HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tretí ako prvé dva, taktickú bitku zvládli opäť lepšie Košičania
zdroj: jäzva

Tretí ako prvé dva, taktickú bitku zvládli opäť lepšie Košičania

Tretí vzájomný duel Žiliny a Košíc sa niesol v podobnom duchu ako dva predošlé. V defenzívnej šachovej partii opäť rozhodovali detaily, ktoré zvládol lepšie skúsenejší tím vicemajstra.

Tretí vzájomný duel Žiliny a Košíc sa niesol v podobnom duchu ako dva predošlé. V defenzívnej šachovej partii opäť rozhodovali detaily, ktoré zvládol lepšie skúsenejší tím vicemajstra. Vlci začali dobre a po tom, čo ustáli úvodný tlak hostí ich poslal do vedenia kanonier Roman Tomas. To bolo ale z ich strany všetko. Ešte v druhej tretine vyrovnal po operácii slepého čreva zotavený Dušan Pašek a na koňa východniarov postavil gól Tomáša Hrnku z 53. minúty.

"Bol to veľmi vyrovnaný zápas," povzdychol si pri hodnotení prehry 1:3 útočník Žiliny Milan Drevenák. "Chvíľu tlačili oni nás, potom my ich. Tradične na nás vybehli, ale opäť sme sa presvedčili, že ak s Košicami v prvej tretine neinkasujeme, tak sa s nimi dá hrať. Snažili sme sa nehrať poplašene a pozorne brániť. Doplatili sme na smolný druhý gól, ktorý nás dostal do zlej situácie. Je to veľká škoda, neostáva nám nič iné, len skúsiť vyhrať v piatok v Piešťanoch."

Po dvoch tesných víťazstvách 2:1 a 4:3 uspeli Košičania tentokrát o dva góly. Definitívnu poistku zabezpečil v samotnom závere pri žilinskej power play skúsený Peter Bartoš.

"Žilina sa ukázala ako veľmi ťažký súper," hodnotí 40-ročný útočník HC. "Počas reprezentačnej prestávky sme pracovali na kondícii a tak sme sa v úvode rozbiehali trochu ťažkopádnejšie. S hrou úplne spokojní byť nemôžeme, so ziskom troch bodov ale áno. Pred nami sú ďalšie zápasy vonku a máme čo zlepšovať."

Východniari si veru v najbližšom období poriadne pocestujú. Zápas v Žiline bol prvým zo série štyroch vonku a v priebehu ôsmich kôl sa predstavia doma iba jediný raz.

"Najdôležitejšie je, aby sme nezaspali na vavrínoch. Náš náskok je minimálny a z najbližších siedmich zápasoch nás čaká šesť vonku. To so sebou prinesie veľa úmorného cestovania a ťažké zápasy. Potrebujeme to zvládnuť," uvedomuje si Bartoš.

Cesta za súperom čaká v piatok i Vlkov, ktorí sa predstavia v Piešťanoch. Séria štyroch prehier v rade a pád na samotné dno tabuľky im velí pokúsiť sa o bodový zisk.

 "Všetko je to v hlavách. Musíme myslieť pozitívne a opäť sa skúsiť nakopnúť víťazstvami. Potom to pôjde lepšie," nestráca nádej v lepšie obdobie Drevenák.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk