HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hyláka potešili výborný výkon tímu, čisté konto i nápad s plyšákmi
zdroj: jäzva

Hyláka potešili výborný výkon tímu, čisté konto i nápad s plyšákmi

Štvrté východoslovenské derby sezóny, štvrté víťazstvo Košíc. Vicemajster od rieky Hornád dáva zatiaľ jasne najavo, kto je súčasným pánom hokejového východu.

Štvrté východoslovenské derby sezóny, štvrté víťazstvo Košíc. Vicemajster od rieky Hornád dáva zatiaľ jasne najavo, kto je súčasným pánom hokejového východu. V piatkovom súboji pod Tatrami dokonca neumožnil Kamzíkom ani jedinú gólovú radosť a tucet bodov ukoristených v súbojoch dueloch proti Popradu upravil celkové skóre na priepastných 13:2.

"Tá bilancia je veľmi pekná, ja si ale dobre spomínam na to, že aj v predošlej sezóne sme to s nimi mali v základnej časti 5-1 a vo štvrťfinále nás potom poriadne vytrápili. Zatiaľ sa nám ale naozaj darí a v súbojoch proti Popradu dostávame veľmi málo gólov. To je základ úspechu," zamyslel sa pre hokej.sk brankár Alexandr Hylák, ktorý vychytal proti Popradu už druhú nulu v rade. Niet preto divu, že pri hodnotení duelu volil slová plné spokojnosti.

"Myslím si, že sme odohrali super zápas. Vedeli sme, že Poprad bude chcieť využiť svoje úzke klzisko, na ktorom sme si počas posledného štvrťfinále ani neškrli. Veľmi nám ale pomohli dva dni tréningov v našej tréningovej hale, ktorá disponuje podobnými rozmermi ľadu. Keď sa nám potom podarilo otupiť úvodnú snahu Popradčanov, prevzali sme postupne iniciatívu. V druhej tretine sme mali okrem gólov ešte ďalších šesť, sedem tutoviek. V tom čase ich neskutočne držal v hre Dušan Sidor. Poslednú tretinu sme odohrali veľmi  zodpovedne a súpera sme takmer k ničomu nepustili. Odohrali sme to veľmi skúsene. Tento výkon tímu preto hodnotím na výbornú."

{+T109889}

Okrem víťazstva a výkonu svojho tímu mal český brankár dobrý pocit i z nápadu popradského klubu a fanklubu, ktorí umožnil fanúšikom zahádzať ľadovú plochu plyšovými hračkami, ktoré potešia choré deti v Poprade i Kežmarku.

"Super nápad! Ja osobne som veľkým zástancom takýchto vecí. Blížia sa sviatky a všetci vieme, že nie všetky deti majú takú pohodu a šťastie ako tie naše. Každé dieťa si ale zaslúži pekné sviatky," kvituje dobrý počin Hylák. On sám je otcom malej dcérky a tak si užil mikulášsku atmosféru i vo svojom súkromí.

"Manželka s dcérkou boli na Mikuláša v jednom materskom centre, ja sám som zatiaľ pokušeniu obdarovať ju v mikulášskom kostýme odolal. Má len dva roky a ešte by sa ma asi bála. O rok to už ale bude musieť zvládnuť a už teraz sa na to teším," pousmial sa strážca košickej svätyne.

Vráťme sa ale k hokeju. Košičania víťazstvom v Poprade potvrdili líderskú pozíciu a zároveň natiahli šnúru víťazstiev na klziskách súperov na päť. Ešte pred časom sa im pritom vonku nedarilo.

"Hlavnú zmenu vidím v tom, že teraz už dokážeme ustáť prvú tretinu. Práve na slabé začiatky sme doplácali. Druhé tretiny nám išli vždy a dokázali sme si v nich vytvoriť tlak, museli sme ale doťahovať manko a súperi boli v laufe. Teraz sme sa výrazne zlepšili v prvých a zároveň i posledných tretinách," odhalil príčinu zlepšenej úspešnosti na cestách Alexandr Hylák a vzápätí pridal plán na najbližšie obdobie. "Teraz potrebujeme získať ďalších šesť dôležitých bodov. Prídu k nám nevyspytateľná Žilina a veľmi silná Nitra. Do reprezentačnej prestávky ostávajú už len štyri kolá a ja sám som si dal predsavzatie, že v nich potrebujeme získať čo najviac bodov. Nebudem hovoriť koľko, ale malo by ich byť dosť. Nech máme pohodové sviatky."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk