HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Posledný ukončil víťaznú sériu prvého, Žilina pokračuje v stíhacej jazde
zdroj: jäzva

Posledný ukončil víťaznú sériu prvého, Žilina pokračuje v stíhacej jazde

"Mal som naozaj veľkú motiváciu. Teší ma preto, že sme to zvládli a uspeli," usmieva sa Marek Slovák s bilanciou gól a asistencia.

Staré známe pravidlo hovorí, že zápasy medzi posledným a prvým bývajú zradné a neraz končia prekvapeniami. Piatkový duel pod Dubňom to potvrdil do bodky. Hoci hovorili všetky východiskové faktory jednoznačne v prospech hostí z Košíc, Vlci predviedli obrovské odhodlanie uspieť, ktoré napokon donútilo zmäknúť i tvrdú oceľ.

"Bojovali sme, podali sme veľmi zodpovedný, kolektívny výkon a to dnes rozhodlo. V poslednom čase nás výrazne drží brankár a za pozornosť stojí i skutočnosť, že hráme oveľa disciplinovanejšie. Menej vylúčených zvyšuje naše šance," identifikoval príčiny zlepšených výkonov posledného tímu tabuľky korunovaných triumfom nad lídrom útočník Tibor Varga, autor víťazného gólu zo 47. minúty. 

Titul prvej hviezdy zápasu si ale zaslúži jeho spoluhráč Marek Slovák. Ten hýril aktivitou a po neslávnom konci v Košiciach túžil svojmu bývalému zamestnávateľovi predviesť svoje kvality naplno.  

"Pôsobil som tam celú minulú sezónu i teraz do decembra. Mal som teda naozaj veľkú motiváciu. Teší ma preto, že sme to zvládli a uspeli," usmieval sa M. Slovák s bilanciou gól a asistencia.

Pred zápasom čakal len málokto, že by mohla práve Žilina ukončiť desaťzápasovú víťaznú sériu Oceliarov, 25-ročný nitiransky odchovanec bol ale o tom presvedčený. "Každý zápas sa začína za stavu 0:0 a dá sa v ňom uspieť. Naša hra sa zlepšuje a z posledných dvoch sme získali šesť bodov. Sebavedomie stúpa, ideme hore a myslím si, že v tejto lige môžeme poraziť hocikoho. Možno sme mali aj kúsok šťastia, ale to sa prikloní k tomu, kto si ho viac zaslúži a kto viac bojuje. V tomto stretnutí sme takým tímom boli my."

Oživenie Vlkov sa spája i s menom Mareka Slováka, rovnako tak sa ale ukázal ako vhodný i príchod českého brankára Vladislava Koutského.

 "Musím ho pochváliť, drží nás a aj vďaka nemu sa zlepšujeme. Potrebujeme ale víťaziť i naďalej. Teraz ideme do Piešťan, kde budeme hrať určite iný hokej ako doma. Našou snahou bude viac brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Ak nadviažeme na výkon s Košicami, tak môžeme opäť bodovať," verí M. Slovák, s ktorým súhlasí i T. Varga. "Snažíme sa hrať naplno každý zápas a hoci to nie vždy výjde tak ako proti lídrovi, myslím si, že toto mužstvo patrí vyššie. Naháňame play-off a je dostatok času na to, aby sa nám to podarilo."

Strata Žiliny na predposledný Trenčín predstavuje už len päť bodov. V priebehu posledných troch kôl zaknihovali Vlci deväť bodov a ich situácia je razom oveľa priaznivejšia.

"Áno, teraz sme stiahli tri body na lídra," rozosmial sa Marek Slovák. Už vážnejším tónom ale pridal. "Samozrejme, do konca základnej časti je ešte dostatok zápasov a verím tomu, že ak to budeme mať vo svojich rukách, tak to zvládneme."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk