HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Movembroví fúzači rozhodli v presilovkách
zdroj: jäzva

Movembroví fúzači rozhodli v presilovkách

"Toto je náš hrad a na široké klzisko sme zvyknutí viac ako hocikto iný. V novembri toho doma veľa nenahráme a tak sme nechceli zaváhať," hovorí Dušan Pašek

Šláger 23. kola Tipsport extraligy v Steel Aréne nepredstavoval len súperenie dvoch tímov z vedúceho tria tabuľky, ale i zaujímavé porovnanie mužstiev s odlišnou úspešnosťou doma a vonku. Košičania prehrali na vlastnom klzisku doposiaľ jediný zápas, Banská Bystrica predstavovala vonku najefektívnejší tím súťaže. Misky váh tohoto zaujímavého porovnania napokon naklonili na stranu "oceliarov" lepšie zvládnuté presilové hry. Presadiť sa v nich dokázali Dušan Pašek a Peter Bartoš, dvaja nositelia novembrových fúzov symbolizujúcich boj proti rakovine.

"Áno, fúzy nosím v rámci akcie Movember," potvrdil príčinu zmeny vizáže Dušan Pašek. "Zároveň mi to ale pripomenulo aj takú hru z predošlých rokov, kedy sme sa navzájom hecovali zapúšťaním fúzov s Marcelom Haščákom."

Fúzy budú zdobiť tvár 28-ročného bratislavského odchovanca až do 1. decembra. To bude zároveň dátum najbližšieho súboja Košíc na domácom ľade, pred východniarmi je totiž ďalšia trojzápasová séria vonku. Aj preto považovali piatkovú výhru nad Banskou Bystricou za nevyhnutnosť.

"Toto je náš hrad a na široké klzisko sme zvyknutí viac ako hocikto iný. V novembri toho doma veľa nenahráme a tak sme nechceli zaváhať. Pred svojimi divákmi sme sa chceli predviesť v dobrom svetle a myslím si, že to vyšlo. Teraz plánujeme vylepšiť bilanciu vonku a začať tým chceme už v Trenčíne," dušuje sa D. Pašek, ktorého gól z 38. minúty niesol prívlastok víťazného. O jeho dôležitosti niet pochýb. "Súper kládol silný odpor a trvalo dosť dlho, kým sme ho zlomili. Podarilo sa to ale a to sa počíta. V tejto lige môže poraziť každý každého, dnes sme ale nič nepodcenili a zvládli sme to veľmi dobre."

Siedmy gól sezóny dokumentuje postupný návrat do starej dobrej formy. Pred operáciou slepého čreva patril Pašek medzi najlepších strelcov Košíc, od svojho návratu zaznamenal druhý gól v piatich stretnutiach.

"Po maródke to ešte stále nie je ideálne, postupom času by som sa ale mal dostať do starej formy. Ešte mám čo zlepšovať. Najťažšie je nabrať starú silu, hernú kondíciu i orientáciu na ľade. Poctivou prácou to ale príde," dodal Dušan Pašek.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk