HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bardejov angažoval českého útočníka Petra Lipinu
zdroj: jäzva

Bardejov angažoval českého útočníka Petra Lipinu

Bardejovskí hokejisti naďalej zvádzajú plece pri pleci súboj so Senicou o prvú priečku tabuľky. Do stredajšieho súboja proti Topoľčanom nastúpia bez piatich opôr.

Bardejovskí hokejisti naďalej zvádzajú plece pri pleci súboj so Senicou o prvú priečku tabuľky. Do stredajšieho súboja proti Topoľčanom nastúpia povzbudení víťazstvami v Považskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi, zaobísť sa ale budú musieť bez piatich opôr.

Do talianskeho Trentina vycestovali na Svetovú zimnú univerziádu Ondrej Gmitter, Marcel, Baláž, Peter Slimák, Dominik Kramár a Peter Boltun, tréner Ján Vodila už nemôže počítať ani s útočníkom Marekom Slovákom, ktorý zamieril do Žiliny.

„ K dispozícii máme tri päťky, uvidíme či nám ešte niekoho uvoľnia z Košíc. Možno príde Takáč. Keby som to vhodne poprehadzoval, tak tri formácie určite budú. Šiestich obrancov máme aj s Chovanom, on je taký univerzál. Mnoho napovie aj utorňajší večerný tréning," uviedol Vodila.

Brankár Robin Blažíček naposledy chytal 10.novembra proti Senici, no dres Bemaca v Spišskej Novej Vsi obliekol ďalší hráč z Česka. "Blažíček má zranené koleno, do konca roka bude oddychovať, potom uvidíme či bude schopný postaviť sa do brány, v opačnom prípade to budeme riešiť. Tridsaťšesťročný Petr Lipina, odchovanec Třinca,  by mal stmeliť prvý útok s Balážom a Gmitterom. Očakávam, že po návrate zo SZU nájdu v sebe takú kombinačnú harmóniu, mali by viac zaberať. Je to skúsený hokejista, hral aj  našu extraligu za Spišskú Novú Ves, a keďže šesť rokov vydržal v Poľsku v jednom klube, tak niečo musí vedieť. Tam keď neprodukuješ, tak hneď ukončia.”

Piatkové stretnutie 28.kola Bardejov – Michalovce bolo preložené na 29.decembra. „ Z dôvodu, že nám chýbajú hráči, ktorí odišli na univerziádu. Treba brať v úvahu aj to, že niečo sa môže stať aj tým, čo sú tu. My sme chceli toto stretnutie predohrávať, súper s tým nesúhlasil, tento termín je stanovený sú súhlasom SZĽH.” – vysvetlil J. Vodila.

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk