HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vypredaná Steel Aréna skandovala Ráásťo Staňa!
zdroj: jäzva

Vypredaná Steel Aréna skandovala Ráásťo Staňa!

Všetky oči sa na neho upierali už pred zápasom a po ňom to platilo dvojnásobne. Rastislav Staňa zažil v piatkovom ťaháku medzi lídrom tabuľky a obhajcom majstrovského titulu parádny extraligový debut.

Všetky oči sa na neho upierali už pred zápasom a po ňom to platilo dvojnásobne. Rastislav Staňa zažil v piatkovom ťaháku medzi lídrom tabuľky a obhajcom majstrovského titulu parádny extraligový debut. Pred zrakom vypredanej Steel Arény zneškodnil všetkých 21 streleckých pokusov Zvolena a titul prvej hviezdy stretnutia nemohol patriť nikomu inému.

"Pocity sú samozrejme super!" usmieval sa 34-ročný Košičan po úspešnom extraligovom debute v drese svojho materského klubu. "Chalani si v šatni pochvaľovali, že takáto atmosféra tu nebola už veľmi dlho. Ja ale v podstate inú atmosféru v Košiciach ani nepoznám! Bol by som veľmi rád, ak by chodilo toľko ľudí stále. Aj vďaka atmosfére to vyzeralo ako v play-off. Za seba môžem povedať, že v takej kulise sa hrá výborne. Veľmi mi pomohol úvod stretnutia, v ktorom ma pár pukov trafilo a potom mi už chlapci výborne pomohli. Strelili potrebné góly a hrali veľmi zodpovedne."

S moskovským CSKA sa Staňa rozlúčil čistým kontom a rovnakým spôsobom sa zapísal i v najvyššej súťaži pod Tatrami. "Nula je čerešničkou na torte. S niečim takým som nepočítal, ale tentoraz sa tá nula hodila. Výsledok bol totiž dlho na vážkach a druhý gól sme pridali až v závere. Potom som už veril, že to nepustíme."

{+T116390}

Pikantný nádych premiére majstra sveta z roku 2002 dodalo vzájomné meranie síl s bývalým trénerom z CSKA Júliusom Šuplerom.

"Stále sa snažím nájsť niečo, čo ma vyhecuje. Tentoraz to bola samozrejme prítomnosť môjho bývalého trénera na striedačke súpera a okrem toho proti nám nastúpili viacerí chalani, s ktorými sa poznáme dlhé roky. Napríklad Andrej Podkonický," vyslovil sa Rastislav Staňa, ktorý bol v stretnutí prekonaný iba raz. Stalo sa tak práve po Podkonického strele, no puku sa postavila do cesty správne postavená žřďka. "Pri nováčikovi musí stáť i šťastie a ja som bol v tomto zápase nováčikom," pousmial sa medzinárodne ostrieľaný gólman.

Bezchybný výkon Staňu ocenil i spomínaný tréner HKm. Pravda, až takú radosť z neho tentoraz nemal, aj keď na slová o špeciálnej motivácii zo strany košického brankára prijal s úsmevom. "To nemusel! On ale potrebuje dokazovať svoje kvality vždy a všade. Nemusíte hrať za jeden z najslávnejších klubov a mať veľký kontrakt. Ja som na ňom videl, že bol nervózny viac ako obvykle. Na rozkorčuľovaní urobil asi sedemnásť okruhov a môžem povedať, že to u neho v CSKA nebývalo zvykom. Určite mal istú trému, ale to je len dobré. Motivácia a súťaživosť sú správnymi vecami. Ak by súťaživosť vymizla, tak vymiznú aj diváci. Potrebujete adrenalín, očakávania a výzvy. Verím tomu, že tento zápas hranú pred výbornou návštevou nakopne divákov k tomu, aby nabudúce prišli na hokej aj za normálnu cenu. Sami sa totiž mohli presvedčiť o tom, že tá liga nie je po odchode Slovana taká zlá, ako sa hovorí. Sú tu krásne súboje, talentovaní hráči a takéto stretnutia extralige veľmi pomáhajú," zamyslel sa Július Šupler.

Šupler so Staňom sa o pocity zo zápasu podelili v priateľskej atmosfére i počas pozápasovej debaty pred šatňou hostí. A mali i načo spomínať, veď do CSKA Moskva prichádzali pred rokmi spoločne. "Veru, vďaka Rasťovi sa mi vybavili pekné asociácie. Musím povedať, že v Moskve podával fantastické výkony. V Rusku sa ale niektoré veci vymykajú normálnemu chápaniu. Mňa vyhodili dva zápasy pred koncom základnej časti, pričom play-off sme mali v tom čase isté. S Rasťom sa rozlúčili po vychytaní nuly. Z hľadiska výkonov určite dôvod nemali, tak to tam ale niekedy chodí. Netreba sa tým zbytočne trápiť."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk