Boss Extraliga - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 12. kola

Dnes išli fanúšikovia slovenského ľadového hokeja na štyri štadióny, keďže včera sa predohral zápas Zvolena s Popradom.

Vdnešnom kole určite prekvapili Žilinčania v Bratislave, ktorí v zápase prvého s posledným prehrali až po predĺžení 3:4, pričom Bratislavčania otočili zápas z 1:3. Liptovský Mikuláš vyhral v Trenčíne 3:2, keď zápas otočil v poslednej tretine. Až teraz sa ukazuje, akou posilou boli pre Duklu Hossa s Chárom. V Martine rozhodol o výsledku jediný gól. Už v druhej minútre ho dal domáci Paľov a Martin vyhral nad Skalicou 1:0. V poslednom dnešnom zápase si Košice jednoznačne poradili s Nitrou 7:0.

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 12. kola hokejovej Boss extraligy:

HC Košice - HKm Nitra 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Góly: 3. Špilár, 18. Vorobel, 23 a 50. Sabol, 37. Kroták, 45. Kledrowetz, 53. Kristián
Zmeny: 54. Žec za Vantrobu, 41. Kristián za Drotára - 21. P. Klovák za Zátopka, 22. Griglák za Bafrnca, 53. Hrobárek za Brňa, vylúčení: 9:9, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Findura - Bednár, P. Grečko, 2000 divákov
Košice: Klempa - Kledrowetz, Vantroba, Šterbák, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč
Nitra: Brňo - Buzinkay, Fatyka, O. Paštinský, Kurilla, Potáč, Zátopek - Ľ. Kolník, Siroťák, Horváth - Poljaček, Bafrnec, Miklík - Kotásek, Szöke,Tomašech

Nováčik z Nitry nevyhral už desiate stretnutie po sebe a svojím vystúpením v Košiciach potvrdil, že to nie je náhoda. Už prvú strelu na nitriansku bránku z hokejky Špilára zastavila až sieť Brňovej bránky a postupne sa potvrdzovalo to, že tak slabého súpera v tomto ročníku v Košiciach ešte nemali. V jednoznačnom zápase si domáci hokejisti mohli vyskúšať, čo len chceli, hlavne však v útoku, lebo hostia ich príliš v obrane nezamestnali a Klempa nemal veľa príležitostí vyniknúť. Nakoniec bol spokojný z ďalšou vychytanou nulou a jeho spoluhráči z rekordného víťazstva v tejto sezóne. Východniari využili tr presilovky a ďalší gól zaznamenali v oslabení, čo si už tiež dlho nepamätajú. Nebyť toho, že domáci útočníci niekedy kombináciu až preháňali, Nitra mohla inkasovať aj dvojciferne.

Robert Spišák (tréner Košíc): "Z našej strany to nebol len priemerný hokej. Nitra nás zaskočila tým, že hrala útočne. Prvá tretina nebola podľa predstáv, no potom sme sa rozohrali a konečne sa prejavili strelecky."
Dušan Žiška (tréner Nitry): "Sme sklamaní hlavne z toho, že na priemernom stretnutí sme sa len zúčastnili, neprispeli k nemu. Nastúpili sme ustráchane. Prejavilo sa to, že mužstvo je v psychickej nepohode. No napriek tomu, že nehrali viacerí hráči, nemôžeme si dovoliť laškovať."

MHC Martin - HK 36 Skalica 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 2. R. Paľov
Zmeny: Skalica - od 31. Krajíček za Vyrúbalíka, od 41. Novotný za Kavuliča, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: V. Mihálik - Rakyta, Lokšík, 3 050 divákov
Martin: Pisár - Schneider, Stančok, Socha, R. Böhme, Magdoško, Česnek - Cingel, Macho, Čacho - Vozdecký, Pavel, Beutel - M. Stráňovský, M. Kováč, R. Paľov - Ozorák, Dobrota, Lauko
Skalica: Kompas - V. Vlk, Stehlík, Fabián, Valko, M. Ivičič, Vyrúbalík - T. Višňovský, Hujsa, Oremus - R. Hartmann, Ružička, Jurík - Kavulič, Rampáček, Čársky

Stretnutie prinieslo veľký boj a najtesnejšie víťazstvo domácich, o ktoré sa postaral už v 2. minúte Paľov po peknom prieniku a prihrávke Stráňovského. V ďalšom priebehu sa hralo rýchlo s maximálnym nasadením, ale obrany s výbornými brankármi Pisárom a Kompasom prevýšili útoky. Na cennom víťazstve Martina nezmenila nič ani dramatická koncovka, kedy hrali hostia 81 sekúnd bez brankára.

Milan Skokan (tréner Martina): "V takticky vedenom zápase sme nakoniec so šťastím vyhrali. S naším výkonom aj napriek víťazstvu nie som celkom spokojný."
Ján Faith (tréner Skalice): "Z našej strany to bol dobrý hokej, boli sme domácim vyrovnaným súperom. V zápase, v ktorom dominovali obaja brankári, bol Martin o jeden gól šťastnejší, a preto vyhral."

Dukla Trenčín - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Gól: 23. Haščák, 43. Hanzal - 41. Pleva, 42. Školiak, 48. Opatovský
Zmeny: 41. Barinka za Kmeča, Trenčín s Kristínom - 50. L. Mikuláš s Milecom, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Hauko, Müllner ml., 3045 divákov
Trenčín: Hála - Čakajík, Sejejs, Švindl, Ďurčo, Viazanica, Zajac - Zlocha, Haščák, Hanzal - Kmeč, Mravík, M. Kováčik - Kontšek, J. Kóňa, M. Tatar
L. Mikuláš: J. Laco - Devečka, Urban, P. Lištiak, Smerčiak, Augusta, Křížek - Cibuľa, Pleva, Kalousek - Opatovský, Halaj, Šebo - R. Školiak, Trochta, T. Krátky

Úvod stretnutia vôbec nenasvedčoval o povinnom víťazstve domácich. Hostia vyrážali do rýchlych protiútokov a častou streľbou ohrozovali Hálu v bránke Dukly. V 12. min ušiel Śkoliak, ale nepremenil. V 19. min pre zmenu bol v nájazde Mravík, ale jeho blafák skončil za bránkou. V druhej časti síce Dukla zlepšila pohyb a častejšie ohrozovala Laca v bráne hostí, čo nakoniec využil Haščák a v 23. min otvoril skóre. Litptáci otvorili hru a Hála začal mať horúce chvíle. V 36. min mal jedinečnú šancu vyrovnať Cibuľa, ale neuspel. V 35. sekunde tretej tretiny Hála vyrazil strelu Cibuľu, ale na dorážku Plevu už nestačil. Uplynulo 84 sekúnd od vyrovnania a Školiak dostal hostí do vedenia. O ďalších 28 sekúnd Hanzal vyrovnal, ale to bolo všetko. Hostia, ktorí korčuliarsky prevyšovali domácich, sa v 48. min Opatovským ujali vedenia a ubránili sa i power play Dukly a nakoniec odišli s prekvapujúcim víťazstvom.

Július Šupler (tréner Trenčína): "Súper vyhral zaslúžene, pretože my sme nedokázali počas tlaku zrealizovať gólové šance, pri ktorých chýbal moment prekvapenia, razancia a presnosť striel. Naše dve-tri hrubé chyby súper dokonale využil. Samozrejme, s domácou prehrou nemôžeme byť spokojní."
Jozef Sasko (asistent tréner L. Mikuláša): "Podali sme obetavý a bojovný výkon. V druhej tretine sme mali hluchých desať minút a počas tohto výpadku sme dostali gól. Naopak, na začiatku tretej tretiny sme predviedli výbornú desaťminútovku, počas ktorej sme gólmi rozhodli o víťazstve. Naším najlepším hráčom bol brankár Laco, ktorý nás výrazne podržal."

Slovan Bratislava - MsHK ŠKP Žilina 4:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 14. Kollár, 38. Hreus, 42. Kuľha, 61. Kapuš - 17. Šafárik, 28. Gálik, 37. Kazda

Zmeny: 21. Slovan bez Mrenu a Millara, 41. Slovan bez Hudeca, Norrisa a T. Jaška - 21. Žilina bez P. Kaššu, Krajčího, T. Oravca, vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Lažo (Žilina) na 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Marušin - M. Grečko, Gajan, 3227 divákov
Slovan: Rybár - R. Sloboda, Babka, Casey, Millar, J. Mrena, Hecl, P. Mihálik, Tabaček - Rataj, Hreus, Kapuš - Hudec, Kollár, Pištek - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Pavličko - Melichárek, Norris, T. Jaško
Žilina: Lipovský - Kusovský, Škorvánek, Duda, Košťál, Kramný, Harant - Šafárik, Beran, R. Rehák - Kazda, Húževka, Polanský - Lažo, Gálik, Kompiš - P. Kašša, Krajčí, T. Oravec

Úvodná tretina priniesla slabý hokej s viacerými nepresnosťami na oboch stranách. Domáci boli aktívnejší, ale už v 8. minúte Hreus s Ratajom nevyužili najväčšiu šancu, keď si pred Lipovským zbytočne prihrávali. Slovan sa napokon ujal vedenia, lenže o tri minúty oň prišiel vo vlastnej presilovke po chybe Kanďana Millara na útočnej modrej. Hra domácich nenadchla ani v druhej tretine. V nej najskôr druhá útočná formácia skvele zakombinovala pred Lipovským, no žilinský brankár po Pištekovej strele ešte lepšie zasiahol. Vzápätí prišiel trest v podobe vedúceho gólu hostí. Ten ich povzbudil, mali aj ďalšie šance, no presadil sa už len Kazda a s domácimi to nevyzeralo dobre. Našťastie pre nich o dve minúty sa individuálne presadil Hreus a udržal tak domácim nádej.  V záverečnej tretine sa Slovanu už po necelých dvoch minútach podarilo z presilovky zásluhou svojho kanoniera Kuľhu vyrovnať. Napriek zvýšenému tlaku, im už potom obetavo hrajúci hostia viac nedovolili a muselo sa predlžovať. V ňom už po 41 sekundách svojím druhým gólom rozhodol o víťazstve domácich kapitán Kapuš. Slovan tak prerušil svoju 9-zápasovú šnúru víťazstiev v riadnom hracom čase.

Miloš Říha (tréner Slovana): "Žilina si bod zaslúžila, možno aj dva. Dnes sme chceli hrať útočne, no nie takýmto spôsobom. Obrancovia často prepadali, čo súper využíval. Hru som musel stiahnuť na tri útoky, aj keď ten štvrtý hral dobre. V závere sme mali šťastie, Kapuš bol po buly úplne sám."
Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Keby mi pred zápasom niekto povedal, že v Bratislave získame bod, bol by som veľmi šťastný. Chcel by som poďakovať chlapcom za to, že sa po dvoch zlých výkonoch takto pozviechali. Je jasné, že kvalita je strane Slovana, no my sme kompenzovali bojovnosťou."