HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Zápase hviezd víťazstvo výberu Západu 18:16
zdroj:

V Zápase hviezd víťazstvo výberu Západu 18:16

"Tento súboj som si poriadne užil. Hral som so skvelými spoluhráčmi. Dnes nešlo o výsledok, ale o zábavu," povedal spokojný Šatan

Hokejisti výberu Západnej konferencie zvíťazili v exhibičnom Zápase hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy v Bratislave nad tímom Východnej konferencie 18:16 a vrátili mu vlaňajšiu prehru 11:18 z Čeľabinska. Fanúšikovia videli v Slovnaft Arene typickú exhibíciu s množstvom gólov na oboch stranách. Celkovo 34 gólov je vyrovnaným rekordom Zápasov hviezd KHL, v roku 2011 v Petrohrade vyhral Jágrov tím nad Jašinovým 18:16.

Do Bratislavy prišli najväčšie hviezdy ligy, tímy viedli ako kapitáni Iľja Kovaľčuk a Sergej Moziakin. Slovensko zastupovali v Zápase hviezd brankár Jaroslav Janus, ktorý nastúpil od polovice súboja, dvojgólový strelec Marcel Hossa (2+2), Miroslav Šatan (1+2) a Milan Bartovič (1+1). Marcel Hossa odohral tretí Zápas hviezd KHL, na svojom konte má už sedem presných zásahov v tejto exhibícii a po celkovo desaťgólovom Sergejovi Moziakinovi (v sobotu dva góly) je druhým najlepším strelcom histórie týchto duelov.

Stretnutie malo od prvých sekúnd exhibičný náboj. Útoky dominovali nad obranami, brankári nemali veľa šancí. Výber Západu viedol v šiestej minúte už 3:0, v osemnástej minúte však bolo 5:5. Na prvú prestávku išli tímy za stavu 6:5 pre domáci Západ.

Obe mužstvá hrali skôr na krásu, hráči sa snažili nachádzať lepšie postaveného kolegu. Za fauly sa nariaďovali automaticky trestné strieľania. V 27. min sa prvýkrát dostal do vedenia tím Východu (7:8), Západ však ešte do polovice duelu otočil nepriaznivý stav a po akcii Milana Bartoviča a Maxima Afinogenova na jeden dotyk s Marcelom Hossom opäť viedol (9:8). Aj druhá tretina sa skončila rovnakým pomerom ako prvá (6:5) a Západ mal dvojgólový náskok.

Gólové hody pokračovali aj v tretej tretine. Domácemu tímu okolo Iľju Kovaľčuka a Miroslava Šatana v modrých dresoch sa podarilo odskočiť na 16:11, hosťujúci červený tím však ešte dokázal znížiť na 14:16 a potom sa rozhodol pre hru bez brankára. Posledný gól Západu strelil Miroslav Šatan, štyri sekundy pred koncom uzavrel skóre na 18:16 kapitán Východu Moziakin.

Západná konferencia - Východná konferencia 18:16 (6:5, 6:5, 6:6)
Góly: 3. Čudinov (Marcel Hossa, Gorochov), 4. Cheechoo (Kovaľčuk, Šatan), 6. Platt (V. Tichonov, Foster), 9. Ozoliňš (V. Tichonov), 11. Afinogenov, 20. Komarov (V. Tichonov, Quint), 24. Marcel Hossa (tr. strieľanie), 29. Denisov (Afinogenov, Marcel Hossa), 30. Marcel Hossa (Bartovič, Afinogenov), 33. Kovaľčuk (Šatan), 34. Denisov (Komarov), 38. Gorochov (V. Tichonov, Komarov), 43. Prochorkin (Komarov), 49. Komarov (Prochorkin), 50. V. Tichonov (Čudinov, Prochorkin), 52. Bartovič, 59. Platt (Cheechoo, Kovaľčuk), 60. Šatan (V. Tichonov) - 8. Lisin (Malychin), 9. Žajlauov (A. Popov, Bochenski), 14. Jan Kovář (z tr. strieľania), 15. Malychin (Lehterä, Lisin), 18. Petružálek (Milovzorov), 23. Lehterä, 26. Paršin (K. Koľcov, Milovzorov), 27. Milovzorov (Petružálek), 34. Bochenski (A. Popov, Žajlauov), 35. Paršin (Petružálek), 44. Zubarev (Lehterä), 54. Lehterä (Malychin, Lisin), 57. Bochenski (Koľcov, Milovzorov), 58. Lee (Milovzorov, Petružálek), 59. Moziakin, 60. Moziakin
Rozhodovali: Odiňš, Olenin - Birin, Zacharenkov, 10 055 divákov. 

Západ: Lisutin (30. Janus) - Quint, Ozoliňš, Foster, Čudinov, Kiselevič, Denisov, Gorochov - Kovaľčuk, Šatan, Cheechoo - Prochorkin, V. Tichonov, Komarov - Bartovič, Platt, Marcel Hossa - Afinogenov

Východ: Koskinen (30. Barulin) - K. Koľcov, Heshka, Lee, Hietanen, Kuľaš, J. Medvedev, Zubarev - Moziakin, Zaripov, Bochenski - Lisin, Žajlauov, Lehterä - Jan Kovář, A. Popov, Paršin - Malychin, Milovzorov, Petružálek

Iľja Kovaľčuk (útočník Západnej konferencie): "Bol to výborný duel, v skvelej atmosfére, veľmi dobre zorganizovaný. Vyhrali sme a to je vždy skvelé. Opäť sa ukázalo, že ľudia v Bratislave milujú hokej. Počul som, že po vstupe Slovana do Kontinentálnej hokejovej ligy sa stal v tomto meste definitívne športom číslo jeden. Zápas hviezd v jednodňovom formáte je náročný, keďže nemáte až toľko času užiť si atmosféru okolo. Čakajú nás zimné olympijské hry a nemáme veľa času, aby sme mohli oslavovať dlhší čas. Bolo pekné, že som hral v útoku s Miroslavom Šatanom. Je to skvelý hráč, legenda. Počul som, že končí kariéru. Stále má čo ponúknuť fanúšikom."

Miroslav Šatan (útočník Západnej konferencie): "Tento súboj som si poriadne užil. Hral som so skvelými spoluhráčmi. Dnes nešlo o výsledok, ale o zábavu."

Jaroslav Janus (brankár Západnej konferencie): "Hrali sme doma, chceli sme si tento súboj naplno užiť. Ja som si ho poriadne vychutnával, možno už nebudem mať šťastie byť v kabíne s týmito veľkými hviezdami. S dneškom som spokojný, bola skvelá atmosféra i diváci. Už teraz však myslíme na pondelok. Po mojom nástupe na ľad som si chcel siahnuť aspoň na puk, lebo všetky išli prakticky do prázdnych bránok. Čakal som, že to zahráme na remízu. Prišiel však Kovaľčuk a povedal, že musíme vyhrať a dotiahnuť to do víťazného konca."

Milan Bartovič (útočník Západnej konferencie): "Padlo veľa gólov, zabavili sme divákov, zápas splnil účel. Bolo to kamarátske tempo. S Mirom Šatanom sme si hovorili, že ak je človek zvyknutý na vyššie tempo hry, potom sa prvé striedania hľadá. Až po chvíli príde na to, ako hrať. Išlo o to, aby sa zabavili diváci i hráči. Je za nami dobrá šou."

Marcel Hossa (útočník Západnej konferencie): "Verím, že každý bol s touto exhibíciou spokojný. Nepripravoval som si na tento duel žiadne špeciálne veci a ani srandičky. Nebol na to vôbec čas, sezóna je náročná a zápasy idú v jednom slede za sebou. Tento duel bol pre nás dobrým uvoľnením a pobavením pre divákov. Atmosféra bola skvelá, na Slovane sa vždy hrá super. Či budem v olympijskom tíme opäť v jednom útoku s Milanom Bartovičom, záleží od trénerov. Kam ma postavia, tam budem hrať."

Jan Kovář (útočník Východnej konferencie): "Podobné zápasy sú vždy skvelé a pre nás hráčov špeciálne. Fanúšikovia boli opäť úžasní. Tento duel si zaslúžili, keďže do arény chodí na zápasy vždy množstvo ľudí. Som rád, že som si mohol tento zápas poriadne užiť. Súťaže zručnosti boli pre mňa väčšou zábavou, ale aj samotný duel bol pohodový."

Jakub Petružálek (útočník Východnej konferencie): "V Bratislave sa mi veľmi páči, fanúšikovia tu patria k najlepším v KHL a chalanom zo Slovana utvárajú neuveriteľnú atmosféru. Na štadióne je super zázemie. Trochu sa prejavila ruská organizácia, ale napokon sa všetko zvládlo, ako to malo byť. Tempo zápasu mohlo byť o niečo vyššie. Ja som sa tešil, že som mal na štadióne celú rodinu. Bral som pätnásť lístkov, bola tu aj moja priateľka. Som rád, že si mohli konečne všetci pozrieť tento exhibičný súboj."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk