HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bardejov do série proti Spišiakom v pozícii favorita
zdroj: jäzva

Bardejov do série proti Spišiakom v pozícii favorita

"Sme favoritom, lenže Spišská je veľmi dobrý súper. Je to východniarske mužstvo, takže to bude derby, ktoré dopredu nemá víťaza," hovorí Andrej Gmitter

Víťazom základnej časti 1. hokejovej ligy po 44. kole sa stal Bemaco HC 46 Bardejov so ziskom 104 bodov, čo je toľko ako v minulom ročníku, kedy vyhral celú druhú najvyššiu hokejovú súťaž. Už najbližší piatok i v sobotu bude mať výhodu domáceho ľadu v prvých dvoch súbojoch s ôsmou Spišskou Novou Vsou.

Metodik mužstva HC 46 Andrej Gmitter pripomenul, že na začiatku sezóny si dali cieľ vyhrať 1.ligu, no káder sa formoval až do konca decembra „ No už základná časť nebola jednoduchá, niektoré zápas boli veľmi ťažké. Vytvorili sme dostatočný náskok na čele tabuľky a do poslednej chvíle sme čakali na súpera do play off. V prvej päťka nám stále chýbal stredný útočník, na konci základnej časti sa podarilo zohnať Jozefa Mihalíka, veríme, že sa adaptoval a začne naplno hrať. Myslím si, že druhá formácia bola stabilná, tretia pomáhala a štvrtá dopĺňala káder.”

Bardejov vyhral so Spišskou Novou Vsou všetky štyri zápasy so skóre 22:7 a mal by tak byť jasným favoritom. Gmitter ale nechce nikoho podceňovať: „ Asi áno, lenže Spišská je veľmi dobrý súper, je to východniarske mužstvo, takže to bude derby, ktoré dopredu nemá víťaza. Príkladom môže byť minuloročné prekvapenie, keď Detva vyradila víťaza základnej časti Senicu. Spišiaci teraz tvoria kvalitný tím, majú svoju históriu, budú sa chcieť vytiahnuť práve na Bardejov. V závere tejto časti sme mali dostatočný náskok a hráči už neboli takí disciplinovaní, v podvedomí žili už tou novou výzvou, ktorá ich čaká od piatka. Ich prístup k zápasom by už mal byť podľa predstáv trénera Jána Vodilu.”

Fanúšikovia hokeja v Bardejove po minuloročnej neúspešnej baráži o postup do extraligy, keď im šanca unikla pomedzi prsty s Martinom, sú presvedčení, že tento káder by tentoraz sa mal o postup poriadne a úspešne pobiť. Andrej Gmitter volí cestu postupných krokov a každý ďalší zápas bude stále náročnejší: „ Najprv musíme vyhrať 1.ligu, potom baráž, až tak môžeme rozmýšľať či pôjdeme do extraligy.”

Program štvrťfinále
Termíny zápasov: 14.a 15. februára, 18. 2., prípadne 19.a 21.2., stále o 17.30. Dvojice na tri víťazstva: Bardejov – Spišská Nová Ves, Senica – Liptovský Mikuláš, Trnava – Prešov, Detva – Michalovce.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk