HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dobre sme si naložili - usmievali sa Hrnka s Bellušom pri porovnaní stehov
zdroj: jäzva

Dobre sme si naložili - usmievali sa Hrnka s Bellušom pri porovnaní stehov

Šiesty zápas, šiesta výhra a to všetko pri celkovom skóre 19:3. Košičania v tohtosezónnych derby stretnutiach proti rivalovi z Popradu totálne dominujú.

Šiesty zápas, šiesta výhra a to všetko pri celkovom skóre 19:3. Košičania v tohtosezónnych derby stretnutiach proti rivalovi z Popradu totálne dominujú. Proti Kamzíkom sa postupne postavili do bránky Alexandr Hylák, Dominik Riečický i Rastislav Staňa, zverenci Milana Jančušku ale nenašli recept ani na jedného znich. Hneď trikrát neskórovali strelci spod Tatier ani raz.

Gól hruďou spustil päťminútovú lavínu

"Košice výborne bránia. Snažíme sa nastreľovať puky a dorážať ich, pred bránkou nám toho ale veľa nedovolia. Ak by sme sa s nimi stretli v play-off, tak musíme byť v tomto smere oveľa úspešnejší," povzdychol si brankár Popradu Dušan Sidor. Po odchode Edgarsa Masalskisa na olympiádu držal čistý štít až do 34. minúty a viacero jeho zákrokov znieslo najvyššie kritériá. Potom ale prišla štvorgólová smršť, ktorú odštartoval kuriózny gól Jiřího Biceka. "Bol to naozaj smolný gól, veď puk tam plachtil vzduchom a do bránky ho dostal tuším hruďou. Potom nám to nasypali v presilovkách. Naozaj škoda, pretože inak to bol veľmi vyrovnaný zápas a o všetkom rozhodli štyri minúty."

"Snažím sa sledovať futbal v televízii a niečo som odpozoroval," pousmial sa Bicek pri narážke na svoj gól vsietený hrudníkom. "Nebol to najkrajší gól, ale presne to sme chceli po prvej tretine zlepšiť. Vytvárať väčší tlak pred bránkou, sledovať tam puk a potom sa môžu zrodiť práve takéto góly. Dovtedy to bol vyrovnaný zápas a dlho sa čakalo zmenu skóre. Zbytočne sme sa motali pri mantineloch a chýbal nám väčší dôraz pred Sidorom."

Okrem štyroch gólov predviedli Oceliari i zodpovednú obranu. A ak sa i chybičky dopustili, za sebou mali Rastislava Staňu. Ten neinkasoval ani vo svojom druhom extraligovom štarte a tímový pokladník Richard Jenčík mu nestíha vypisovať účty. "Len nech platí!" pousmial sa Jiří Bicek a na margo troch inkasovaných gólov v šiestich derby proti Popradu pridal. "Vo všetkých prípadoch nás výborne podržali brankári. Rasťo si čisté konto zaslúžil a v závere tam predviedol zákrok betónom, ktorý môžu pokojne zaradiť do rubriky frajer na záver. Celkovo sme ale hrali zodpovedne v obrane a nehnali sme sa smerom dopredu za každú cenu."

Bitka ako sa patrí!

Zásluhou plodnej päťminútovky lídra tabuľky bolo o výsledku rozhodnuté už po druhej tretine, divákom sa ale napokon oplatilo zotrvať na sedadlách až do posledných sekúnd. Samotný záver totiž spestrila chlapská pasovačka Tomáša Hrnku a Martina Belluša. Stúpajúca nervozita si ju vyložene žiadala.

"Áno, emócie stúpali a tá bitka ich vyventilovala. Schyľovalo sa k tomu už striedanie predtým. Dohovárali sme sa s Martinom Štrbákom, ale potreboval som sa najprv vydýchať po dlhom striedaní a tak sme si to nechali na neskôr. Potom sme sa ocitli na ľade s Tomášom a obaja sme boli za bitku. Zhodili sme teda rukavice a už to išlo. Bol to férový, chlapský súboj. Boli sme ale kamarátmi predtým a zostávame nimi i naďalej," vyslovil sa Martin Belluš, ktorého tvár po stretnutí zdobili tri nové stehy.

Krv cedil i jeho košický protivník, ten si ale vystačil s jediným stehom. Doma budú mať radosť. "Mamina mi už písala, že sa o mňa bála. Taký je ale hokej," usmieva sa Tomáš Hrnka. "Vyzval ma už skôr, ale najskôr som nereagoval. Viedli sme 4:0 a do konca ostávalo málo času. Vyrýval ale naďalej a tak som si povedal dobre. Poznáme sa a obaja sme to brali športovo. Nebola v tom žiadna zákernosť. Aj takéto veci k derby patria. A či sa považujem za víťaza? Možno som ho zložil na zem, ale dobre sme si naložili obaja. Skončili sme zakrvavení a keďže má o dva stehy viac, asi som ho trafil dobre."

Férovosť bitky podčiarklo i pozápasové stretnutie oboch kohútov pred popradskou šatňou. Stehy na tvárach si navzájom poprezerali a v dobrej nálade si popriali šťastie do ďalších zápasov.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk