HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Viac, než spoľahlivý náhradník
zdroj: jäzva

Viac, než spoľahlivý náhradník

"Či sa udržím v bránke dlhšie? Takéto veci sú v kompetencii trénerov. Za seba môžem argumentovať jedine výkonmi v bránke. Každú šancu sa preto snažím využiť," hovorí Riečický

Z Dominika Riečického sa stáva viac ako spoľahlivý náhradník. Po zranení Alexandra Hyláka dostal mladý, 21-ročný odchovanec Oceliarov príležitosť v bránke lídra tabuľky a v Banskej Bystrici i doma proti Trenčínu doviedol svoj tím k víťazstvám. V sobotu zaujal predovšetkým rutinérsky zvládnutou sériou samostatných nájazdov, v ktorých neumožnil gólovú radosť ani jednému zo štyroch trenčianskych zakončovateľov.

"Na nájazdy som si veril. Brankár si musí veriť, pretože inak by to mohlo veľmi poľahky skončiť prehrou," uviedol po víťazstve mladý košický gólman. Pri piatich tohtosezónnych štartoch sa môže pochváliť štyrmi víťazstvami, výborným priemerom 1,43 gólu na zápas a úspešnosťou zásahov na úrovni 94,5%. Do bránky mu ale pomohlo v prvom rade zranenie tímovej jednotky. "Sašo už trénuje, ale stále to nie je stopercentné. Vedel som preto, že proti Trenčínu nastúpim. Nikomu neprajem nič zlé, ale každý štart za Košice ma teší. Či sa udržím v bránke dlhšie? Takéto veci sú v kompetencii trénerov. Za seba môžem argumentovať jedine výkonmi v bránke. Každú šancu sa preto snažím využiť."

{+T114777}

Za stavu 2:0 v tretej tretine sa pritom zdalo, že by mohol pomýšľať i na svoje prvé čisté konto sezóny. "Na okamih sa možno také myšlienky hlavou prehnali, podstatné ale je, že sme vyhrali. Škoda, že nie za tri body, ale každá výhra poteší. Škoda tretej tretiny. Mali sme si to postrážiť a varovali sme sa, že dvojgólový náskok môže byť zradný. Bohužiaľ sme to celkom nezvládli. Aspoň, že to dopadlo takto," odfúkol si Riečický.

Košičanov potešila okrem šiestej výhry v rade a zvýraznenia náskoku na čele tabuľky i veľmi slušná návšteva. Cestu na tribúny si našlo takmer šesťtisíc divákov a Riečický verí, že nešlo len o jednorázový úkaz zapríčinený návratom východniarov na sviatky. "Neviem čo sa dnes udialo, asi boli diváci hladní po hokeji. Som rád, že sme ich potešili víťazstvom a v novom roku ich radi privítame v takomto počte opäť," pousmial sa Dominik Riečický.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk