HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bitka Hrnku s Bajaníkom dodala šmrnc priemernému zápasu
zdroj: jäzva

Bitka Hrnku s Bajaníkom dodala šmrnc priemernému zápasu

"Celkom vyrovnaná bitka, na jej konci sme spadli tak, že som podľa spoluhráčov vyhral asi o jeden bodík," usmieva sa Tomáš Hrnka

Zápas 29. kola medzi Košicami a Žilinou sa do výstavnej skrine sezóny určite nezaradí a priniesol len priemerný extraligový hokej. Niekoľko vecí ale predsa len zaujalo. Alexandr Hylák vychytal druhú nulu v rade, Richard Jenčík sa blysol bilanciou 2+2 a dvojgólový Gabriel Spilar zosunul žilinského Romana Tomasa z pozície najlepšieho strelca súťaže. Zo sedadiel zodvihla divákov i pekná junácka pasovačka medzi Tomášom Hrnkom a Dávidom Bajaníkom.

"Hrali sme len na šiestich obrancov a na tomto veľkom klzisku sme už toho mali celkom dosť. Do bitky som preto sprvoti ísť nechcel. Keď som ale uvidel, že zhodil rukavice, tak som zareagoval. On mi dal zopár, ja som mu pár vrátil. Celkom vyrovnaná bitka," popísal svoju prvú seniorskú bitku žilinský obranca Dávid Bajaník, ktorý sa snažil aspoň takýmto momentom nabudiť mdlo pôsobiaciach Vlkov. "Hlavne v zámorí to funguje. Snažil som sa tímu dodať nejakú iskru a zároveň ukázať, že nášho brankára po odpískaní nikto obsekávať nebude. Musíme si ho chrániť."

{+T113910}

Pästnú výmenu vyprovokoval domáci útočník Hrnka, ktorý dobiedzal pred bránkou Maroša Mikoláša ako rozhnevaná osa.  

"Áno, pred bránkou som sa snažil dorážať puk a zrejme sa tak stalo už po odpískaní. Došlo preto ku klasickej strkanici. Nevedel som či sa chce biť alebo nie, napokon k tomu predsa len došlo. Celkom vyrovnaná bitka, na jej konci sme spadli tak, že som podľa spoluhráčov vyhral asi o jeden bodík. Na trestnej lavici sme si potom ukázali, že to bola dobrá bitka," pousmial sa 22-ročný nitriansky odchovanec. "Nie som častým bitkárom, naposledy som sa dostal do podobnej situácii v príprave. Aj také veci patria k hokeju a možno to dodalo zápasu nejaký šmrnc."

Vyzerá to tak, že práve Hrnka by mohol po odchode Michala Nováka prevziať v Košiciach pozíciu tvrdého muža. Mimochodom, práve bývalý zadák Oceliarov zažije v utorok návrat do Steel Arény. Vzoprel by sa mu mladý útočník v súboji proti svojmu materskému klubu? "Samozrejme! Nejde o meno súpera, ja nemám v povahe zľaknúť sa niekoho," nahodil šibalský úsmev Tomáš Hrnka. "Celkovo sa na ten zápas teším. Už sme sa párkrát stretli, ale zápasy proti Nitre sú pre mňa vždy špeciálne."

{+T113889}

Vráťme sa ale k nedeľňajšiemu zápasu. Líder nedal poslednému tímu tabuľky ani najmenšiu šancu uvažovať o prekvapení a deka padnutá na tím spod Dubňa je čoraz ťažšia.

"Košičania hrali vynikajúco," priznal brankár MsHK Maroš Mikoláš. "Ani my sme nehrali vyložene zle, ale súper ukázal veľkú kvalitu. Zo všetkých vážnejších šancí strelili gól a potom sa to dohrávalo už len ťažko. Očakávali sme, že to tu bude veľmi ťažké, v pláne sme ale mali zabojovať o lepší výsledok."

Osemnásťročný gólman robí čo môže, strelecké trápenie spoluhráčov mu ale situáciu neuľahčuje. Vlci prehrali päťkrát v rade a počas tejto série zaznamenali len žalostné dva góly. Až trikrát vyšli naprázdno.

"Snažím sa sústrediť na každý zápas a odvádzať svoju prácu. Mojou snahou je chytať tak, aby som tímu pomáhal k víťazstvám. Zatiaľ to bohužiaľ príliš nevychádza. Pre psychiku to nie je nič príjemné. V prvom rade potrebujeme začať strieľať góly a to chce častejšiu streľbu. Vo finálnej fáze sa zbytočne hľadáme prihrávkami a chýba väčšia jednoduchosť a dôraz na bránku. Chlapci góly strieľať vedia, teraz sa na nich ale nalepila aj smola," povzdychol si Mikoláš.

"Všetko sa môže otočiť, potrebujeme ale začať strieľať góly a zbierať body. Jeden gól v troch zápasoch je naozaj málo," uvedomuje si Bajaník.

Nový tréner Róbert Kaláber tak zatiaľ čaká na prvý triumf márne. Priestor na prácu dostane už čoskoro, kedy je na programe reprezentačná prestávka. Dovtedy ale potrebujú Žilinčania odohrať ešte tri zápasy a aj Bajaník vie veľmi dobre, že čakať na spásonosné sviatky by bolo chybou. "Nemôžeme sa spoliehať na prestávku a nejaký zázračný systém, ktorý nás tréner naučí. Potrebujeme body a zbierať ich musíme začať čím skôr."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk