HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jenčík vie ako sa oslavujú jubileá, šesťstovku ozdobil víťazným gólom
zdroj: jäzva

Jenčík vie ako sa oslavujú jubileá, šesťstovku ozdobil víťazným gólom

Jeden z posledných prípadov absolútnej vernosti, košický útočník Richard Jenčík, oslávil v piatok jubilejný 600. extraligový štart.

Jeden z posledných prípadov absolútnej vernosti, košický útočník Richard Jenčík, oslávil v piatok jubilejný 600. extraligový štart. A dvadsaťdeväťročný trojnásobný majster Slovenska veľmi dobre vie ako sa míľniky ozvláštňujú. Keď slávil v októbri 2010 päťstovku, dopomohol k víťazstvu nad Žilinou 5:0 gólom. A teraz si zaslúžil status hviezdy zápasu ešte viac. Jeho dvanásty presný zásah sezóny bol zároveň víťazným a k triumfu nad Skalicou 3:2 prispel i asistenciou.

"O tom jubileu som vedel, ale nechcel som tlačiť na pílu. Hral som svoju hru a napokon to prišlo. Najviac ma teší, že išlo o víťazný gól a mužstvu pomohol k trom bodom," pousmial sa spokojný jubilant.

Šesťstovka predstavuje pekné číslo, ale Jenčík nemá ešte ani tridsať a tak môže poškuľovať po oveľa vyššej cifre. Trúfa si raz v budúcnosti atakovať neustále sa navyšujúci rekord Arneho Krotáka, ktorý je už dávno za tisíckou? "Nebránim sa vyšším jubileám. Nikdy som si ale nestanovil nejakú métu, ktorú chcem dosiahnuť. Základom je zdravie. Ak vydrží, tak chcem hrať čo najdlhšie," hovorí pre hokej.sk tradičný nositeľ čísla 25 v košickom tíme. Aj zásluhou dosiahnutia ďalšej peknej méty sa pomaly radí do kategórie matadorov mužstva. "Možno teraz pôsobím vďaka tej šesťstovke staršie, ale ja to beriem jednoducho tak, že hrávam zápas za zápasom a čísla rastú. Dúfam, že ma budú obchádzať zranenia a porastú naďalej."

Jeho meno sa na informačnej kocke objavilo v pozícii strelca gólu už v prvej tretine, kedy ho pôvodne označili za autora prvého presného zásahu Oceliarov. Sám Jenčík bol ale rozhodcov upozorniť na to, že jeho tím poslal do vedenia Peter Sojčík.

"Na začiatku tej akcie som nastrelil tyčku, následne sa puk opäť odrazil ku mne a rozohral som ho na Peťa Sojčíka," objasňuje Jenčík. "Bol z toho gól a rozhodcovia mi možno chceli skrášliť jubileum, ale všetko sme dali na správnu mieru. Takto pripísaný gól by netešil."

Aktívne hrajúci gelnický odchovanec sa neskôr v každom prípade dočkal a okrem šesťstovky si tak dal dodatočne i darček k narodeninám. Tie spoločne s ním slávi celý svet, Richard Jenčík je totiž novoročné dieťa.

"Môžeme to nazvať aj dodatočným darčekom. Narodeniny som ale mal pred dvomi dňami a tak som už na ne pomaly aj zabudol," hovorí s úsmevom opora košickej ofenzívy.

{+T114997}

Samotný duel proti Skalici pripomínal mnohé predošlé domáce vystúpenia HC. Vicemajster do súpera búšil, vypracoval si hernú i streleckú prevahu, zisk plného počtu bodov ale predstavoval komplikovaný pôrod.

"Len málo zápasov sa dá označiť za ľahké. Šancí sme si vytvorili dostatok a výsledok mohol byť presvedčivejší, Miro Lipovský ale zachytal výborne. Nechcelo nám to tam padať a preto to bola dráma až do konca," zhodnotil cestu za víťazstvom 3:2 R. Jenčík. Nech už ale bola piatková výhra vydretá, alebo nie, pre Košičanov bola ôsmou v poradí. Tomu sa už hovorí pekná šnúra. "O sérii v šatni nehovoríme a nemáme konkrétne číslo, ktoré by sme chceli dosiahnuť. Ideme od zápasu k zápasu. Teraz nás potešilo ôsme víťazstvo, najbližšie by sme chceli pridať deviate."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk