HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hlasy trénerov po 15. kole BOSS Extraligy

Povedali po zápasoch:

Povedali po zápasoch 15. kola BOSS Extraligy:


HC Slovan HARVARD Bratislava - HKm Zvolen 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Povedali po zápase:
Miloš Říha (tréner Slovana): "Dnes to bolo z oboch strán veľmi dobré stretnutie. Opäť sme mali pomalý rozbeh. V druhej tretine sme si vytvorili tlak, hostia prakticky len vyhadzovali puk. Strelecky sme sa však nepresadili. S jedným gólom sa zápas nevyhráva. V tretej tretine to už bolo rozhárané."
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Samozrejme, sme spokojní s víťazstvom. Podobne, ako Slovan vo Zvolene, neprišli sme hrať pekný hokej, prišli sme vyhrať. Hráči splnili čo sme si predsavzali ako po taktickej tak aj po hokejovej stránke. Vyhli sa aj zbytočným vylúčeniam. Aj keď dnes prevládala taktika, bolo to veľmi dobré stretnutie."

Martinský hokejový club Martin - HC Košice 1:1 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0) po predĺžení
Povedali po zápase:
Milan Skokan (tréner Martina): "Košičania potvrdili svoje kvality. Majú vo svojom strede viacerých skúsených hráčov, ktorých bolo na ľade vidieť. Prežívame malú krízu. Verím, že sa naša hra najmä v obrane zlepší."
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Začali sme lepšie ako súper. Dobre sme korčuľovali a kvalitne sme organizovali hru v obrannom pásme. Škoda nevyužitých príležitostí. Súper náhodne vyrovnal a v závere sa potom už len bojovalo."

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Povedali po zápase:
Ján Faith (tréner Skalice): "Obe mužstvá sa snažili prehustiť stredné pásmo, čo vyprodukovalo veľa osobných súbojov a menej kombinácii. My sme dokázali dvakrát otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech, preto všetka česť hráčom. Sme radi, že sme to prelomili a dali góly. Som rád, že sme v domácom prostredí vyhrali a tým sa aj zmobilizovali psychické sily kolektívu."
Július Šupler (tréner Trenčína): "Bol to súboj dvoch mužstiev susediacich v tabuľke, kde dominovala taktika. Súboj bol náročný najmä na psychiku. Skalica vyhrala a treba jej k tomu zablahoželať, my sme v kríze, ktorá trvá už dosť dlho. Mužstvo má svoje kvality, ale všetci musíme byť trpezliví, aby sme sa z toho dostali."

MsHK ŠKP Žilina - HK ŠKP Poprad 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Povedali po zápase:
Vincent Lukáč (tréner Žiliny): "Nemali sme svoj deň. Veľmi sme chceli, ale nič nám nevychádzalo. Vyhral lepší, pretože dnes sme na Poprad naozaj nemali. Hráčom nemôžem uprieť snahu."
Vladimír Šandrik (asistent trénera Popradu): "Pred zápasom sme mali obavy, pretože Žilina má kvalitný kolektív. Okrem prvej tretiny sme hrali dobre a disciplinovane, pričom sme sa opierali o kvalitný výkon Mira Šimonoviča. Myslím, že o výsledku rozhodlo väčšie šťastie."

Mestský hokejový club Nitra - HK 32 VA Liptovský Mikuláš 2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
Povedali po zápase:
Miroslav Miklošovič (tréner Nitry): "Na margo útočníkov vyslovujem spokojnosť, hoci nepremenili niekoľko príležitostí. Katastrofálne chyby obrancov, ktorí v tejto stresovej situácii zrejme na viac nemajú, však zahrali do kariet súperovi. Tak sa jednoducho hrať nedá."
Ján Šimčík (tréner L. Mikuláša): "Zrejme toto stretnutie nebolo pre divákov príťažlivé ale naopak účelové. Nitra potrebovala po zmene trénera vyhrať a na to sme sa aj pripravili. Naši hráči urobili presne to, čo sme od nich žiadali."

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk