HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nitrania vyškolili lídra v efektivite, hneď dvakrát udreli v oslabení
zdroj: jäzva

Nitrania vyškolili lídra v efektivite, hneď dvakrát udreli v oslabení

"Celkovo to bol taký vyrovnaný zápas, v ktorom sme zvládli detaily lepšie ako oni. Hokej je o efektivite," uviedol Roman Tománek

Piaty vzájomný súboj najlepších tímov Tipsport extraligy priniesol zmenu trendu. Až doposiaľ víťazili v stretnutiach Košíc a Nitry výlučne domáce tímy, v nedeľu ale udelili Corgoni lídrovi tabuľky poriadnu lekciu. Predovšetkým z efektivity a trestania chýb. Domáci sa snažili a miestami si dokázali vytvoriť silný tlak, zároveň ale produkovali minely, ktoré boli vodou na mlyn zodpovedne hrajúceho tímu čakajúceho na brejkové momenty. Dva nitrianske góly vsietené pri vlastných oslabeniach tento obraz dokonale vystihli.

"Oslabenia sú v prvom rade o tom, aby ste neinkasovali. Ak ale máte na hokejke čistý puk, tak to treba skúsiť i smerom dopredu. Tentoraz to vyšlo hneď dvakrát a priznám sa, že niečo také som nezažil už dlho," pousmial sa spokojný nitriansky útočník Roman Tománek. Svoje kanonierske schopnosti predviedol vyše piatim tisíckam divákov v 53. minúte, kedy zaznamenal po brejku v oslabení už dvadsiatydruhý gól sezóny.

Nitrania mohli pritom inkasovať hneď pri prvom striedaní, kedy puk z hokejky Tomáša Marcinka poskakoval pred odkrytou bránkou Roberta Kristana. To čo ale nevyšlo domácim, podarilo sa hosťom. Gólová strela Filipa Bajteka zo siedmej minúty bola vôbec prvým ohrozením bránky Alexandra Hyláka v zápase.

"Vedeli sme, že v Košiciach si nemôžeme nejako vyskakovať a pustiť sa do otvorenej partie. Zápas preto začal veľmi opatrne. Hru súpera sme sa snažili eliminovať taktickým a disciplinovaným prístupom. Neskôr sme k tomu pridali góly a po dlhom čase sme tu konečne uspeli," teší sa Tománek. "Väčšinou sme totiž v Košiciach prehrávali o gól a potom sme cestovali štyri hodiny so skleslou náladou. Teraz to bude konečne veselé. Nebolo to ale jednoduché, pretože už v úvode nám mohli streliť pár gólov a vyzeralo by to možno inak. Nemyslím si, že by boli lepším tímom, celkovo to bol taký vyrovnaný zápas, v ktorom sme zvládli detaily lepšie ako oni. Hokej je o efektivite."

Triumf z metropoly východu znamená zavŕšenie víťazného poltuctu zverencov Antonína Stavjaňu. Po ´mikrospánku´ zo záveru kalendárneho roka 2013 sú tak späť a začínajú vytvárať tlak na prvé miesto Košíc. Po nedeli strácajú už len sedem bodov.

"Séria je pekná a bude ešte krajšia, ak sa nám ju podarí ešte natiahnuť," nahodil šibalský úsmev 27-ročný útočník. "Každý chce víťaziť a tak ako to chcú Košice či Banská Bystrica, tak to chceme i my. Kráčame od zápasu k zápasu a v novom roku sa nám opäť darí. Som veľmi rád, že sme si vyčerpali horšie obdobie, ale i také veci k športu patria. Teraz chceme pokračovať v súčasnom rozbehu."

 

 

 

 

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk