HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šláger korisťou Košíc, východniari si upevnili líderskú pozíciu
zdroj: jäzva

Šláger korisťou Košíc, východniari si upevnili líderskú pozíciu

"Dozvedel som sa to smskou od kamaráta. Bol som v šoku a rýchlo som utekal overiť si to na internet," usmieva sa Macejko v súvislosti s premiérovou reprezentačnou pozvánkou

Štvrtý zápas, štvrté víťazstvo domácich. V súperení tímov z čela tabuľky rozhoduje medzi Košicami a Nitrou v tejto sezóne výhoda vlastného klziska. Môj dom, môj hrad platí do bodky a utorkový šláger tridsiateho kola to len podčiarkol. Východniari už dokonca viedli aj o tri góly, napokon boli spokojní i s tesným víťazstvom 4:3.

Zvládnutým šlágrom k navýšeniu náskoku

"Pre obidve mužstvá to bol dôležitý, šesťbodový zápas. Som preto veľmi rád, že sme ho zvládli podľa svojich predstáv a máme tri body. Náš náskok na čele tabuľky stúpol a takto chceme pokračovať," konštatoval spokojnosť obranca HC Miroslav Macejko.

Košičania začali veľmi dobre a už v deviatej minúte viedli o dva góly. "Snažili sme sa na nich vybehnúť a čím skôr rozhodnúť. Celkom to vyšlo. V závere sa im síce podarilo streliť kontaktný gól, ale myslím si, že sme to ustrážili s prehľadom," konštatuje 21-ročný zadák Oceliarov. Corgoňov načal jubilejným stým košickým gólom sezóny útočník Tomáš Marcinko. "Teším sa z každého gólu. Do stretnutia sme išli všetci nahecovaní a ak vám to padne v takomto zápase ste o to radšej."

Bonusom k víťazstvu je pre Košičanov i navýšenie líderského náskoku na komfortných deväť bodov. Všetko nasvedčuje tomu, že ich sviatky budú pohodové.

"Ešte stále sme však len v polke sezóny, takže ten náskok nemôže byť smerodajný. Deväť bodov je slušných, ale my sa nemôžeme pozerať na to, ako sme na tom v tabuľke. Musíme ísť od zápasu k zápasu a snažiť sa vyhrávať zakaždým,“ upozorňuje Marcinko.

Namiesto predvianočného zhonu cesta pod Alpy

Do Vianoc ostávajú už len dve extraligové kolá, dvojicu Macejko - Marcinko ale ešte čaká poriadne rušný program. Spoločne s útočníkom Gabrielom Spilarom obdržali pozvánku na reprezentačný turnaj Arosa Cup vo Švajčiarsku. Predovšetkým 21-ročný obranca niečo podobné nečakal a v jeho prípade pôjde o premiéru v seniorskom drese s dvojkrížom.

"Dozvedel som sa to smskou od kamaráta. Bol som v šoku a rýchlo som utekal overiť si to na internet," usmieva sa Macejko. "Veľmi ma to potešilo a z prvej pozvánky do národného tímu mám radosť. Vynasnažím sa nesklamať a naplniť dôveru."

Mladý košický obranca reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách a Švajčiarko má už vďaka tomu precestované. Toto bude ale úplne nová skúsenosť. Čo od svojej prvej seniorskej akcie očakáva? "Bude to určite fyzicky rýchlejšie a náročnejšie ako v juniorských kategóriách či v extralige. Vynasnažím sa prispôsobiť medzinárodnému tempu a budem robiť to, čo mi naordinujú tréneri. V prvom rade sa budem snažiť o to, aby som hral zodpovedne a nebol pri inkasovaných gólov. Z pohľadu tímu by bolo krásne uspieť a priviezť domov pohár."

Pre Tomáša Marcinka už naopak reprezentácia až takou neznámou nie je. Na svojom konte má osem štartov v národnom tíme. "Zaregistroval som to počas dňa, ale keďže bol pred nami dôležitý zápas, nechcel som sa tým zaťažovať. Samozrejme, som rád, že som pozvaný do národného tímu. Na ten však budem myslieť až po najbližších dvoch extraligových kolách."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk