HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Aký otec, takí synovia - víkend víťazných gólov Bartošovcov
zdroj: jäzva

Aký otec, takí synovia - víkend víťazných gólov Bartošovcov

Tak takúto nedeľu ešte Bartošovci nezažili. O dôležité víťazné góly sa postarali otec i syn.

Tak takúto nedeľu ešte Bartošovci nezažili. O dôležité víťazné góly sa postarali otec i syn. Skúsený, 40-ročný útočník Košíc zaznamenal v súboji proti Žiline dva presné zásahy a jeho synovia Antonín a Honzík vystrieľali košickým štvrtákom v Michalovciach postup na bratislavský finálový turnaj Orange Minihokej Tour.

"Chlapci ma nesmierne potešili. Pociťoval som nervozitu aj za nich a Orange Cup bol u nás hlavnou témou posledných dní. Veľmi sa na ten turnaj tešili a túžili uspieť. Som rád, že to zvládli takto a Honzík dokonca strelil víťazný gól. Chalani tým naozaj žili a mám radosť z toho, že sa dočkali odmeny za poctivú prácu. Snáď sa im  zadarí i v Bratislave," netají hrdosť na synov Peter Bartoš. Ak si ale myslíte, že ich teraz zavalí odmenami a darčekmi, tak ste na omyle. "Nič nedostanú! Budem na nich ešte prísnejší. Sú to malí chlapci a od zajtra ich čaká opäť poctivá práca. Sláva im nesmie stúpnuť do hlavy."

S tridsiatimideviatimi bodmi druhý najproduktívnejší hráč Košíc jednoducho veľmi dobre vie, že k úspechu vedie jedine poctivá práca. Jeho generácia bola zvyknutá na to, že skratky vedú len na slepú cestu a každú šancu si musíte zaslúžiť. Aj preto naznačil po nemastnom-neslanom výkone proti poslednej Žiline nespokojnosť s výkonmi mladších spoluhráčov.

"Dostali šancu a takéto príležitosti musia využívať. Musia dokázať, že môžu byť prínosom pre tím. Je škoda, že sme mali k dispozícii štyri útočné formácie, ale museli sme to dohrávať na tri. Je to poučenie do ďalších zápasov," reaguje Bartoš na skutočnosť, že tréner Anton Tomko bol v priebehu duelu nútený stiahnuť hru na tri útoky. Vyžiadal si to nečakane vyrovnaný priebeh a nepriaznivý stav. "Žilina nás potrápila. Vedeli sme ale, že hrajú dobre a potrebujú bodovať. Chlieb sa lámal v tretej tretine a ak by Tomas premenil trestné strieľanie, bolo by to pre nás veľmi ťažké. Nielen pri tomto momente nás podržal Rasťo Staňa, ale od toho tam brankár je."

Zápas proti Žiline bol pre Petra Bartoša prvým dvojgólovým v aktuálnej sezóne a stalo sa tak v pravý čas. Dvomi presilovkovými gólmi odvrátil prípadnú blamáž. "Presilovky nám priliš nejdú a keď nám teraz vypadol Gabi Spilar, posunul som sa na jeho miesto. Vraveli sme si, že nebudeme nič vymýšľať a chce to streľbu. Pred brankárom výborne clonil Rado Deyl a tak som to skúsil. Takto by to malo v presilovkách fungovať," odfúkol si trojnásobný majster Slovenska, ktorý sa po strelených góloch prezentoval napriek veteránskemu statusu priam mládežníckou radosťou. "Sú to emócie, pretože to bol utrápený zápas a išlo o dôležité góly. Radosť bola preto veľká a úprimná."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk