HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Majster opäť dobyl obľúbenú Steel Arénu, vystačil mu premiérový gól juniora Mančáka
zdroj: jäzva

Majster opäť dobyl obľúbenú Steel Arénu, vystačil mu premiérový gól juniora Mančáka

"Tréner, vraveli sme Vám, že toto je náš štadión!!" kričali naradostení hokejisti Zvolena na Júliusa Šuplera počas príchodu do hosťujúcej šatne Steel Arény s víťazstvom 1:0 vo vrecku.

"Tréner, vraveli sme Vám, že toto je náš štadión!!" kričali naradostení hokejisti Zvolena na Júliusa Šuplera počas príchodu do hosťujúcej šatne Steel Arény s víťazstvom 1:0 vo vrecku. História im dáva za pravdu. Bol to HKm, kto vybojoval 3. marca 2006 historicky prvý triumf v modernom košickom stánku a odvtedy tam z ďalších tridsiatich štartov vydoloval tucet víťazstiev. Takouto úspešnosťou v metropole východu sa nemôže pochváliť nikto iný.

"Viacerí chalani trénerovi vraveli, že tu sa nám darí a celkovo sme si verili. Som rád, že sme to potvrdili i v praxi," vyslovil sa brankár Marek Šimko. "A to i napriek tomu, že viacerí chlapci nastúpili po zraneniach a so sebazaprením. Verím, že sa postupne dajú dohromady aj ďalší a budeme opäť napredovať."

{+T113667}

Nedeľňajšie víťazstvo s jediným streleným gólom patrí medzi tie najcennejšie. Majstrovský tím ostro skúšaný maródkou uspel vhodne zvolenou taktikou a hoci bol počas väčšiny stretnutia pod hernou i streleckou prevahou, z času na čas dokázal vystrčiť poriadne pichľavé rožky. Trestné strieľanie Petra  Zuzina či hneď tri veľké príležitosti Vladislava Baláža doslova volali po góle.

"Vzhľadom na naše problémy z posledného obdobia, najschodnejšou cestou k zisku troch bodov bolo hrať zo zabezpečenej obrany. A hoci bol náš úvod trochu ustráchaný, zvládli sme to," odfúkol si Šimko, ktorý zneškodnil všetkých 43 striel Košíc. "Pricestovali sme po tri body a tie si aj odvážame. Klobúk dolu pred spoluhráčmi, ktorí mi tam výborne čistili priestor a veľa striel zblokovali. Na druhej strane sme sa dostali do viacerých veľkých brejkov a výborne zachytal i Saša Hylák. Nebyť neho, mohli sme rozhodnúť oveľa skôr."

V jednom momente už ale bol Šimko prekonaný. Po strele Jiřího Biceka hala zaburácala, aby ju v zlomku sekundy hlavný rozhodca Daniel Konc zmrazil rozpažením. Do bránkoviska bol totiž natlačený Tomáš Marcinko. Ako videl sporný moment muž, ktorý mal k nemu najbližšie? "To je otázka na rozhodcov a nie na mňa. V tej situácii som totiž nič nevidel a ja som si myslel, že sme dostali gól. Ostal som príjemne prekvapený, keď rozhodca roztiahol ruky," pousmial sa zvolenský brankár.

{+T113622}

Neistota ale panovala i pri jedinom presnom zásahu tímu spod Pustého hradu. Gól Filipa Mančáka z 27. minúty musel odobriť aj videorozhodca. Devätnásťročný junior na svoj premiérový extraligový gól len tak skoro nezabudne.

"Určite ma to bude stáť nejaké pohostenie v šatni," spustil jediný gólový hrdina zápasu. "Ten gól bol určite z kategórie šťastných a ani neviem ako sa to tam odrazilo. V našej situácii sme ale potrebovali presne takýto gól. Nemusíme vymetať vinkle, hlavne nech víťazíme. Košice predstavujú veľmi silného súpera a tak si toto víťazstvo veľmi ceníme. Snažili sme sa hrať vzadu veľmi zodpovedne a pomôcť Marekovi k čistému kontu. Som rád, že mu to vyšlo."

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk