HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Som pripravený! Hlási Rastislav Staňa pred súbojom s majstrom
zdroj: jäzva

Som pripravený! Hlási Rastislav Staňa pred súbojom s majstrom

"Ja som bol pre Košice rozhodnutý prakticky od svojho návratu domov. Zmeniť to mohla už len prípadná lákavá ponuka zo zahraničia," hovorí Rastislav Staňa pre hokej.sk

Očakávané sa stalo skutočnosťou. Brankár Rastislav Staňa po svojom predčasnom konci v CSKA Moskva zapojil do tréningového procesu v Košiciach a od toho momentu sa netajil ochotou zotrvať vo svojom rodnom meste počas zvyšnej časti rozbehnutej sezóny. V utorok deklarované potvrdil podpisom na zmluve.

"Ja som bol pre Košice rozhodnutý prakticky od svojho návratu domov. Zmeniť to mohla už len prípadná lákavá ponuka zo zahraničia, ale kluby už majú v tejto fáze sezóny brankárske posty obsadené a tak som prijal ponuku HC. Za seba i za rodinu som rád, že budeme doma," vyslovil sa Staňa pre hokej.sk po utorkovom podvečernom tréningu v Steel Aréne.

Fanúšikovia Oceliarov sa už debutu svetom ošľahaného gólmana nevedeli dočkať. Stať by sa tak malo v piatok proti majstrovskému Zvolenu. "Je to len na trénerovi. Ja som pripravený a do piatka by mali byť veci vyriešené aj po papierovej stránke," konštatuje majster sveta z roku 2002. "Snažil som sa pripravovať tak, aby som sa udržiaval vo forme a mohol kedykoľvek naskočiť do zápasového kolotoča."

{+T116065}

Všetko nasvedčuje tomu, že Staňova extraligová premiéra prebehne pred plnými tribúnami. Košický klub pripravil pre divákov mimoriadne atraktívnu cenovú akciu, vďaka ktorej by mala byť Steel Aréna po dlhom čase naplnená do posledného miestečka. Nasvedčujú tomu i dlhé rady pred pokladňou štadióna.

"Budem len rád! Zo svojich skúseností s CSKA a reprezentáciou som zvyknutý na výbornú košickú atmosféru. Veľmi ma preto poteší, ak to bude vyzerať podobne i na extralige," reaguje na črtajúcu sa skvelú návštevu účastník deviatich majstrovstiev sveta a dvoch olympijských hier. Ako tridsaťštyriročný si odbije extraligovú premiéru a tak je na mieste otázka, či môže i taký skúsený hráč pociťovať nejakú trému.

"Je to nová liga a nová skúsenosť. Istá forma trémy je tam vždy, ale určite by to bolo iné, ak by som v extralige debutoval ako osemnásťročný. Za tie roky som už niečo preskákal. Neprichádzam z juniorky, ale zo sveta," pousmial sa Rastislav Staňa, ktorého angažovanie by malo zvýšiť šance na zisk novej majstrovskej vlajky. "Bol to jeden z hlavných faktorov môjho návratu, to je ale ešte ďaleko. Verím, že si dobre zachytám a pomôžem tímu k plneniu cieľov."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk