HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kafka: Nie sme kapela, aby sme stále vyhrávali
zdroj: jäzva

Kafka: Nie sme kapela, aby sme stále vyhrávali

"Pokiaľ to tak pôjde i ďalej, tak budem spokojný. Viem veľmi dobre, že nemôžem poľaviť, pretože akonáhle prestanem plniť očakávania, môže sa ma klub veľmi rýchlo a ľahko zbaviť," vraví Petr Kafka.

"Nie sme kapela, aby sme vyhrávali stále," povzdychol si útočník Banskej Bystrice Petr Kafka po piatkovej prehre 1:4 v Košiciach. Barani vyložene nevybuchli a lídrovi tabuľky boli dlho vyrovnaným protivníkom, strelili ale jediný gól a keďže nedokázali odolať tlaku "oceliarov", prenechali svoju pozíciu najúspešnejšieho tímu z klzísk súperov Piešťanom.

"Polovicu zápasu sme držali krok, ale potom súper ukázal svoju kvalitu. Predviedli väčšie skúsenosti a zvíťazili zaslúžene," pokračuje 24-ročný odchovanec pražskej Sparty. Svojim jedenástým gólom sezóny dokázal bleskovo zareagovať na košické vedenie zaobstarané Jurajom Cebákom v siedmej minúte, to bolo ale zo strany banskobystrickej ofenzívy všetko. "Ten gól nás vrátil do hry a vďaka nemu sme držali veľmi dlho otvorenú partiu. S kúskom šťastia sme možno mohli aj uspieť. Dôležitý druhý gól ale strelili Košice. Potom sme sa začali tlačiť dopredu a z toho vznikali chybičky v obrane. Treba priznať, že boli lepším tímom."

{+T113442}

Barani nezabodovali ani vo svojej druhej návšteve Steel Arény, na svojom ľade pritom predviedli, že dokážu vicemajstra zatlačiť i poraziť. 

"Je to niečo úplne iné. Rozdiel medzi našim a košickým klziskom je obrovský," zamýšľa sa Kafka a pridáva príklad: "Keď som napríklad chcel počas rozcvičky zabrzdiť po strele, tak som urobil otočku a namiesto mantinela som tam mal ešte trojmetrový voľný priestor. Zvyknúť si na to trvá a na takejto ploche sa hrá úplne iný hokej. Košičania majú veľa kvalitných korčuliarov, ktorí sú v Steel Aréne zorientovaní a vedia si to nahrať lepšie ako my. Jednoducho tu nemôžeme uplatniť štýl, ktorý bol proti nim úspešný u nás doma. Ak aj vyletíte dopredu, tak vás skúsení košickí obrancovia rýchlo obohrajú a je z toho protiútok dvoch na jedného. Doma tak hrať môžeme, tu to nemá význam. Takto len lietate od čerta k diablovi a výsledok je nulový."

Ani piatková prehra ale neotriasla s oprávnenou spokojnosťou zverencov Vladimíra Országha. Hokejisti HC´05 patria medzi príjemné prekvapenia sezóny a v tabuľke im patrí veľmi pekná tretia priečka. "Snažíme sa ale plniť pokyny trénera a myslím si, že zvolený systém prináša ovocie. Máme vyrovnané útoky a s priebehom sezóny môžeme byť spokojní," súhlasí český útočník, pre ktorého ide o premiérovú sezónu na Slovensku. Barani si ho vyhliadli v druholigovej Mladej Boleslavi a ani sami možno netušili, akého strelca v jeho osobe nájdu. "Ani ja sám som nevedel, čo môžem od slovenskej extraligy očakávať. Dôležité bolo, že mi tréner prejavil od úvodu dôveru a chytil som sa i strelecky. Zatiaľ to tam padá, ale nelietam v oblakoch. Nikde nie je napísané, že mi to takto pôjde aj naďalej."

{+T111688}

Po odohratí 24 stretnutí je už Kafka v Tipsport extralige zorientovaný a môže teda porovnávať. Jeho hodnotenie je pre našu najvyššiu súťaž priaznivé. "Mňa táto liga baví. Minimálne štyria či piati súperi sú na veľmi vysokej úrovni. Potom sú tam skôr húževnatí protivníci, ale ako ste mohli vidieť vo štvrtok, aj dvadsiatka môže poraziť druhú Nitru. Každý teda môže poraziť každého a ak niečo vypustíte, vypomstí sa vám to," ponúkol svoj názor pre hokej.sk Petr Kafka, podľa ktorého by sa ale napríklad spomínaný štvrtkový výsledok v Čechách nikdy nezrodil. Na otázku či si dokáže predstaviť, aby porazila dvadsiatka napríklad Sparta, reagoval bez zaváhania: "Nemohla! To si nedokážem predstaviť."

Jedenásť gólov a dvadsať kanadských bodov urobilo z českého útočníka lídra štatistík Banskej Bystrice, vydarená bilancia ho ale na oblak sebauspokojenia neposadí.

"Osobne sa mi plní cieľ, ktorým bolo získať v tíme dôležitejšie postavenie a nebyť len hráčom do počtu. Pokiaľ to tak pôjde i ďalej, tak budem spokojný. Viem veľmi dobre, že nemôžem poľaviť, pretože akonáhle prestanem plniť očakávania, môže sa ma klub veľmi rýchlo a ľahko zbaviť," dodal Petr Kafka.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk