HOKEJ.sk HOKEJ.sk

K využitiu chlpatých slúchadiel chýbalo máličko
zdroj: jäzva

K využitiu chlpatých slúchadiel chýbalo máličko

"Škoda, pretože dva body sa z Košíc nenosia každý deň. Aj bodík je zlatý, boli sme ale blízko ku dvom," prezentoval svoje pocity po prehre 2:3 po nájazdoch Ján Lašák.

Akonáhle vyšiel zo šatne s veľkými žltými a chlpatými slúchadlami v ruke, bolo jasné, že Ján Lašák má napriek prehre v Košiciach dobrú náladu. Niet divu, veď jeho tím dokázal vydolovať v Steel Aréne bodík za remízu v riadnom hracom čase a to sa v tejto sezóne podarilo len minimu súperov. Navyše, chýbalo máličko a Dukla by uspela aj vo svojej siedmej sérii nájazdov v rade. Medzinárodne ostrieľaný gólman Trenčína prišiel o krásnu sériu osemnástich zlikvidovaných nájazdov až zásluhou šikovného blafáku Gabriela Spilara.

"Veril som, že to v nájazdoch urveme. Bohužiaľ sa to nepodarilo, mrzí ma hlavne ten posledný nájazd, pri ktorom som to už takmer mal. Škoda, pretože dva body sa z Košíc nenosia každý deň. Aj bodík je zlatý, boli sme ale blízko ku dvom," prezentoval svoje pocity po prehre 2:3 po nájazdoch Ján Lašák. "Bod je dobrý, ale veril som vo víťazstvo," pokračoval 34-ročný zvolenský odchovanec zvierajúc v pravici v úvode spomínané žlté čudo. "V Trenčíne sme dobrá partia a minulý týždeň sme mali v šatni tajného Ježiška. Ja som dostal toto a chlapcom som sľúbil, že v prípade výhry budem robiť rozhovor s týmito slúchatkami na hlave. Dostávam ich každý rok a doma mám už slušnú zbierku. Škoda, že si ich nemôžem nasadiť."

{+T114768}

Mladučký tím Dukly zanechal na východe v každom prípade výborný dojem. S lídrom súťaže prehrával až do 47. minúty 0:2 a v tom čase sa zdali byť šance na úspech hostí mizivé. Potom ale prišli presné zásahy mladíkov zo štvrtej formácie - Jakuba Šimíčka a Tomáša Liptáka.

"Prvý gól bol môj, ale aj za stavu 0:2 som tímu veril. Vedel som, že potrebujeme nejaký moment, ktorý nás nakopne. Tak tomu aj bolo. V tretej tretine som cítil z mužstva obrovskú energiu. Z chalanov sršala túžba po víťazstve. Teší ma i to, že to uhrala štvrtá lajna a tak to má byť - zabrať musia byť schopní všetci," pochvaľuje si Ján Lašák, ktorý vníma progres perspektívneho tímu Trenčína. "Chlapcom neustále prízvukujem, aby hrali jednoducho a musí vyzdvihnúť obrovskú prácu pána trénera Staša. Snaží sa forsírovať agresívny systém a všetko tlačiť dopredu. Sme mladý tím s množstvom energie a musíme hrať preto moderný hokej. Nemôžeme hrať tak, ako sa tu hralo predtým. Našou cestou je hokej, aký sa hrá napríklad vo Fínsku. Založený na poctivom korčuľovaní, hrať drzo, byť "hajzlami", strieľať góly, pretrpieť nejaký ten krošček a pôsobiť agresívne pred bránkou. Ak budeme hrať takto a prinesie to i body, tak to ocenia i ľudia a návštevnosť bude stúpať."

Zo zákrokov majstra sveta vyžarovala istota a pohoda. Tá nepramení len zo stúpajúcej formy Dukly, ale i z možnosti užiť si Vianoce na rodnej hrude po dlhých rokoch.

"Veru, na sviatky som nebol doma sedemnásť rokov. Bolo to preto niečo iné a veľmi príjemné. Naozaj krásna atmosféra, ktorú umocnila návšteva polnočnej omše. Tieto veci mi v zahraničí chýbali. Tentoraz mi ale pre zmenu veľmi chýba sneh. Môcť ísť s deťmi von, vymrznúť tam a vraciať sa s červenými líčkami na čajík a varené vínko. Aj tak si ale užívam možnosť byť doma s rodinou," dodal pohodovo naladený Ján Lašák pre hokej.sk.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk