HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Povedali po zápasoch

Hlasy trénerov po piatkových zápasoch 14. kola Boss extraligy

Súhrn hlasov trénerov po piatkových zápasoch 14. kola Boss extraligy


HKm Zvolen - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Povedali po zápase:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "S výkonom mužstva som spokojný. V prvej tretine sme dobre korčuľovali, hra mala systém a neboli sme ani vylučovaní. Druhá dvadsaťminútovka bola trochu rozháraná, ale v poslednej časti si dali hráči povedať. Som rád, že diváci sa pridali na našu stranu. Viac hráčov chytá formu, i keď máme problémy s centrom v druhom útoku."

Jozef Sasko (asistent trénera L. Mikuláša): "Musím Zvolenu zagratulovať, hral veľmi dobre, čo sa o nás povedať nedá. Naša prvá formácia dostala štyri góly. Hrali sme príliš neukáznene na to, aby sme mohli pomýšľať na lepší výsledok."


HK ŠKP Poprad - Mestský hokejový club Nitra 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Povedali po zápase:
Ján Šterbák (tréner Popradu): "Stretnutie sme začali veľmi dobre. O výsledku rozhodla už prvá tretina. Z pohľadu útočnej hry sme hrali uvoľnenejšie ako v posledných stretnutiach na domácom ľade. Vychádzala nám koncovka, veľkou oporou tímu bol brankár Šimonovič, ktorý je pre naše mužstvo psychickou oporou."

Dušan Žiška (tréner Nitry): "Náš neskorý príchod na zápas výrazne ovplyvnil jeho úvod i celý priebeh. Koncentrácia hráčov bola mizivá, niektorí z nich nesplnili ani ligové, nie to ešte extraligové kritériá. Po troch hrubých chybách sme inkasovali a bolo prakticky po zápase. Nemali sme už morálnych síl na zvrátenie priebehu stretnutia."

Dukla Trenčín - MsHK ŠKP Žilina 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Povedali po zápase:
Július Šupler (tréner Trenčína): "Momentálne sa nám nedarí a mužstvo je pod obrovským tlakom. Hráči popri strate formy stratili aj sebadôveru. Je však len otázkou času, kedy sa musíme znovať uchytiť, chce to však trpezlivosť. V krízových situáciách sa ukazuje sila tímu."

Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Chceli sme potvrdiť výkony z predchádzajúcich zápasov. Vedeli sme, že Trenčania budú po zlých výsledkoch psychicky nervózni. Vyčkávali sme na chyby súpera a bol to boj o každý meter radu. Sme spokojní, že chlapci zabojovali a získali cenné víťazstvo."


HC Košice - HK 36 Skalica 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Povedali po zápase:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Zápas sme si rozohrali veľmi dobre, viedli 4:0, škoda hrubých chýb, po ktorých sme súpera vrátili do hry. Chvalabohu, dali sme hneď piaty gól. Výsledok mohol byť aj krajší, v poslednej tretine sme mali veľmi veľa šancí."

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Zápas sme nezačali dobre, hneď v treťom striedaní sme dostali gól a opakovalo sa to aj v závere prvej tretiny. V druhej časti sme opäť inkasovali dvakrát, za stavu 4:0 pre domácich to s nami nevyzeralo dobre. Dvoma rýchlymi gólmi sme sa vzchopili, dostali do zápasu, mohli sme ho ešte zdramatizovať, keď sme znížili na 4:3, vzápätí sme však inkasovali piaty gól."HC Slovan HARVARD Bratislava - Martinský hokejový club Martin 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Povedali po zápase:
Miloš Říha (tréner Slovana): "Opäť sme začali aktívne a vytvorili sme si šance. Gól sme však nestrelili, naopak, inkasovali sme. Stalo sa nám to už viackrát, hráme potom to, čo sme si nenatrénovali. Na druhej strane som rád, že sa nám podarilo využiť presilovky."

Ladislav Spišiak (asistent trénera Martina): "Naše mužstvo dnes nesklamalo, máme v kádri veľa mladých hráčov. Škoda záveru, keď sme opäť inkasovali tri góly. Slovanu sa žiaľ vydarili presilové hry."

Najnovšie z klubu: Tampa Bay

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk