HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Klouček sa tešil na exspoluhráčov z Leva, do Košíc prišiel po titul
zdroj: jäzva

Klouček sa tešil na exspoluhráčov z Leva, do Košíc prišiel po titul

„Zvažoval som viaceré ponuky a s Košicami sme boli v kontakte niekoľko týždňov,“ hovorí na margo podpisu kontraktu s „oceliarmi“ Tomáš Klouček.

Do košického mužstva pribudol už šiesty hráč so skúsenosťami z NHL. Tridsaťtriročný robustný zadák Tomáš Klouček sa môže pochváliť pôsobením v New Yorku Rangers, Nashville Predators i Atlante Trashers, s Hartfordom získal v roku 2000 prestížny Calderov pohár. Po ôsmich rokoch strávených za veľkou mlákou strávil tri sezóny v kazašskej Astane, slovenským fanúšikom sa predstavil počas pôsobenia v popradskom Leve. Na východ Slovenska sa teraz vracia po poldruha ročnom angažmáne v Třinci.

Od oceliarov k oceliarom{+r93986}

„Zvažoval som viaceré ponuky a s Košicami sme boli v kontakte niekoľko týždňov,“ hovorí na margo podpisu kontraktu s „oceliarmi“ Tomáš Klouček. „Nakoniec som si vybral možnosť hrať v silnom mužstve s maximálnymi ambíciami. Chlapci rozbehli sezónu výborne a všetci vieme, že ciele sú tu najvyššie. Bolo by krásne získať titul. To ma lákalo a už sa teším na prvé zápasy v novom drese.“

V košickej šatni sa Klouček v prvom rade zvítal s exspoluhráčmi z Leva Ladislavom Nagyom a Martinom Štrbákom. „S Lacom som telefonoval už pred svojou cestou na Slovensko. Poznáme sa ešte z Ameriky a som rád, že si po rokoch  opäť zahrám so starými známymi,“ pokračuje 33-ročný bek, ktorý sa postupne vrámci pôsobenia v Tipsport extralige stretne i s ďalšími exspoluhráčmi z amerických čias Petrom Smrekom a Vladimírom Országhom.

Oživí košické skúsenosti

Na klzisko Steel Arény nevykorčuľoval v utorok ráno prvýkrát. Ako hráč Leva absolvoval na východe Slovenska pred pár rokmi letný turnaj Cassovia Hockey Cup a pozíciu s{+l82784}úpera Košíc zažil i v rámci letných prípravných duelov Ocelářov Třinec.

„Vtedy v Košiciach som akurát v zápase proti domácim nenastúpil, zo zápasu na Rona Cupe si na ne spomínam ako na ťažkého súpera. Košice majú svoje meno a veľmi dobre viem, že v posledných rokoch patria medzi absolútnu špičku slovenskej extraligy,“ konštatuje odchovanec pražskej Slávie, ktorý by mal v košickom drese s číslom 24 debutovať už v stredu na ľade Žiliny. „Ak sa stihnú vybaviť potrebné papiere, tak ja som pripravený nastúpiť okamžite. S trénermi sme sa ešte o mojich úlohách v tíme nezhovárali, počítam ale s tým, že odo mňa budú vyžadovať hlavne čistenie priestoru pred bránkou a pomoc v defenzíve. Strelcom som totiž nikdy nebol.“

Učil sa od Leetcha

Veru tak, streľba gólov Kloučekovou silnou stránkou nebývala. V uplynulej sezóne zaznamenal jeden presný zásah, počas kariéry v NHL sa presadil dvakrát . Zhodou okolností proti českým brankárom. Mimochodom, ako by porovnal svoje spomienky na NHL a KHL?

Radšej spomínam pochopiteľne na zámorské pôsobenie, veď v časoch svojho pôsobenia v NHL  som mal ten najlepší hokejový vek. V pamäti mi utkvel predovšetkým draft a víťazstvo v Calder Cupe. Obe súťaže mali svoje plusy i mínusy a dali mi potrebné skúsenosti,“ zamýšľa sa 192-cm vysoký zadák. Väčšinu zo svojich zápasoch v najlepšej lige sveta odohral za Jazdcov z New Yorku. „Počas prvej sezóny v New Yorku som mal tú česť hrať v parádnom tíme. V šatni sedela hviezda vedľa hviezdy. Mark Messier či Brian Leetch, tak to boli legendy. Leetch bol asi najlepším obrancom, s ktorým som kedy v mužstve hral. Vtedy zažil úžasnú sezónu a ľudia si možno myslia, že je mojim vzorom, faktom ale ostáva, že ja som úplne iný typ ako on. V každom prípade to boli úžasné skúsenosti,“ dodal obranca, ktorý si z čias v zámorí udržiava svoju lásku ku golfu, v okolí Košíc by si ale mohol ukojiť i svoje rybárske chúťky.

Tomko očakáva pomoc v obrannom pásme

Zisk medzinárodne ostrieľaného obrancu pochopiteľne potešil i trénera Antona Tomka.

Po uvoľnení Michala Nováka sme sa museli zaoberať otázkou jeho náhrady. Trh s voľnými obrancami je momentálne veľmi obmedzený a tak sme čakali na meno, ktoré by nám mohlo pomôcť. Objavila sa možnosť angažovať Tomáša Kloučeka a jeho zisk ma teší,“ vyslovil sa hlavný tréner úradujúceho vicemajstra Slovenska. „Tomáš je defenzívny typ obrancu, od ktorého očakávame predovšetkým pomoc v obrannom pásme. Disponuje bohatými skúsenosťami, zvláda osobné súboje i rozohrávku a očakávame, že bude prínosom.“

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk