HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košická oceľ je pre muníciu Dukly pritvrdá
zdroj:

Košická oceľ je pre muníciu Dukly pritvrdá

"Majú mladé, veľmi dobre korčuľujúce mužstvo. Aj keď sme ich zakaždým porazili, nehrá sa proti nim ľahko. Určite teraz nemožno povedať, že si ich želáme pre play-off," hovorí Bicek pre hokej.sk

Ak by vyzerala tabuľka Tipsport extraligy aj po 54. kole tak ako dnes, košickí hokejisti by sa zrejme nehnevali. Tešilo by ich samozrejme predovšetkým vlastné postavenie, radosť by ale mohli mať aj z mena ôsmeho celku - Dukly Trenčín. Proti tímu spod Čákovho hradu totiž odohrali v aktuálnej sezóne päť duelov a vo všetkých ťahali za dlhší koniec povrazu. Zo štadióna Pavla Demitru si odviezli kompletných deväť bodov.

"Po domácej prehre s Bystricou sme chceli bezpodmienečne vyhrať a pripísať si tri body. Sme radi, že to vyšlo a dokázali sme uspieť na ľade súpera," pochvaľuje si útočník Oceliarov Jiří Bicek. Svojim desiatym gólom sezóny poslal východniarov v 26. minúte do vedenia a skompletizoval tak výsledkový obrat. Až do poslednej minúty úvodnej tretiny totiž Košičania prehrávali. "Také veci sa stanú, zápas má ale šesťdesiat minút. Dôležité bolo pokračovať vo svojej hre, pôsobiť aktívne a presadiť sa v koncovke. To všetko vyšlo a veci sme otočili vo svoj prospech."

Vráťme sa ale k úvodu článku. Pozdávala by sa úradujúcim vicemajstrom Slovenska play-off séria proti Dukle? "Ťažko povedať. Majú mladé, veľmi dobre korčuľujúce mužstvo. Aj keď sme ich zakaždým porazili, nehrá sa proti nim ľahko. Určite teraz nemožno povedať, že si ich želáme pre play-off. Po základnej časti sa všetko zmaže a bilancia nebude nič znamenať. Každý bude mať rovnakú šancu."

{+T114807}

Súpera si tak či tak vyberať nemožno. Prvenstvo v základnej časti majú ale zverenci Antona Tomka vo svojich rukách. Ich dvojciferný náskok sa síce v poslednom čase scvrkol na štyri body, po utorku je ale opäť aspoň sedembodový.

"Každé mužstvo si želá skončiť v tabuľke čo najvyššie. Nebudeme si tajiť - výhoda domáceho prostredia je dôležitá. Začínate doma, menej cestujete a v rozhodujúcich chvíľach vám môžu pomôcť diváci. Prvé miesto je našim cieľom, ale nie každý zápas dopadne podľa svojich predstáv. Vidíte, minule sme zakopli my, teraz Nitra. Ten rozdiel sa preto neustále mení a podstatné bude, ako to bude vyzerať na konci," konštatuje 35-ročný krídelník.

Víťazstvo privezené od Váhu potrebujú Košičania potvrdiť doma. V Steel Aréne prehrali dva z posledných troch zápasov, pričom proti Nitre i Banskej Bystrici doplatili na nízku efektivitu streľby. V piatok k nim navyše pricestuje súper, ktorý je skalopevnou defenzívou povestný a naposledy neinkasoval proti Popradu ani gól.

"Zápasy proti Piešťanom sú tradične náročné. Dôležité bude využívať svoje šance. Vytvárať si ich spravidla dokážeme, nie vždy sa ale predsadzujeme strelecky. Práve proti takýmto súperom je dôležité skórovať v úvode pár gólov a donútiť ich pootvoriť obranu. Ideálne by preto bolo ujať sa vedenia," želá si Bicek. Táto ambícia si pochopiteľne žiada zvýšenú efektivitu. Striel i šancí majú východniari tradične na rozdávanie, góly ale pribúdajú ťažko. "Pracujeme na tom. Samozrejme, v tréningoch koncovku pilujeme, ale niekedy je menej viac. Miestami chceme možno až priveľmi a príliš tlačíme na pílu. Niekedy je najlepšie zavrieť oči a vystreliť."

Súboj proti Havranom bude mať špecifickú príchuť pre útočníka Mareka Bartánusa, ktorý pred svojou krátkou švajčiarskou anabázou a následným návratom domov pôsobil práve v kúpeľnom meste. Obrátia sa na neho Oceliari s prosbou o tajné informácie? "Každá rada je dobrá, už sme proti nim ale párkrát hrali a tak vieme, čo môžeme očakávať. Naši tréneri ich majú určite naštudovaných a uvidíme, akú taktiku pripravia. Efekt by mal byť v každom prípade víťazný," dodal pre hokej.sk Jiří Bicek.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk