vybojovať nejaké puky a neprepadávať vzadu. Góly sú bonusom. V každom prípade si to užívame a sú to príjemné momenty," usmieva sa Matej Hinďoš. Svoj tohtosezónny extraligový účet si otvoril hneď v prvom striedaní, čím napodobnil rovnaký kúsok Boltuna zo zápasu proti Piešťanom. "Asi mi ukázal recept. S Boltym sme obaja Michalovčania a poznáme sa dlhé roky. Navzájom vieme, čo bude hrať ten druhý a v útoku nám to výborne ladí. Pri tom jeho gólovom zápase som nehral a sledoval som to zo striedačky. Vtedy som mal z neho radosť a som veľmi rád, že teraz som ho napodobnil. Michalovce sú malé mesto a je výborné, že ho teraz môžeme takto reprezentovať."

Pre dvadsaťročného Hinďoša to bol len štvrtý extraligový zápas v tejto sezóne. Hernú prax zbiera predovšetkým v prvoligových Michalovciach, v drese ktorých nazbieral desať bodov v štrnástich zápasoch.

"Je to pre mňa dosť zvláštne" reaguje na boj na dvoch frontoch mladý útočník. "V prvom tíme Košíc hrávam druhú sezónu a tak som s ním zžitý. Rovnaké je to ale už aj v prípade Dukly a tam dostávam ešte viac priestoru. Tu je to predsa len také buď - alebo. Keď dostanem príležitosť, snažím sa ju využiť. V Michalovciach hrávam pravidelne a tam sa odo mňa niečo očakáva. Musím zdôrazniť, že ja hosťovanie v Michalovciach neberiem ako nejakú krivdu. Pomáham tam rád a som vďačný za priestor, ktorý mi tam poskytujú. Hrávam tam presilovky i oslabovky a to je pre mladého hráča cenná škola. Pochopiteľne, Košice sú prioritou, veď extraliga je vyšší level. Dovolím si povedať, že i vďaka prvoligovým skúsenostiam, vyhranosti a nabratému sebavedomiu sa mi ale hrá za Košice lepšie a posledný zápas to ukázal."

{+l112526,200x132}Posledné obdobie ukázalo, že členovia zlatej mládežníckej generácie si svoje miesto v zostave Košíc zaslúžia a dokážu byť prínosom. Svojimi miestami si ale istí byť nemôžu a Hinďoš to veľmi dobre vie. "Nebude to jednoduché. Počas reprezentačnej prestávke sa vrátia do zostavy skúsenejší hráči, ktorí majú miesto v zostave prakticky isté. Snáď ale na nich aspoň pomáhame vytvárať zdravý tlak a myslím si, že tá jedna päťka mladých je pre tím celkom užitočná."

"Mladí chlapci odohrali parádny zápas. Klobúk dolu pred nimi!" zhodnotil výkon štvrtej formácie v zápase proti Popradu brankár Alexandr Hylák. "Vytvorili si tlak i šance, strelili góly. Okrem toho výborne napádali a to od nich tréner očakáva. Výbornou ukážkou mladíckej aktivity bol prvý gól, kedy si vybojovali puk za bránkou, okamžite prišla prihrávka, strela a gól. Ukázali, aký môže byť hokej jednoduchý. Odohrali parádny zápas, ale nerád by som vyzdvihoval len jeden útok. Celý tím zahral tak, ako si to predstavujeme."

Český gólman v službách východniarov patrí medzi štatistických lídrov Tipsport extraligy, nedeľňajší shutout bol ale jeho prvým v aktuálnej sezóne.

"Ja som si na nuly nikdy nepotrpel a nepreceňujem ich. Čisté konto ale nikdy neurazí a snáď ich ešte pár pribudne," pousmial sa 29-ročný pardubický odchovanec. "Chytalo sa mi dobre, puky som videl a bolo tam minimum situácií, pri ktorých by som strácal prehľad. Svedčí to o výbornej práce našich obrancov. Chcem sa im za to poďakovať. Samozrejme, mal som i šťastie, veď Poprad nastrelil dve tyčky. Hlavne tá Krotákova bola výsledkom parádnej strely a musím vyzdvihnúť rutinérsky spôsob, akým to Arne urobil. Parádne si našiel priestor a vypálil spoza obrancu. To sú tie skúsenosti. Celkovo ma teší hlavne fakt, že sme konečne vyhrali jasným spôsobom. Až doteraz to boli víťazstvá o gól, také vytrápené. Prvýkrát som si posledných desať minút skutočne užíval."

Prvá nula ročníka doslova nabádala k pozápasovej oslave na ľade. Hylák zvykol v takýchto prípadoch baviť divákov kotrmelcami či podobnými kúska{+r112558,200x133}mi, tentoraz ho ale pohľad na fanúšikovský sektor A11 zarazil. Doslova pár sekúnd po záverečnej siréne zíval prázdnotou. Fanklub sa v rekordne rýchlom čase zbalil a opustil svoj priestor.

"V Košiciach som tretiu sezónu a stalo sa mi prvýkrát, že by sme sa po zápase nemali vo fanúšikovskom sektore komu poďakovať. Vyhrali sme 5:0, podali sme možno najlepší domáci výkon a zrazu toto. Neviem či im vadí, že sme prestali robiť pozápasové kolečko, ale aj ďakovačka zo stredu na všetky strany je podľa mňa dostatočná," reaguje Hylák.

Ani tento prejav protestu ale nemôže nič zmeniť na pohode, ktorá sa v šatni "oceliarov" usalašila. Reprezentačnú prestávku strávia s päťbodovým náskokom na čele tabuľky.

"Sme prví, ale to nás nemôže uspokojiť. Čaká nás reprezentačná prestávka, ktorá nebude prioritne o oddychu, ale o príprave. Stále máme veľa vecí, ktoré sa dajú zlepšovať a po pauze sa chceme prezentovať v lepšom svetle hlavne v zápasoch vonku," poukazuje Hylák na doterajšiu slabinu vicemajstra. Ten doma prehral iba v jedinom prípade, vonku ale prehral štyri z ôsmich zápasov. "Vidíte, vlani to pritom bolo presne naopak. V úvode sme mali vonku bilanciu 8-1 a prehrávali sme doma. Toto je samozrejme lepšia varianta, pretože takto tešíme hlavne svojich fanúšikov. Zároveň si ale uvedomujeme potrebu zlepšiť výsledky na ľadoch súperov. Košice nemôžu mať vonku päťdesiatpercentnú úspešnosť. My musíme mať vonku bilanciu 3-1, 4-1. Nemôžeme sa spoliehať na to, že doma všetko uhráme."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk