HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Martinskí bojovníci porazili košických profesorov
zdroj: jäzva

Martinskí bojovníci porazili košických profesorov

"Musíme začať bojovať, pretože vidíme, že tým našim profesorským hokejom toho veľa nedosiahneme," varuje Peter Bartoš

"Musíme začať bojovať, pretože vidíme, že tým našim profesorským hokejom toho veľa nedosiahneme. Keď prídu niekam Košice, tak každý súper vydá zo seba sto, až stodvadsať percent. My na to musíme odpovedať rovnakým prístupom. Zo strany každého hráča to chce väčšiu zodpovednosť za tím," trafil po nečakanej prehre 2:3 v Martine klinec po hlavičke nositeľ skúseností v košickom tíme Peter Bartoš. Štyridsaťročný harcovník vie veľmi dobre, že päť prehier z posledných ôsmich vystúpení na klziskách súperov predstavuje dôvod na zamyslenie sa.

Po hladkej porážke na horúcom nitrianskom ľade sa od vicemajstra očakával revanš v Turci. Súper z najspodnejších partií tabuľky nedokázal doma poraziť Košice v predošlých desiatich pokusoch a naposledy sa mu to podarilo ešte v play-off v roku 2010.

"Ťažko sa mi hodnotí," povzdychol si Bartoš po výsledku 2:3 v mixzóne klubu, ktorý ho pre veľký hokej vychoval. "Prehrali sme a to by sa nemalo stávať. Chceli sme odčiniť prehru z Nitry, ale nepodarilo sa. Dopustili sme sa dvoch kardinálnych chýb, ktoré súper potrestal. Teraz to už nevrátime a musíme pozerať dopredu. Len poctivou prácou sa dostaneme tam, kde sme boli predtým."

Na spomínanú poctivú prácu a oduševnený prístup vsadili Martinčania. Mountfield potvrdil trend zlepšujúcej sa hry z predošlého obdobia a úvodný gól Michala Važana zo štrnástej minúty ho doslova nadopoval energiou.

"Naša taktika bola jasná - hrať agresívne, bojovať a skúsiť potrápiť Košice. Zaskočili sme ich prístupom, strelili sme prvý gól a to nás dostalo na koňa. Vyhrali sme a čo viac si preto môžeme želať? Sme veľmi spokojní," usmieval sa v nedeľu podvečer autor víťazného gólu Jaroslav Markovič.

Slová maximálnej spokojnosti vypustil z úst i brankár Jakub Čech. "Z našej strany to bol od úvodu až do konca výborný zápas. Vyhrávali sme súboje, napádali sme ich, pokrývali si hráčov a ak budeme hrať takto, pôjdeme v tabuľke stopercentne nahor."

Martinčania tak už majú z krku i druhú bradatú sériu proti Košiciam. V uplynulom ročníku ukončili trinásťročné čakanie na triumf v metropole východu, teraz i domáce trápenie s "oceliarmi".

"Proti Košiciam sme už zažili viaceré zlé série. Roky sme nevedeli vyhrať tam, teraz sme prehrávali dlho doma. To všetko je ale minulosť a tú sme neriešili. Toto je nová sezóna, my potrebujeme body a predviedli sme tomu zodpovedajúci charakter," dodal Jaroslav Markovič.

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk