HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Séria je fuč, naháňačka s Popradom pokračuje
zdroj: jäzva

Séria je fuč, naháňačka s Popradom pokračuje

"Netušil som, že mám toľkých priaznivcov," usmieva sa 27-ročný Stupka v súvislosti so zvolením za člena otváracej päťky exhibičného zápasu proti olympionikom

Namlsaní päťzápasovou víťaznou sériou i skutočnosťou, že v tejto sezóne už raz Steel Arénu vyrabovali, vstupovali piešťanskí hokejisti do piatkového šlágra 43. kola s bodovými chúťkami. Už v tretej minúte ale putoval na trestnú lavicu Matej Hamrák. O jeho predčasný návrat na ľad sa postaral Exhavran Marek Bartánus, ktorému pripísali gól po nešťastnom teči obrancu v žltom drese. A keď následne nepremenil Patrik Lušňák dve vyložené príležitosti, prebrali Oceliari definitívne taktovku stretnutia do svojich rúk.

"Začali sme nešťastným spôsobom. Nechali sme sa vylúčiť a strelu, ktorá smerovala mimo bránku, sme si stečovali do nej. Potom mal Paťo dve gólové šance, ale nechytili sme sa na nich. Ušli nám a dve tretiny sme ich už len naháňali," zhodnotil zrod prehry 2:4 útočník ŠHK 37 Václav Stupka pre hokej.k Jeho kolega z útoku Marcel Holovič len podčiarkol dôležitosť otváracieho gólu duelu. "Keď sa im podarí streliť prvý gól a obzvlášť doma, tak sú neuveriteľne silní. Je veľmi ťažké doťahovať stratu v Steel Aréne a tentoraz sme to nezvládli. Sú veľmi rýchli, silní korčuliari. Naháňať sa s nimi na najväčšom klzisku Slovenska je nesmiene náročné. Je treba uznať, sú dobrí."

Piešťancov navyše zrážala vlastná nedisciplinovanosť. Osem vylúčených hráčov predstavuje na košickom ľade trestuhodný luxus. "Presne tak. Toto si v Košiciach nemôžeme dovoliť a určite sa to podpísalo pod výsledok. Stálo to veľa síl a súper získaval prevahu," súhlasia Stupka s Holovičom.

Iskierku nádeje mohli vykresať góly Marcela Holoviča a Tomáša Brňáka, oba ale prišli až v čase trojgólového manka.

"Neskoro, ale stále to bolo hrateľné. Faktom je, že početnosť streľby bola slabšia," priznal Stupka.

{+T116182}

Päťzápasová víťazná jazda je tak minulosťou. Na druhej strane, prípadný triumf v metropole východu by bol nadplánom a tak by Havrani o svoju pohodu prísť nemali.

"Áno, vyhrať v Košiciach by bolo bonusom. Chceli sme to ale skúsiť. Každé víťazstvo totiž pomáha postaveniu v tabuľke a ak chceme začínať v play-off doma, potrebujeme ešte zabrať," uvedomuje si Holovič.

Vzhľadom na zakopnutie Banskej Bystrice v Turci ostáva strata na tretiu priečku trojbodová, zo zadu sa ale opäť nebezpečne priblížil Poprad.

"S Popradom to ale bude ešte veľmi pekná naháňačka a do každého zápasu pôjdeme s úmyslom vyhrať. V tejto chvíli nepozeráme na to, či začneme play-off doma, alebo vonku. Podstatné je víťaziť a držať si pohodu. Potrebujeme nadviazať na to, čo sme produkovali pred košickým zápasom. Čiže zlepšenú obranu a vyššiu efektivitu pri zakončovaní."

Rozpis ale jednoduchý nie je. Barlolámači hostia už zajtra druhú Nitru, následne ich čakajú dva zápasy vonku. "Navyše sa hrá v nedeľu o pol piatej, čiže skôr ako sme zvyknutí. Potrebujeme rýchlo zregenerovať, ale myslím si, že Nitra je doma hrateľná. Určite sa teda skúsime vrátiť na víťaznú cestu," dušuje sa Stupka.

Nečakaná podpora prekvapila

Mimochodom, v súboji proti Nitre sa Stupka predstaví proti štyrom budúcim spoluhráčom z otváracej päťky blížiaceho sa exhibičného zápasu proti olympionikom Slovenska v Bratislave. Vklínenie sa piešťanského útočníka medzi kvarteto Corgoňov bolo jednoznačne najväčším prekvapením hlasovania fanúšikov.

"Je to super, určite som netušil, že mám toľkých priaznivcov," usmieva sa 27-ročný Trnavčan. Množstvo hlasov si sám nedokáže vysvetliť. Vo svojom okolí totiž nijako špeciálne neagitoval."Práveže vôbec nie. Naozaj netuším, odkiaľ sa nabralo toľko hlasov pre mňa. Keď som videl výsledky, tak som sa veľmi potešil. V šatni to ešte bude mať svoju dohru a určite ma chalani skasírujú."

A čo od exhibičného duelu očakáva? "Neviem, ale naplno sa v ňom určite nepôjde. Asi budem musieť trochu zvoľniť, veď posledné čo by som chcel je niekoho zraniť," hovorí šibalským hlasom Václav Stupka, ktorého sme podpichli, že v prípade hetriku by si ho mohli po fanúšikoch obľúbiť i reprezentační tréneri. "No možno ako nejakého sparinga," rozosmiala sa piešťanská dvanástka na záver rozhovoru pre hokej.sk.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk