HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Líder ukončil rok vo veľkom štýle
zdroj: jäzva

Líder ukončil rok vo veľkom štýle

Ak má niekto plný nárok na bujaré silvestrovské oslavy, tak sú to hráči Košíc. Oceliari vstúpia do nového roka v pozícii jasného lídra tabuľky a s možnosťou predĺžiť sedemzápasovú víťaznú reťaz.

Ak má niekto plný nárok na bujaré silvestrovské oslavy, tak sú to hráči Košíc. Oceliari vstúpia do nového roka v pozícii jasného lídra tabuľky a s možnosťou predĺžiť sedemzápasovú víťaznú reťaz. Jej posledné ohnivko pribudlo na ľade Piešťan, kde triumfovali východiari s presvedčivým štvorgólovým rozdielom. Gólmi s poradovými číslami šesť a sedem k tomu výrazným spôsobom prispel útočník Tomáš Marcinko. hokej.sk sa s ním pozhováral nielen o poslednom súboji končiaceho roka...

Tomáš, s rokom 2013 sa Košice rozlúčili presvedčivým víťazstvom 5:1 v Piešťanoch. Bolo to také hladké, ako napovedá výsledok?

Tomáš Marcinko: V Piešťanoch to nie je ľahké nikdy. Vždy sa nám tam hrá ťažko a preto považujem tieto body za veľmi cenné. Hlavne v úvode hrali výborne a boli sme radi, že sa nám podarilo v prvej tretine aspoň vyrovnať. Od tej druhej sme už ale mali jasne navrch a hrali sme oveľa lepšie ako v úvodnej dvadsaťminútovke. Víťazstvo je teda zaslúžené.

Čo rozhodlo o vašom víťazstve?

Hlavne druhá tretina. Začali sme v nej hrať oveľa aktívnejšie a pridali sme i potrebnú bojovnosť. Potom sa už vyvíjali veci podľa našich predstáv.

Vy osobne ste strelili dva góly. Predovšetkým ten prvý predstavoval peknú individuálnu akciu a prezrádzal sebavedomie, s ktorým aktuálne hráte...

Musím priznať, že som nikdy nebol kanonierom. Práve preto ma ale každý strelený gól poteší. Radosť z týchto dvoch znásobuje skutočnosť, že pomohli k víťazstvu.

{+T112065}

Kalendárny rok ste ukončili sedemzápasovou víťaznou sériou a s náskokom trinástich bodov na druhú Nitru. Oslávili ste to slávnostným prípitkom?

Ale nie, na to dostane každý priestor až počas samotného Silvestra. Pri odchode domov sme si podali ruky a zaželali všetko dobré do nového roka. Verím, že po kratučkom voľne prídeme na štadión opäť dobre naladení a plní chute do ďalšej práce. Súčasné výsledky sú síce pekné, to najdôležitejšie obdobie je ale ešte len pred nami. Pred play-off potrebujeme udržiavať pohodu a vytvoriť si čo najlepšiu pozíciu.

Ako budete spomínať na rok 2013 Vy osobne?

Celkom fajn, aj keď ma stále mrzí, že sme tú minulú sezónu nedotiahli do víťazného konca. Aj striebro je ale úspechom, ktorý si musíte vážiť. O to viac by sme mali byť nabudení do roku 2014. So záverom tohoto roka som samozrejme spokojní, veď naše súčasné postavenie v tabuľke musí tešiť. Ako bonus vnímam reprezentačné štarty, ktoré pribudli na moje konto. Hrať za národný tím som vnímal vždy ako česť a snáď dostanem šancu i v novom roku.

Čo si od roku 2014 želáte?

Hlavne zdravie pre mňa i všetkých mojich blízkych. Ostatné veci prídu. Po športovej stránke budem samozrejme rád, ak vyhráme čo najviac zápasov a predovšetkým - ak zvládneme play-off. V tejto chvíli je to ale hudba budúcnosti a sústrediť sa musíme na najbližšie zápasy.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk