HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hrnka očakáva tlak Nitry na líderskú pozíciu
zdroj: jäzva

Hrnka očakáva tlak Nitry na líderskú pozíciu

Po krásnej sérii desiatich výhier prišli dve nečakané prehry. Líder tabuľky z Košíc plánoval napraviť zakopnutie z ľadu poslednej Žiliny v nedeľňajšom šlágri proti druhej Nitre.

Po krásnej sérii desiatich výhier prišli dve nečakané prehry. Líder tabuľky z Košíc plánoval napraviť zakopnutie z ľadu poslednej Žiliny v nedeľňajšom šlágri proti druhej Nitre. V prípade víťazstva by mal prvenstvo v základnej časti takmer vo vrecku. Výkon prešpikovaný chybami a neefektívnou koncovkou mu ale naplnenie takého scenára neumožnil. Oceliari inkasovali päť gólov a presné zásahy dvojice Tomášov Hrnku a Kloučeka stačiť nemohli.

V prípade 22-ročného nitrianskeho odchovanca Hrnku išlo o šiesty gól od letného príchodu do Košíc a zaujímavosťou je, že práve proti svojmu materskému klubu sa mu darí v aktuálnej sezóne najviac (dva góly a asistencia).

Tomáš, gólom do siete svojho materského klubu ste vyrovnávali stav na 1:1. Napokon sú ale spokojnejší bývalí spoluhráči. Čo o tom rozhodlo?

Tomáš Hrnka: Zápas sa podľa mňa zlomil v polovici zápasu. Vyrovnali sme, ale už o tri minúty neskôr opäť viedli a dostali sa na koňa. Nevyužili sme viaceré presilovky a na začiatku tretej tretiny nám ušli. Mali sme veľa šancí, ale chýbala efektivita. Treba uznať, že hrali jednoduchšie a puky nahadzovali na bránku z každej pozície. Šťastie im prialo tentoraz viac ako nám.

Ako by ste popísali svoj gól?

Ondrej Gmitter tam výborne získal puk a dostali sme sa do brejku dvoch proti jednému. Po prihrávke sa mi dostal puk na korčuľu a keďže som mal dolu hlavu, Kristan mi to takmer vypichol. Mal som i trochu šťastia, pretože sa mi to ešte podarilo posunúť bekhendom a bol z toho gól. Šťastný gól.

Zdá sa, že s Gmitterom sa Vám hrá celkom dobre. Podobne úspešnú spoluprácu ste predviedli i nedávno vo Zvolene, kde ste strelili až dva góly...

Áno, zväčša je to o tom, ako sa nám podaria prvé striedania. Vo Zvolene sme sa okamžite chytili a bolo to dobré. V Žiline som naopak urobil v úvode chybu a potom sa to ťahalo celý zápas. Tentoraz sa nám hralo už v prvej tretine fajn a ten gól bol toho vyústením.

{+T114003}

Za stavu 1:4 prišla výmena brankárov a Košice výrazne zvýšili aktivitu. Veľký tlak ukončil až brejk a piaty gól Romana Tománka. Dva góly inkasované pri vlastnej presilovke! 

Máte pravdu, v tom úseku sme strelili gól a hrali ďalšiu presilovku. Nitru sme vtedy točili, prišla ale veľká chyba pri početnej výhode a Tománek nám tam ušiel. Také veci by sa stávať nemali. Chyby k hokeju patria, ale musíme urobiť všetko preto, aby sme ich v ďalších zápasoch nezopakovali.

Po desiatich víťazstvách prišla druhá prehra po sebe. Aká bude reakcia tímu?

Dúfajme, že víťazná! Nemohli sme víťaziť do nekonečna, faktom ale je, že nie sme zvyknutí prehrávať dvakrát v rade. Pár dní voľna nám pomôže vyčistiť hlavy. Potrénujeme a potom sa chceme vrátiť na víťaznú cestu.

Náskok pred Nitrou klesol na sedem bodov. Očakávate zo strany Corgoňov silný tlak na líderskú pozíciu?

Určite si na to trúfajú a skúsia zatlačiť. Majú silný tím, hrajú dobre a nestrácajú veľa. Našim cieľom je ale urobiť všetko preto, aby sme si svoju pozíciu udržali. Nemôžeme sa pozerať na Nitru, potrebujeme vyhrávať svoje zápasy. Teraz sa im podarilo vyhrať u nás, my ale urobíme všetko preto, aby sme im to v poslednom vzájomnom zápase vrátili na ich ľade.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk