HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V piatok nemali Martinčania nárok, sľubujú ale tvrdý boj o play-off
zdroj: jäzva

V piatok nemali Martinčania nárok, sľubujú ale tvrdý boj o play-off

"Bol to zápas o veľkom tlaku Košíc. Bojovali sme, ale Košice ukázali silu svojho tímu. Boli o triedu rýchlejší, silnejší a jednoducho sme na nich nemali. Porovnanie našich síl vyznelo tak, ako to vyzerá i v tabuľke," vraví Jaroslav Markovič.

Pokiaľ nie je zrkadlo pokrivené, ukazuje realitu. Martinskí hokejisti sa v piatok pozreli do zrkadla rovnučkého ako pokojná vodná hladina. Mladý tím z Turca zo seba vydal maximum, v súboji proti o niekoľko tried kvalitatívne vyššie konštruovanému súperovi však jednoducho nemal nárok. Povzbudením do ďalších duelov tak môže byť aspoň dvojtretinový vzdor.

"Bol to zápas o veľkom tlaku Košíc. Bojovali sme, ale Košice ukázali silu svojho tímu. Boli o triedu rýchlejší, silnejší a jednoducho sme na nich nemali. Porovnanie našich síl vyznelo tak, ako to vyzerá i v tabuľke," vyriekol veľavravené hodnotenie prehry 2:5 kapitán Jaroslav Markovič.

Hokejisti Mountfieldu pritom začali výborne a po Smrekovej strele ich poslal Markovič do vedenia už v dvadsiatej sekunde. "Strelili sme už niekoľko takýchto rýchlych gólov, ale akosi nám nepomáhajú. V tomto prípade sme ale jednoducho nemali nárok. Domáci hrali celý zápas nátlakovo a jednoducho sme to neustáli. Zaostávali sme vo všetkom. Za stavu 2:3 sme mali istú šancu a pár minút aj istý optický tlak, celkovo to bolo ale nemastné, neslané. Naša sila je jednoducho úplne inde ako sila Košíc."

Situáciu MHC neuľahčilo ani zranenie obrancu Andreja Novotného v deň zápasu. V Steel Aréne bol, spoluhráčov ale mohol iba povzbudzovať a do autobusu odskákal na jednej nohe. Spoločne s Michalom Beranom tak chýbali tímu z Turca dvaja z ústredných nositeľov skúseností.

"Pre nás sú to veľmi dôležití hráči a strata každého z nich veľmi chýba. Snažili sme sa bojovať aj za nich, ale nestačilo," pozvdychol si obranca Tomáš Rusina a na margo samotného súboja pridal. "Vzhľadom na našu tabuľkovú situáciu sme išli do stretnutia s tým, že skúsime zabodovať. V tretej tretine nám ale strelili dva góly a potom už boli na neudržanie. Teraz pre nás prídu trochu prijateľnejší súperi a potrebujeme získavať body. Nehráme vyložene zle, potrebujeme ale zápasy doťahovať do dobrých koncov."

V šancu zahrať si v play-off verí i útočník Milan Kolena. Po piatku je Martin zásluhou víťazstva Trenčína nad Zvolenom opäť mimo prvú osmičku, zverenci Daniela Babku ale sľubujú konkurentom neúprosný boj. "Patríme do prvej osmičky! Dovolím si povedať, že máme lepší tím ako pred rokom. Snažíme sa, bojujeme, chcelo by to ale ešte lepšiu úspešnosť premieňania šancí. Mne samotnému to nejde v zakončení podľa predstáv a verím, že už čoskoro skórujem i za Martin," dodal pre hokej.sk juniorský reprezentant Slovenska.

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk