HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Príjemné prekvapenie zmenilo prehru na výhru
zdroj: jäzva

Príjemné prekvapenie zmenilo prehru na výhru

"V Košiciach je momentálna atmosféra úplne iná. Na Banskú Bystricu budem ale spomínať len v dobrom a toto hosťovanie hodnotím ako užitočné," hovorí Matúš Chovan

Po poslednom zápase pred vianočnou prestávkou nevedel, či má smútiť z prehry, alebo sa tešiť zo ziskov bodov. Dvadsaťjedenročný útočník Matúš Chovan odohral súboj Banská Bystrica - Košice bez toho, aby čo i len tušil, že po ňom už bude môcť nasadnúť do autobusu Oceliarov a vrátiť sa po hosťovaní do materského klubu.

"Veľmi ma to prekvapilo. Až po zápase som sa dozvedel, že sa vraciam do Košíc," netají šok Matúš Chovan, výmenou za ktorého zamieril pod Urpín Rastislav Konečný. "Bolo to ale rozhodne príjemné prekvapenie. Opäť som doma a zároveň prichádzam do veľmi silného mužstva užívajúceho si prvé miesto tabuľky."

Samotná banskobystrická derniéra nedopadla pre Chovana najlepšie. Barani prehrali 2:4 a do jeho štatistíky pribudli dve mínusky. "Ja som chcel veľmi vyhrať a motiváciu znásobovala skutočnosť, že ide o moje Košice. Naozaj som ani netušil, že po zápase sa veci otočia a tie tri body budem mať v podstate ja," pousmial sa útočník, ktorý opustil stred Slovenska s bilanciou piatich gólov a asistencie.

{+T111665}

Hosťovanie pri Hrone malo umožniť mladému hráčovi zber skúseností a podporiť jeho ďalší rast. Splnil sa tento zámer? "Ale áno, v prvom rade som sa tam vyhral. Dostal som dostatok priestoru na ľade a užil som si aj výbornú partiu. Sezónu sme začali výborne a hrali sme veľmi dobrý hokej. Potom ale prišiel nejaký útlm, sami nevieme čo ho spôsobilo. V šatni začalo byť dusno a možno je preto i dobré, že som odišiel do rozbehnutého mužstva. V Košiciach je momentálna atmosféra úplne iná. Na Banskú Bystricu budem ale spomínať len v dobrom a toto hosťovanie hodnotím ako užitočné."

Návrat domov so sebou prináša náročnú výzvu - presadiť sa v nabitom útoku lídra tabuľky.

"Presne tak. Konkurencia je obrovská a týka sa to predovšetkým útoku. Pre mňa to znamená jediné - musím na sebe pracovať veľmi tvrdo," uvedomuje si Matúš Chovan, ktorého povzbudzuje skutočnosť, že viacero jeho rovesníkov dokázalo v boji o miesto v prvom tíme uspieť. "Mám z toho veľkú radosť. Na diaľku som ich podrobne sledoval a je len dobré, že sa dokázali presadiť v takejto zostave. Aj pre mňa je to totiž signál a ukážka toho, že sa to dá."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk