HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pozitívny debut košických posíl, Bartánus sa uviedol gólom
zdroj: jäzva

Pozitívny debut košických posíl, Bartánus sa uviedol gólom

Nové tváre košického útoku žiarili po piatkovej premiére spokojnosťou. Marek Bartánus i Pavol Skalický v súboji proti Martinu výkonmi zaujali a dopomohli Oceliarom k víťazstvu 5:2.

Nové tváre košického útoku žiarili po piatkovej premiére spokojnosťou. Marek Bartánus i Pavol Skalický v súboji proti Martinu výkonmi zaujali a dopomohli Oceliarom k víťazstvu 5:2. Skúsenejší z dvojice útočníkov čakal na svoj prvý gól po návrate iba štrnásť minút, jeho juniorský kolega odviedol všetko čo sa od člena štvrtej formácie očakáva - bojoval, získaval puky a do hry vložil mladícku energiu.

"Bol to môj prvý zápas po troch týždňoch a chvíľu mi preto trvalo, kým som sa na ľade našiel. V prvej tretine som mal toho miestami nad hlavu, postupom času som sa ale rozohral a v závere to už bolo veľmi dobré," vyjadril sa na margo svojej obnovenej premiéry v košických farbách Marek Bartánus. Tréner Anton Tomko ho zaradil do prvého útoku k Tomášovi Marcinkovi a Marekovi Svatošovi. A ladilo im to dobre. "Chlapci z útoku mi výrazne pomohli. Počas zápasu sme sa usmerňovali a bolo to čoraz jednoduchšie."

Najkrajší moment stretnutia prišiel z pohľadu Bartánusa v štrnástej minúte, kedy parádnym spôsobom zúročil prihrávku od Tomáša Kloučeka. "Snažil som sa nič nevymýšľať a nevoliť nejakú kľučku. Videl som tam odkryté miesto na strane vyrážačky a tak som tam vystrelil. Som rád, že na prvý košický gól som nemusel čakať dlho a tímu som pomohol k víťazstvu. To je podstatné."

Martinčania kládli v Steel Aréne dlho silný odpor, boli to ale domáci, kto diktoval tempo hry a mal počas celého stretnutia hernú i streleckú prevahu. Líder tabuľky nenechal ani na okamih nikoho na pochybách, že tretiu prehru v rade jednoducho nepripustí.

"Košice majú svoju kvalitu, ale žiadne mužstvo nemôže len víťaziť. Prídu i stretnutia s negatívnym koncom. O to je ale potom cennejšie ďalšie víťazstvo a ja verím, že súbojom proti Martinu sme začali viazať novú sériu," zaželal si Marek Bartánus.

{+T115750}

Okrem 26-ročného rodáka z Liptovského Mikuláša naskočil na košický vlak i o osem rokov mladší Pavol Skalický. Po svojom košickom debute mohol mať zo svojho výkonu s čistým svedomím dobrý pocit.

"Na ľade som nebol často, ale každé jedno striedanie som sa snažil odohrať naplno a dať do toho všetko. Verím, že som splnil očakávania trénerov a v nedeľu dostanem ďalšiu príležitosť. Do Košíc som totiž prišiel s cieľom vybojovať si stále miesto v základnej zostave," konštatuje pre hokej.sk gelnický rodák, ktorý hrával po juniorských majstrovstiev sveta v materskej Spišskej Novej Vsi. Extraliga ale predstavuje vyšší level a Skalický to pocítil veľmi rýchlo. "Bolo to dosť ťažké. V prvej lige bolo tempo predsa len nižšie a súperi menej kvalitní. Po čase som sa do toho ale dostal. Hlavný rozdiel bol určite v nasadení. Chce to viac korčuľovať a zrážať sa v súbojoch."

Svoje hosťovanie v Košiciach vníma mládežnícky reprezentant aj ako výbornú školu. Pôsobenie po boku viacerých medzinárodne ostrieľaných borcov by malo urýchliť jeho napredovanie. "Sú to skúsení hráči, ktorí ma aj počas zápasu upozornili na vykonané chyby a zároveň poskytli rady. Majú čo povedať a chcem sa od nich naučiť čo najviac," dodal Pavol Skalický po svojej košickej premiére.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk