HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bežnú cestu na zápas rozveselil šokujúci budíček. Mara, ideš do Soči!
zdroj: jäzva

Bežnú cestu na zápas rozveselil šokujúci budíček. Mara, ideš do Soči!

"Bol to naozaj šok," prezentuje svoje dojmy z prekvapivej informácie Tomáš Marcinko pre hokej.sk. "Spal som a zrazu ku mne smerovali všetky ruky v autobuse. Chlapci mi gratulovali a vraveli, že idem na olympiádu."

Zatvorené oči, polospánok a v hlave myšlienky na zápas, ktorý má pred sebou už o pár hodín. Cesta na extraligový súboj do Popradu ako každá iná. A zrazu šok! Ospalú náladu rozmetali radosť a gratulácie od spoluhráčov. Niekde pri Prešove sa Tomáš Marcinko dozvedel najkrajšiu správu svojej doterajšej hokejovej kariéry - ako jediný slovenský zástupca našej najvyššej súťaže zažije na vlastnej koži absolútny hokejový vrchol - olympijské hry v Soči!

"Bol to naozaj šok," prezentuje svoje dojmy z prekvapivej informácie Tomáš Marcinko pre hokej.sk. "Spal som a zrazu ku mne smerovali všetky ruky v autobuse. Chlapci mi gratulovali a vraveli, že idem na olympiádu. Ani som tomu nechcel veriť, ale keď som si to overil, tak som zažil pravý pocit šťastia. Čo môžete povedať na takúto správu? Jednoducho super!"

Dvadsaťpäťročný center odohral za Slovensko doposiaľ desať stretnutí, teraz napodobní svojho otca Miroslava, ktorý reprezentoval na olympiáde v Lillehameri v roku 1994. Po dvoch dekádach sa pod piatimi kruhmi objaví opäť hráč s prezývkou "Mara".

"Vždy som o tom sníval, ale naozaj som to nečakal. Nemal som totiž žiadne náznaky. Naozaj mi nikto nič nenaznačoval a ja sám som sa na nomináciu vôbec nesústredil. Snažil som sa tým nezaťažovať a myslel som len na zápas, ktorý nás čakal v Poprade," pokračuje košický útočník, ktorý trénera Vladimíra Vůjteka definitívne presvedčil na švajčiarskom turnaji Arosa Cup. Podľa slov českého kormidelníka nášho národného tímu tam bol najlepším centrom tímu a jeho veľkou devízou sú fyzické parametre v podobe 193 centimetrov a 94 kilogramov. "Predpokladám, že bude odo mňa chcieť to isté, čo chcel doteraz. Takúto dôveru si naozaj vážim a verím, že splním očakávania. Či už ide o olympiádu, alebo prípravný zápas, reprezentácia je vždy spojená s istým tlakom a vôľou ukázať sa."

{+T115115}

Slovenská Tipsport extraliga tak bude mať v Soči až trojnásobné zastúpenie. Slovinci povolali Roberta Kristana z Nitry, Lotyši Jurisa Štalsa.

"Pre extraligu je to skvelá správa. Som rád, že i touto formou sa ukázal jej význam a bodaj by bolo nominantov z našej súťaže v budúcnosti ešte viac," vyslovil sa Marcinko škrabkajúc sa vo svojej hustej brade a lá Mikuláš. Mimochodom, oholil by si ju v prípade zisku medaily na olympiáde? "Uff, tak to neviem, to je príliš osobná otázka. Môžem ale povedať, že moja brada nie je následkom žiadnej stávky či niečoho podobného. Raz určite padne a ja verím, že to bude po poslednom víťaznom zápase sezóny."

Nečakaná nominácia mala na Marcinka v každom prípade blahodárny vplyv. V súboji pod Tatrami vynikal aktivitou, strelil gól a tak ako to od neho očakávajú i v reprezentácii - zviedol množstvo fyzických súbojov.

"Takto sa snažím hrať vždy. Tentoraz som možno vďaka gólu a pozornosti plynúcej z reprezentačnej pozvánky zaujal viac, ale ja chcem zo seba vydať maximum v každom zápase. Samozrejme, cítim sa dobre a ten pocit umocnilo naše víťazstvo," pousmial sa T. Marcinko, ktorý sa až cestou domov dozvedel mená spoluhráčov, na ktorých sa môže v Rusku tešiť. "Priznám sa, že zatiaľ ani nepoznám ostatné mená z nominácie. Chcel som sa totiž maximálne sústrediť na Poprad. To všetko príde na rad až teraz."

{+T71821}

Tomáš nesklame, odkazuje Tomko

Z ´povolávacieho rozkazu´ nemal radosť len samotný hráč, ale i jeho spoluhráči a tréneri.

"Všetci sa tešíme aj za Tomáša!" vyjadril sa úprimným tónom Anton Tomko. "Ja som sa túto informáciu dozvedel doma, pretože k tímu som sa pripojil až v Prešove. Nomináciu som sledoval na TA3 a keď tam padlo Tomášovo meno, tak som mal obrovskú radosť. Za svoju poctivú prácu si to naozaj zaslúžil. Môžem povedať, že trénuje veľmi poctivo a pridáva si aj mimo ľadu. Zároveň je to vizitka dobrej práce nášho klubu a signál pre mladších spoluhráčov o tom, že poctivá práca prináša výsledky. Jeho nominácia je pre nás všetkých poctou."

Marcinko to ako jediný Slovák z našej extraligy nebude mať ľahké a jeho nominácia vzbudí aj dávku polemiky. Anton Tomko ale odkazuje - Vladimír Vůjtek urobil správne!

"Som presvedčený o tom, že svojou obetavosťou a hrdosťou na národný dvojkríž bude pre tím prínosom. Tomáš je zodpovedný hráč. Viem veľmi presne o čom pán Vůjtek v súvislosti s ním na tlačovke hovoril a on ho určite nesklame," dodal hlavný tréner Oceliarov.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk