HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rozhodli presilovky a efektivita, zhodli sa aktéri šlágra
zdroj:

Rozhodli presilovky a efektivita, zhodli sa aktéri šlágra

Piatkový šláger 21. kola Tipsport exraligy medzi Nitrou a Košicami potvrdil hneď viacero štatistických ukazovateľov.

Piatkový šláger 21. kola Tipsport exraligy medzi Nitrou a Košicami potvrdil hneď viacero štatistických ukazovateľov. Corgoni predviedli v praxi svoju domácu silu a pod Zoborom sú naďalej neporazení, zároveň podčiarkli efektivitu využívania presilových hier. Východniari naopak napriek solídnemu výkonu nedokázali vylepšiť svoju bilanciu z klzísk súperov. Z ciest po Slovensku sa totiž vracali v dobrej nálade len v polovici prípadov a k piatim víťazstvám pripísali piatu prehru.

"Rozhodla už prvá tretina, v ktorej sme inkasovali dva góly. Paradoxne sme si totiž práve vtedy vytvorili najviac šancí. Nevyužili sme ich, dostali sme sa do manka a to nás nalomilo. V ďalšom priebehu zápasu sme si už toľko príležitostí nevypracovali," zhodnotil pre hokej.sk brankár Košíc Alexandr Hylák, ktorý opus{+r111983,200x134}til svätyňu "oceliarov" po štvrtom góle z hokejky Tomáša Chrenka. Frustrácia z neho doslova sálala. "Nevytočil ma samotný štvrtý gól, ale naša práca pred všetkými gólmi celkovo. Hráčov sme pred bránkou ako tak pokrývali, ale nechávali sme im priestor na dorážky pred bránkou a vždy sa im nejako podarilo dostať k zakončeniu. Doslova nás vycvičili v predbránkovom priestore a to sa nesmie stávať."

"Rozdiel bol vo využívaní presiloviek. My sme svoje nevyužili, zatiaľ čo Nitra áno. Dostala sa tým na koňa a potom si to už rozumne strážila. Ak prehrávate v Nitre 0:2, tak sa to otáča veľmi ťažko a stojí to veľa síl," pridal svoj postreh útočník Jiří Bicek a veľmi podobne to videl i nitriansky obranca Michal Novák. "Veľmi dôležité bolo, že sa nám podarilo v úvode ubrániť tri košické presilovky. Ak by sa ujali vedenia, tak by to bolo úplne iné. Výborne nám zachytal i brankár a potom sme využili svoju početnú výhodu. Vypracovali sme si dvojgólový náskok, ale v šatni som chlapcov upozorňoval na to, že ešte sme nevyhrali. Veľmi dobre si totiž pamätám na zápas, kedy sme v Nitre s Košicami prehrávali rovnakým skóre a vtedy sme to dokázali otočiť. Tentoraz sme ale nič nepodcenili a sústredili sa až do konca. Výsledok je napokon jednoznačný, ale také jednoduché to určite nebolo. V podstate to bol totiž vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodol výkon nášho brankára a lepšia schopnosť premieňať šance."

Pre 31-ročného zadáka to bol veľmi špeciálny zápas, veď predošlé vzájomné súboje týchto súperov odohral v košickom drese.

"Bolo to zvláštne, ale mám už dostatok skúseností a tak vedel, že najväčšou chybou by bolo podľahnúť nejakej premotivovanosti. Z toho pramenia len chyby a vylúčenia. Sústredil som sa preto len na výkon," prezentoval svoje pocity pre hokej.sk Novák. Počas svojho takmer trojsezónneho pôsobenia na východe si tam získal množstvo fanúšikov a priaznivci "oceliarov" mu dokonca udelili ocenenie Malého Peťa pre najobľúbenejšieho hráča uplynulej sezóny. Okrem toho ho v Nitre košický fank{+l69348,200x131}lub pozdravil transparentom s nápisom "Ďakujeme 27". "Toto som absolútne nečakal a bolo to veľmi pekné. Fanúšikom za to ďakujem a vážim si to," netajil dojatie Novák, ktorý tieto gestá považuje za najvyšší možný prejav vďaky.

Dobré pocity v ňom umocnil spomínaný výsledok 4:0, ktorý predĺžil domácu neporaziteľnosť Nitry na jedenásť zápasov. Tejto štatistiky si boli veľmi dobre vedomí i Košičania, ktorých ale čísla nemátali.

"Na to sme sa nechceli vôbec pozerať," hovorí Bicek. "Ak chcete byť najlepší, tak musíte poraziť všetkých. My sme teda cestovali do Nitry po víťazstvo. Ak ale nestrelíme ani gól, tak vyhrať nemôžeme. Sú také zápasy, kedy vám to nie a nie padnúť. Vtedy to chce samozrejme viac dôrazu okolo bránky a viac striel. Hrať menej na krásu a viac na efektivitu."

Rozdiel medzi prvými dvomi celkami tabuľky je tak už len dvojbodový. Košičania ale berú situáciu pragmaticky a piatkovú prehru hodili veľmi rýchlo za hlavy.

"Netreba z toho robiť tragédiu. Bol to šláger kola, ale v podstate len jeden z 54 zápasov základnej časti. Chceli sme vyhrať a zvýšiť svoj náskok, stále sme ale prví. Podobne ako Nitra, aj my si držíme predovšetkým domácu silu a toto bol v podstate prvý zápas, ktorý sme prehrali vyšším rozdielom. Mrzí to, ale v konečnom dôsledku je jedno, či sme prehrali o gól, alebo štyri. V nedeľu nás čaká zápas v Martine a tak sa potrebujeme rýchlo preorientovať na ďalšieho súpera. Poučiť sa z chýb a nabudúce ich neopakovať," dodal Alexandr Hylák.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk