HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Po sérii dlhých ciest chýbal potrebný kúsok energie, myslí si Bicek
zdroj: jäzva

Po sérii dlhých ciest chýbal potrebný kúsok energie, myslí si Bicek

Nie je prehra ako prehra. Košičania veľmi dobre vedia, že hoci v nedeľu nedokázali - len druhýkrát v sezóne - pokoriť na domácom klzisku svojho súpera, za svoj výkon sa hanbiť nemusia.

Nie je prehra ako prehra. Košičania veľmi dobre vedia, že hoci v nedeľu nedokázali - len druhýkrát v sezóne - pokoriť na domácom klzisku svojho súpera, za svoj výkon sa hanbiť nemusia. Svojim priaznivcom predviedli patričnú snahu i aktivitu, tentoraz im ale nebolo súdené streliť gól.

"Vytvorili sme si veľmi veľa príležitostí, ale jednoducho nám to tam nepadlo," povzdychol si útočník Jiří Bicek po tesnej prehre 0:1. Snahu Oceliarov dokumentuje i pomer striel 43:19, v kľúčových momentoch ale nemali šťastenu na svojej strane. "Možno sme boli trochu unavení a chýbala nám potrebná sila v rozhodujúcich momentoch. Niekedy to chcelo len krôčik navyše pred bránkou. Nechcem sa na to vyhovárať, ale máme za sebou náročný program plný cestovania cez celú republiku. S troškou energie navyše by sme sa možno presadili."

 Líder tabuľky prestrieľal majstra vo všetkých troch tretinách, najvýraznejšiu prevahu predviedol v prostrednej časti. Paradoxne, práve v nej inkasoval jediný gól z hokejky juniora Filipa Mančáka.

"Snažili sme sa neustále korčuľovať a prinášalo to svoj osoh. Mali sme 44 striel, šance i prevahu. Hokej je ale o góloch. My sme ho nestrelili, oni áno," konštatoval 34-ročný útočník, ktorému sa ako jedinému podarilo prekonať výborného Mareka Šimka. Radosť z gólu mu ale vyprchala po rozpažení hlavného rozhodcu Daniela Konca.

"Myslím si, že to malo platiť," vyslovil sa na margo spornej situácie Bicek. "Tomáš Marcinko tam stál pred bránkoviskom a v čase strely ho obranca natlačil do bránky. Nemohol robiť nič a len ťažko by sa nejakým spôsobom vyhol bránkovisku. Škoda toho, ale ja tu nie som na to, aby som hodnotil verdikty rozhodcov. Aj taký je hokej. Pochopiteľne, v tej chvíli som bol nahnevaný, ale ide sa ďalej. Do piatka máme dostatok času na oddych a prípravu a potom chceme ukoristiť stratené body v Poprade."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk