HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Marcinkovo strelecké trápenie je už minulosťou
zdroj: jäzva

Marcinkovo strelecké trápenie je už minulosťou

Tomáš Marcinko sa nikdy nepovažoval za rodeného strelca, ktorý by zápas čo zápas napínal siete súperov. Dlhé čakanie na úvodný gól aktuálnej sezóny bolo ale i napriek tomu frustrujúce.

Tomáš Marcinko sa nikdy nepovažoval za rodeného strelca, ktorý by zápas čo zápas napínal siete súperov. Dlhé čakanie na úvodný gól aktuálnej sezóny bolo ale i napriek tomu pre robustného centra s bohatými medzinárodnými skúsenosťami frustrujúce. Tímu pomáhal svojim fyzickým herným prejavom, korčuľovaním i množstvom gólových prihrávok, premiérový gól ročníka ale oslávil až v 23. kole na ľade Orange 20. K úspešnému dvojbaleniu pridal v utorok ďalšiu streleckú čiarku na ľade Piešťan a povzbudené sebavedomie dokumentuje i fakt, že od spomínaného vystúpenia v hlavnom meste nahromadil v štyroch stretnutiach už šesť kanadských bodov.


Tomáš, Košice sa vrátili z tripu na západe Slovenska s plným bodovým ziskom. Ako hodnotíte dvojzápas v Trenčíne a Piešťanoch?

Tomáš Marcinko:
Určite kladne, veď inak sa to ani nedá. Cestovali sme po šesť bodov a tie sme si domov aj priviezli.

Zohral pozitívnu rolu i fakt, že ste zamierili z Trenčína priamo do Piešťan a nemuseli ste tak absolvovať dlhú cestu do Košíc a späť?

Veľmi nám to pomohlo, veď z Košíc sa nacestujeme za súpermi najviac zo všetkých  a je príjemné, keď si môžeme ušetriť aspoň nejaký čas strávený v autobuse. Som presvedčený o tom, že i toto rozhodnutie prispelo k dobrému výkonu v Piešťanoch. Teraz si trochu oddýchneme, potrénujeme a potom nás čaká ďalšia, najdlhšia cesta do Skalice. Verím, že bude podobne úspešná ako táto posledná.

Košiciam sa vonku príliš nedarilo, ale posledné tri vystúpenia na klziskách súperov vám priniesli deväť bodov. Nepredstavuje už teda autobus strašiaka?

Nerád by som to zahovoril, ale verím, že teraz to už pôjde i vonku. Ak budeme hrať svoju hru a podávať výkony ako v Piešťanoch, tak sa o naše výsledky nebojím.

{+T113396}

Vyzerá to tak, že do formy sa dostávate i Vy osobne. Bilancia z posledných štyroch zápasov (3+3) naznačuje, že ste sa vo štvrtej formácii s Petrom Sojčíkom a Matejom Češíkom doslova našli. Máte rovnaký pocit?

Rozumieme si a ide nám to celkom fajn. V Košiciach sú jednotlivé formácie veľmi vyrovnané a je v podstate jedno či hráte v prvom alebo štvrtom útoku. Momentálne nám to klape a tak môžem byť len spokojný.

Je pritom zaujímavé, že Vy i Česík ste centrami...

Áno, je to zvláštne a asi dosť netradičné. Obaja ale vieme, že našou úlohou je prispôsobiť sa v prípade potreby aj na krídle. Tréner to namixoval takto a zdá sa, že s tým nemáme problém.

Na prvé góly sezóny ste čakali dlhšie, ako by sa Vám páčilo. Nakoľko pomohli psychike dva presné zásahy z duelu proti Orange 20?

Veľmi mi to pomohlo. Čakal som naozaj dlho a spaľovanie množstva šancí mi už aj liezlo na nervy. Každý hráč sa cíti lepšie, keď mu to tam padá a tie góly z Bratislavy predstavovali úľavu. Všetko je to o hlave a psychike. Nezdary vás ťahajú nadol, každý úspech uvoľňuje ruky.

Ako ste prežívali dlhé čakanie na prvý gól? Skúšali ste zmenu hokejky, alebo nejaký rituál?

Hokejky som nemenil, stále som si ale opakoval, že musím trénovať ešte viac a piloval streľbu. V takýchto obdobiach potrebujete i kúsok šťastia. Ten som mal v Bratislave, kde som skóroval po tom, čo sa puk odrazil od chrbta súpera. Presne takéto góly niekedy potrebujete a osobne mi to veľmi pomohlo.

{+T112065}

Nitra i Banská Bystrica v utorok zakopli a košický náskok na čele tabuľky opäť stúpol na šesť bodov. Ovplyvňuje náladu v tíme situácia v tabuľke?

V prvom rade sa samozrejme musíme pozerať na seba a svoju hru.  Ak budeme víťaziť, tak nás nikto iný nemusí zaujímať. Tabuľku a výsledky súperov ale samozrejme jedným očkom sledujeme a ak nám situácia nahráva do karát, tak sme len radi.

Siedmy zápas vonku v priebehu posledných ôsmich kôl odohráte v piatok na Záhorí. Ako uspieť v Skalici?

Musíme hrať podobne ako v predošlých zápasoch v Trenčíne a Piešťanoch. Dodržiavať určitý systém, korčuľovať a bojovať. Ak sa nám to darí, tak máme na každého. Cieľom sú pochopiteľne tri body.

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk