HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lipovský na všetko nestačil, Skaličanov mrzí premrhaná šanca na prekvapenie
zdroj: jäzva

Lipovský na všetko nestačil, Skaličanov mrzí premrhaná šanca na prekvapenie

"Táto prehra mrzí. Mužstvo drelo celý zápas, ale inkasovali sme zlé góly. Prvý i tretí boli z kategórie šťastných. Veľká škoda, pretože Košice sme nemali takto rozohraté veľmi dlho," povzdychol si Lipovský

Premotivovanosť je zlým prostriedkom k dosiahnutiu cieľu. Po piatku to vie už aj skalický obranca Martin Gründling. Po povianočnom návrate z kazašského Temirtau čakal na potrebné prestupové papiere a keď ich pred súbojom v Košiciach konečne obdržal, vyletel na ľad Steel Arény ako hladný tiger. Bohužiaľ pre neho i pre celý tím Záhorákov, chuť z návratu do bielo-zeleného dresu po takmer troch rokoch nepriniesla očakávaný úžitok, ale naopak - dve zbytočné fauly v prvej tretine.

"Sám som si veľmi dobre uvedomoval, že som tým tímu nepomohol. Doslova by som si za to udelil pokutu. Jednoducho som nezvládol emócie a podľahol premotivovanosti z návratu. Chcel som sa ukázať ako posila, robil som ale pravý opak," sypal si po prehre 2:3 popol na hlavu 26-ročný Záhorák. Našťastie pre neho, zbytočné vylúčenia nemali fatálne následky. Skaličania ich ustáli a v polovici zápasu dokázal Branislav Jankovič zmazať jednogólové manko. V 34. minúte navyše nevyužil za nerozhodného stavu trestné strieľanie Marek Svatoš a to bola ďalšia psychická barlička pre hostí zo slobodného kráľovského mesta.

"Myslel som si, že bude strieľať nahor na lapačku. Keď už bol blízko pri mne, hodil som sa na ľad a našťastie stačili i moje krátke nohy," vyjadril sa k mikrosúboju s bývalým kanonierom Colorada brankár HK 36 Miroslav Lipovský. "Škoda, že sme ho potom pustili do brejku, z ktorého strelil druhý gól. Také momenty nás zrážajú k zemi."

Skaličania inkasovali v tretej tretine dva góly, pri záverečnej power play už len upravil výsledok na 2:3 René Školiak. Zverenci Andreja Výboha ale veľmi dobre cítili, že toto mohol byť deň vyhradený pre prekvapenie.

"Táto prehra mrzí. Mužstvo drelo celý zápas, ale inkasovali sme zlé góly. Prvý i tretí boli z kategórie šťastných. Veľká škoda, pretože Košice sme nemali takto rozohraté veľmi dlho," povzdychol si Lipovský, na ktorého veľavravne nadviazal Gründling. "Bude to škrieť celou cestou. Potrebovali sme body a ak by sme ich získali v Košiciach, tak by to bola obrovská vzpruha. Minimálne remízku by si zaslúžil hlavne Miro Lipovský, ktorý pochytal i nemožné, vrátane trestného strieľania. Patrí mu za to veľká vďaka."

{+T114951}

Zatiaľ čo skúsený brankár svojim spoluhráčom výkonom radosť urobil, oni mu to príliš neopätovali. Košičanom toho dovolili vo vlastnom pásme neraz priveľa a defenzíva robí trénerom Skalice naďalej hlboké vrásky.

"Naše problémy pretrvávajú a my o nich veľmi dobre vieme. Aj teraz sme toho súperovi dovolili príliš, Košičania našťastie neboli takí produktívni ako zvyknú byť. Pred nami je určite ešte veľa práce," uvedomuje si M. Lipovský. Jedným z dielikov potrebným k vystuženiu nepevnej defenzívy by mal byť i navrátilec Gründling. "Preto som sa vrátil a verím, že pomôžem k zlepšeniu defenzívneho prejavu. Všetci vieme, že musíme hrať zodpovednejšie a brankár, ktorý podáva výkony ako Miro by si zaslúžil niekoľko shutoutov."

Nateraz v každom prípade platí, že Záhorákom prelom rokov veľa radosti nepriniesol. Z posledných piatich zápasov prehrali štyri, pričom inkasovali rovných dvadsať gólov.

"Doplácame na nestabilitu kádra. Veľa vecí sa mení za pochodu. Blíži sa ale piata šiestina súťaže a tá bude z pohľadu play-off rozhodujúca. Musíme teda začať zaberať," dodal Miroslav Lipovský pre hokej.sk.

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk