HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lipovský to na Košice vie, po štyroch prehrách vyzreli Záhoráci na lídra
zdroj: jäzva

Lipovský to na Košice vie, po štyroch prehrách vyzreli Záhoráci na lídra

"Obrane sa snažíme venovať veľa času. Na tréningoch ale chlapci dvesto, tristo odohratých zápasov nedoženú. Sú to mladí hráči, ktorí potrebujú čas," hovorí M. Lipovský pre hokej.sk

V úvodnom vzájomnom zápase sezóny porazila Skalica na domácom ľade Košice 2:1. Ďalšie tri stretnutia dvoch najvzdialenejších účastníkov Tipsport extraligy sa ale stali korisťou východniarov. V nedeľu sa Záhorákom podarilo oprášiť úspešný recept a na vlas zopakovali výsledok z októbrového zápasu. A opäť za to vďačia v prvom rade skvelému výkonu brankára Miroslava Lipovského. V prvom prípade zneškodnil 38 striel Oceliarov, teraz 36.

"Dostali sme sa do ťažkej situácie, ktorá v podstate stále pokračuje. Neostávalo nám ale nič iné, len skúsiť zabojovať a využiť slabšiu chvíľku Košíc. Našťastie sme ten potrebný gól naviac strelili," vyslovil sa pre hokej.sk 37-ročný gólman HK 36. Za mimoriadne dôležitý považuje úvodný gól stretnutia, ktorý sa podaril po dlhej bezgólovej šachovej partii zaknihovať v 45. minúte Brunovi Mrázovi. "Ak by sme v našom rozpoložení inkasovali prvý gól a dostali by sme sa do manka, bolo by všetko dvojnásobne ťažšie. Košice by si to zrejme svojimi skúsenosťami uhrali. Takto sme cítili šancu."

Z ťažko získaného vedenia sa ale tešili Skaličania len čosi vyše dvoch minút. Vyrovnávajúcemu gólu Richarda Jenčíka predchádzal dobrý Lipovského zákrok, spoluhráči z obrany ale pozabudli na čistenie priestoru pred svojou svätyňou. "S tým sa potýkame celú sezónu. Chýba nám väčšia agresivita pred vlastnou bránkou a z toho plynú takéto dorážky. Chvalabohu, že sa podarilo Obrdžálkovi streliť ten druhý gól a potom sme to ubránili. Celkovo chcem chlapcov pochváliť, pretože podali naozaj zodpovedný a mimoriadne bojovný výkon."

Nebyť jedinej chybičky, mohol sa Lipovský potešiť z druhého čistého konta sezóny. "Ja v tejto chvíli na nejaké nuly ani len nepomýšľam," odmieta akúkoľvek ľútosť skalický gólman. "Spoločne s Paťom Romančíkom sa snažíme dostať do formy, ktorá by bola pre tím prínosom. Viackrát sme sa v bránke prestriedali, aj keď si nemyslím, že by sme vyložene horeli. Bohužiaľ sa nám ako tímu nepodarilo vyhnúť chybičkám tak úspešne, ako naposledy proti Košiciam. Teraz sú hlavnou prioritou body a ak vyhráme aj 6:5, tak to musíme brať všetkými desiatimi."

{+T114960}

Triumf proti lídrovi tabuľky a predovšetkým jediný inkasovaný gól by mali byť pre Skalicu výraznou vzpruhou. Jej mladučká obrana zbiera skúsenosti za pochodu, od označenia skalopevná má ale ešte stále poriadne ďaleko.

"Snažíme sa tomu venovať veľa času. Na tréningoch ale chlapci dvesto, tristo odohratých zápasov nedoženú. Sú to mladí hráči, ktorí potrebujú čas. Jedinou cestou ako eliminovať tento nedostatok je hrať tímovo a navzájom si pomáhať," uvedomuje si Lipovský.

Desať kôl pred koncom základnej časti patrí HK 36 siedma priečka. Strata na Zvolen predstavuje len šesť bodov, veľa však nestráca ani trio prenasledovateľov z chvosta tabuľky.

"Radi by sme sa posunuli vyššie, ale rovnako tak si uvedomujeme, že ešte môže byť aj horšie. Doma či vonku, potrebujeme zbierať body. Inak svoj cieľ nesplníme," hovorí dvojnásobný majster Slovenska. V závere tohoto týždňa čakajú Záhorákov cesty do Nitry a Martina. Predovšetkým pod Zoborom to budú mať veľmi ťažké, veď v súbojoch proti Corgoňom neukoristili v tejto sezóne ani bodík. "Aké to máme proti nim skóre, dva ku sto?" pýta sa s úsmevom M. Lipovský v súvislosti s katastrofálnou bilanciou proti Nitre. Nuž, dva ku sto to nie je, aj pomer šesť strelených a dvadsaťosem inkasovaných gólov je ale dostatočne hrozivý. "Predošlé vzájomné zápasy boli veľkým varovaním a musíme podať maximálne zodpovedný výkon. Samozrejme, s kúskom šťastia by sme tam radi niečo uhrali."

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk