HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rozhodcovia mali pravdu, reaguje Riečický na hnev Popradčanov
zdroj: jäzva

Rozhodcovia mali pravdu, reaguje Riečický na hnev Popradčanov

"Útočník súpera tam zadkom zasiahol moju nohu a rozhodil ma z môjho postoja. Bol to teda určite kontakt v bránkovisku a ak mali byť pravidlá dodržané, tak konali rozhodcovia správne," nepochybuje Riečický

Piskot, hnev, nadávky sústredené na adresu rozhodcovského dua Róbert Müllner - Daniel Konc, papierovými tlieskačmi atakovaní košickí hokejisti počas schádzania z ľadu. Popradskí diváci sa cítili byť po utorkovom východoslovenskom derby ukrivdení. Žlč im vzkypela už po nariadenom trestnom strieľaní v 36. minúte, prehltnúť ale nedokázali predovšetkým neuznaný gól Arneho Krotáka z 51. minúty. Tento moment opakovala réžia zápasu na svetelnej tabuli, v snahe pripísať si aspoň morálne víťazstvo, aj po víťaznom góle Richarda Jenčíka v druhej minúte predĺženia.

"Dali sme dva góly, ale aj tak sme nevyhrali, čo považujem za zaujímavý moment. K trestnému strieľaniu sa takisto nevyjadrujem. Košice nepotrebujú pomoc. Myslím si, že si vystačia sami," naznačil nespokojnosť s rozhodcovským vedením duelu domáci tréner Milan Jančuška.

Ako to teda bolo s atakom košického brankára v bránkovisku? Podľa Dominika Riečického presne tak, ako to zhodnotili rozhodcovia. Gól podľa neuznali plným právom.

"Útočník súpera tam zadkom zasiahol moju nohu a rozhodil ma z môjho postoja. Bol to teda určite kontakt v bránkovisku a ak mali byť pravidlá dodržané, tak konali rozhodcovia správne," nepochybuje 21-ročný košický gólman, ktorého prekonali Popradčania v jedinom prípade. Pri dorážke Samuela Mlynaroviča pritom pôsobil mierne dezorientovane. "Nejako mi tam puk poskočil a stratil som ho z dohľadu. Mlynarovič mal teda možnosť doklepnúť ho do bránky."

{+T115162}

Aj zásluhou neuznaného gólu tak i po piatom tohtosezónnom derby východniarov platí, že bodovať v nich dokázali len Košičania a Poprad ešte nestrelil viac ako gól. Dvakrát vyšiel dokonca strelecky naprázdno. Je pritom jedno či stál v bránke skúsený Alexandr Hylák, alebo mladý Dominik Riečický. Defenzíva Oceliarov je jednoducho pre Kamzíkov pritvrdým sústom.

"Po celý zápas sme hrali výborne a preto som sa cítil v bránke výborne. Predovšetkým v obrannej fáze," pochvaľuje si Riečický. "Dva body sú dobrou odmenou, aj keď sme mohli získať aj viac. Ak by Peťo Sojčík premenil trestné strieľanie, tak by sme viedli už 2:0 a Poprad by to mal veľmi ťažké. Takto to bolo vyrovnané až do konca. Derby je vždy vyhecované a uspieť chcú obe strany. Vo všetkých tých zápasoch sme hrali naplno a ako sa ukazuje, kvalita je na našej strane."

Košice vybojovali už desiate víťazstvo v rade a až pod siedmimi z nich je podpísaný odchovanec HC. Svojho českého kolegu Hyláka striedal po jeho zranení počas zápasu v Martine a odvtedy inkasoval len deväť gólov. S úspešnosťou takmer 95% zásahov a gólovým priemerom 1,34 sa okamžite zaradil medzi extraligovú špičku.

"Tak ako som povedal už predtým, ja kráčam od zápasu k zápasu a snažím sa pomôcť tímu v každom stretnutí," reaguje Riečický na otázku, aká dlhá bude jeho séria štartov v pozícii jednotky tímu. Alexandr Hylák je už totiž zdravý a v posledných dvoch dueloch čakal pripravený na striedačke. "Všetko je to v rukách trénerov. Som rád, že nám to takto vychádza a tímu som mohol prispieť k desiatej výhre v rade."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk