HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kelňa, alebo faktúra? Chovanov hnev si odniesla omietka
zdroj: jäzva

Kelňa, alebo faktúra? Chovanov hnev si odniesla omietka

"Trochu som vypenil, ale myslím si, že v takej situácii by bol vytočený každý. Podľa mňa to žiadne filmovanie nebolo, ale radšej sa k tomu nebudem vyjadrovať. Nech si každý urobí svoj názor," hovorí Michal Chovan

V košickej Steel Aréne to v piatok vyzeralo ako počas play-off. Repríza posledného finále mala parádnu kulisu v podobe do posledného miestečka zaplnenej haly a nič si nedarovali ani súperi na ľade. V takticky vedenom stretnutí dominovali brankári Rastislav Staňa a Marek Šimko, to ale neznamená, že by sa útoky nesnažili. Aktivita bola obojstranná a priestor dostali i emócie. V prípade hosťujúceho Michala Chovana prepukli naplno v 58. minúte, kedy ho za stavu 0:2 podrazil Peter Bartoš. Hlavný rozhodca domáceho útočníka vylúčil, zároveň ale potrestal i Zvolenčana za filmovanie. A to bola rozbuška hnevu, ktorý vyústil až do osobného trestu a cestou do šatne stihol ešte najlepší strelec HKm hokejkou poobíjať omietku chodby.

"Trochu som vypenil, ale myslím si, že v takej situácii by bol vytočený každý.  Podľa mňa to žiadne filmovanie nebolo, ale radšej sa k tomu nebudem vyjadrovať. Nech si každý urobí svoj názor," prezentoval svoj názor na popísanú situáciu Michal Chovan. To už stihol vychladnúť a zo vzdialenosti pár metrov si očami prezrel výsledok svojho výbuchu. Ten nezostal bez povšimnutia domáceho správcu štadióna, ktorý avizuje vystavenie faktúry za spôsobenú škodu. Alebo, že by sa vrátil zvolenský útočník na východ s kelňou v ruke? "Asi budem musieť. Uvidíme aká bude tá faktúra," uškrnul sa 26-ročný krídelník prvého útoku.

Michal Chovan mohol byť pritom aj hrdinom v oveľa lepšom význame. Jeho veľká príležitosť ale gólom neskončila. "Rasťo to chytil pekne, ale takéto šance musím premieňať. Škoda, že sa nám nepodarilo streliť ani gól. Neodohrali sme totiž zlý zápas a určite sme si neurobili hanbu. Potrápili sme ich, ale bez gólu sa vyhrať nedá," povzdychol si útočník "bryndziarov".

{+T116417}

Do šatne sa pobral predčasne i ďalší člen útoku majstra Peter Zuzin. Pravda, z úplne iného dôvodu ako Chovan. Už v prvej tretine sa po nepríjemne vyzerajúcom náraze pobral z ľadu priamo na vyšetrenie do nemocnice.

"Obkorčuľoval som obrancu a puk som nahadzoval pred bránku. Zrazu sa tam ale zjavil ďalší protihráč, ktorý ma tvrdo dohral bez puku. Zaregistroval som ho príliš neskoro, narazil som na mantinel a tak vzniklo to zranenie," popísal nešťastný moment 23-ročný Zvolenčan, ktorý by mal v pondelok nastúpiť v Bratislave v exhibičnom súboji proti olympionikom. Bude ale môcť? Čo ukázalo vyšetrenie? "Vraj to nie je nič vážne, všetko by malo byť v poriadku. Ak to bude možné, tak ja by som chcel pomôcť chalanom už v nedeľu v Nitre."

Spod Zobora sa body často nevozia, Zvolenčania už ale nemajú na čo čakať. Po piatku strácajú na tandem Poprad - Piešťany už deväť bodov a ak chcú odštartovať play-off doma, potrebujú kráčať od víťazstva k víťazstvu.

"Pre nás je už teraz každý zápas ako play-off. V tabuľke chceme nahor a tak musíme zbierať body. V žiadnom prípade sa nesmieme nechať znechutiť poslednou prehrou a potrebujeme sa prezentovať v takom svetle ako v poslednom období," vyslovil sa Michal Chovan a Peter Zuzin na margo nedeľňajšieho súboja v Nitre pridal: "Ideme tam s cieľom vyhrať, alebo aspoň ukoristiť nejaký ten bodík. V tejto situácii nemôžeme pozerať na meno súpera, potrebujeme víťaziť."

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk