HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tekutá motivácia zabrala, jediného fanúšika odmenili Barani ďakovačkou
zdroj: jäzva

Tekutá motivácia zabrala, jediného fanúšika odmenili Barani ďakovačkou

"V prvom rade by som chcel pochváliť celé mužstvo. Opäť sme raz ukázali, že ak podáme kvalitný a kolektívny výkon, tak sa nám to vráti v podobe víťazstva," uviedol R. Konečný

"My urobíme z každého brankára Brodeura," povzdychol si jeden z košických fanúšikov počas odchodu z nedeľňajšieho zápasu v Steel Aréne. Brankári sú veru naozaj spravidla po každom domácom súboji Oceliarov jednými z hlavných hrdinov tímov hostí. Barani ale neuspeli v metropole východu len zásluhou domácej nemohúcnosti v koncovke či výnimočného dňa Andreja Košarišťana. Trom bodom šli v ústrety veľmi zodpovedným výkonom podporeným vlastnou efektivitou. Víťazstvo putovalo k Hronu zaslúžene.

"Výborne som si zachytal a mal som i potrebný kus šťastia. Bol to veľmi, veľmi ťažký zápas. Košice boli po celý zápas lepším tímom a neustále na nás vytvárali tlak. Tieto tri body sú preto nesmierne cenné," pousmial sa brankár Andrej Košarišťan po tom, čo sa len s veľkou námahou zodvihol z podlahy pred banskobystrickou šatňou. Po náročnom súboji absolvoval maratón rozhovorov a únavu sa snažil striasť aspoň párminútovým pokľakom. "Fyzicky to bolo veľmi náročné. Chytal som po mesiaci a po celý zápas som bol pod tlakom. Dostal som veru zabrať."

{+T115926}

Zabrať dostal celý tím hostí, mladé mužstvo ale vydržalo držať krok s favoritom po celý zápas a poctivý korčuliarsky výkon neostal bez odmeny.

"V prvom rade by som chcel pochváliť celé mužstvo. Opäť sme raz ukázali, že ak podáme kvalitný a kolektívny výkon, tak sa nám to vráti v podobe víťazstva. Bolo to pritom veľmi ťažké, ved ja sám veľmi dobre poznám obrovské kvality Košíc. Ustáli sme to aj zásluhou výborného výkonu brankára a kúsku šťastia, základným faktorom bola ale tímovosť," vypichol ústrednú príčinu nedeľňajšieho úspechu útočník Rastislav Konečný. On sám sa musel cítiť na širokom košickom klzisku ako ryba vo vode, veď ešte donedávna obliekal práve dres Košíc. Svojich bývalých spoluhráčov ale príliš nepotešil a v 26. minúte strelil druhý gól HC´05. Obrovská radosť naznačovala, že tento presný zásah ho potešil viac ako býva zvykom.

"Nie som ješitný a nebral som to osobne. Ten gól ma potešil predovšetkým preto, že som ho strelil po dlhšom čase a navyše pomohol k víťazstvu. Radosť bola možno o kúsok väčšia vďaka tomu, že sa tak stalo v tejto hale, netreba za tým ale hľadať nič osobné," pousmial sa Konečný. Ako ale priznal, spoločne s viacerými ďalšími spoluhráčmi vypísal pred zápasom špeciálnu prémiu. "Môžete si to pozrieť na dverách. Nebol som v tom sám a možno i to prispelo k zvýšenému úsiliu. Sú tam tekuté odmeny a nejaké peniaze," ukázal smerom na dvere šatne. Tie boli z vnútornej strany oblepené menami, pri ktorých boli peňažné cifry či napríklad prísľub kartónu pív.

Nech už to spôsobila špeciálna tekutá motivácia, alebo niečo iné, Barani sa k trom bodom prebojovali zaslúžene. Zverenci Vladimíra Országha veľmi dobre vedia, že z pohľadu mien sa s Košicami rovnať nemôžu, umná taktika a jednoduchá hra ale priniesli želaný výsledok.

"V Košiciach sa nedá hrať hokej hore-dole. Majú veľmi korčuliarsky vyspelé mužstvo a taktika tu musí byť iná ako na ostatných štadiónoch. Snažili sme sa hrať na brejky a tie nám chvalabohu vychádzali," konštatoval Konečný, na ktorého nadviazal Košarišťan. "Hrali sme výborne v obrane a v tej druhej tretine sme využili na strelenie gólov každú druhú šancu."

Pre dvadsaťročného brankára to bol len piaty štart za Banskú Bystricu v aktuálnej sezóne a z ľadu odchádzal prvýkrát v pozícii víťaza. 

"Začal som v to veriť až v momente, kedy sme zvýšili na 3:1. Vtedy som si povedal, že to pôjde a môžeme vyhrať. Samozrejme, veriť si musíte vždy, ak mám byť ale úprimný, tak pred zápasom by mi ani nenapadlo, že vyhráme v Košiciach 4:2. Tomu sa hovorí príjemné prekvapenie!" tešil sa gólman, ktorý tvorí momentálne spoločne s Richardom Sabolom najmladšiu brankársku dvojicu Tipsport extraligy. Zane Kalemba už ale začína po zranení s ľahkým tréningom.

{+T115900}

Svojim výkonom si sympaticky bojujúci Banskobystričania získali i potlesk domácich divákov, skutočne úprimnú radosť z ich triumfu mal len jediný človek - fanúšik odetý v drese, mávajúci šálom a po celý zápas neúnavne bubnujúci okupujúc sám sektor fanúšikov hostí. Jeho miláčikovia ho neprehliadli a po stretnutí mu venovali ďakovačku.

"Veľmi ma to prekvapilo a klobúk dolu pred ním! Verím tomu, že to neostane bez povšimnutia, pretože toto bol veľký prejav vernosti," ocenil podporu jediného verného Rastislav Konečný, ktorý mu v prípade záujmu v mene tímu okamžite ponúkol miesto v autobuse. "V tom by problém určite nebol. Miesta máme v autobuse dosť a obzvlášť po víťaznom zápase nebude chýbať ani dobrá nálada."

Víťazstvo na ľade lídra dodá zákonite sebavedomie a o tom banskobystrickom svedčí i pozápasový pokrik, ktorý bol napriek zatvoreným dverám neprepočuteľný. "Čo budeme? Majstri!" znelo zo šatne hostí. "Samozrejme, že si trúfame! Hráme na špici tabuľky a preto si musíme dávať veľké ciele. V tejto chvíli je ale dôležité odolať tlaku Piešťan a Popradu, pretože tabuľka je veľmi vyrovnaná," potvrdil smelé ambície Andrej Košarišťan na záver rozhovoru pre hokej.sk.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk